bugün

Borç isteyeceği zaman aklına geldiğiniz sahte arkadaştır.
Var böyle arkadaşlar hepimizde eminim.

Demiştim zaten bu ibne beni hayra aramaz.
ileri tarihli bir çeki varmış da bilmem neymiş de.
Çek senet mafyası mıyım ben göt.

Yok dedim para mara.
senin de ona işin düşecekse sorun yok. ama tek taraflı ise gerekirse numarayı değiştir, kurtul.
- naber nasılsın?
+ iyidir, sen nasılsın?
- ya ben de iyiyim de geçen bilgisayarım cortladı, telefonum pırtladı.
+ ???
- bir el atsan da...
+ tüneldeyim çekmiyor! *
- ama bilgisayar? *
o benim.
tabi işim düşünce arayacam AMK.
arkadaşım da beni işi düşünce arasın.
hiç zoruma gitmez. ne yapacak adam onca hayat meşgalesinin içinde hiç işi gücü yok zırt pırt beni mi arayacak? ki ben zırt pırt arayan adamın telefonunu da iki seferden sonra kolay kolay açmam zaten.
benim bi arkadaşım vardı Kahramanmaraşlı, askerden, geçen beni aradı, Teo dedi Gebze'de bir araba var, bakabilir misin uygunsa gelip alalım, gittim baktım, geldi çay içtik yemek yedik arabayı aldı gitti uşak.
temiz 10 senedir görüşmüyorduk. adam demiş ki Darıca'da bir arkadaşım var, işimiz düştü halletsin. ne var yani? işini çözmeyecekse dostluk arkadaşlık niye var ?
telefon rehberlerinin yüzde 85'i bu tiplerden oluşur, samimi kemik kitle genellikle sebepsiz arar ya da sen ararsın, aranan da budur.
Tiksinti uyandırır. iş yerinde vardı böyle bir tane tip. inanmıştım kıza. arkadaşlığımız iş yeriyle sınırlı kalmasın buradan ayrılsak da görüşelim demişti. Sonra iş yerinden ikimiz de çıkarıldık. Bir gün kıza görüşelim diye mesaj attım, işi varmış. Sonra daha da mesaj atmadı, ben de atmadım. Yaklaşık 1 yıl sonra işe girince zorlandığı bir konu için beni aradı, ne yapayım ne edeyim bu konuda diye. Anlattım bildiklerimi. dedim kendi kendime anlat boşver kedi, büyüklük sende kalsın ses etme.

Öyle işte.
Totoştur.
son derece normaldir. zırt pırt arayıp sohbet edenden iyidir. telefonda sohbet etmeyi sevmiyorum mk insanın işi oluyor o an.

arasın söylesin direkt derdini. tabi benim yardımımı da ben ararsam çözsün.
Karaktersizdir, vefanın yer almadığı bir bedene sahiptir...
çokca sahip olduğum arkadaş modeli rehberimin yarısı işi düştüğünde arıyor .
telefon rehberine 'işi düştü' olarak kaydedilendir.
lanetler okunan, dışlanan, aşağılanan, isteneyen, hep pataklanmış bir şekilde yalnız bırakılmış anasına avradına düz kayılmış bu kişi tam da benim.
oldum olası kimseyi arayıp sormam 20 yıllık samimi arkadaşım dahi çıkıp gidince hayatımdan bir defa olsun aramışlığım yok. o ararsa arada bir bakarım.

kaldı ki annem, babam, kardeşim ve hatta sevgilime karşı bile böyleyim. böyleyim a.q. ötesi var mı bu da benim gerçeğim. aradığım zamanda işim düştüğü için ararım ötesi var mı? sanki sen anneni niye ararsın işin düşmüştür aramışsındır. ya da en kötü ihtimalle sağlığını merak etmişsindir falan. o da bir iş neticede.

ha hiç mi keyfine aradığım kişiler olmadı oldu arayıpta 3 saat boktan muhabbetler ettiklerim de oldu. ama bu kadar.
(bkz: temel beni tanıdılar sen kaç)
aradığında ilk başta yardım edebileceğinizi söyleyip, ertesi gün de dostum olmadı ya yapamadım denip yüz üstü bırakıp sinirinizin çıkarılması gereken şahıstır.
işi düşmüştür, muhtemelen.
sadece işi düşünce arayan arkadaş başlığı oldu halde başlığı açılmış bi o. çocuğudur.
sadece işi düşünce arayan insan arkadaş olamaz zaten. olmamalı. allah da belasını versin. arama lan madem. eskiden aramıyorsan normalde de arama amınakoduğum embesili. evet çok sinirlendim.
benim gereksiz arkadaş tir
bu akşam aradı beni
bilmem bu genç turkcell bir şey yapacak mis
kontor yokmus ben ım kontor um varsa ayarlayacak mışım
yok dedim yok.
facebookta var olmasından dahi rahatsız olduğum, bu yuzden toplamda 20-25 arkadaşımın kalmasına sebep olan zat, zatlar sürüsü
uzak dursunlar ben onları çok uzaklarda seviyorum
aradığında telefonu açmama ve geri dönmemek ile gerekli mesajı verdiğin arkadaştır.
Aradıgında telefona bakılmaması gereken, arkadaş denen ama arkadaş denecek hiç bir özelliği olmayan mahlukattır.
telefon 'kusura bakma hacı ya, o benim yapabileceğim bir iş değil' diye açılmalıdır böyle durumlarda.
çevremdeki bütün insanlardır. (bkz: yalnızlık güzeldir)
adı dilara olabilir.milyonlarca dilara vardır ama kimse benim öküz dilaram olamaz.sms paketiniz bittiği gün kontur isteme mesajıyla bir tuş ötenizdedir.
hayatnızdan bir an önce ziktir etmeniz gerektir böylelerini..