bugün

entry'ler (1865)

en güzel dağ isimler

Ural, munzur... kırmızı şaraba bandırılmış kadın gibi.

nilhan osmanoğlu tarafından yönetilmek

atam olmasaydı muhtemelen maruz kalacağımız durum olurdu. böyle bir kafa bizi yönetecekti.

yaş 38 hala ıspartalı arkadaşımın olmaması

mesela konya, afyon, uşak, burdur varken ıspartalı neden olmaya.

merak duygusu ve dedikodu

insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da yaraktan gelir diyen muzır atalarımızın bildiği ve bize göstermek istediği bir gerçek vardır o da merakın aslında çok önemli bir mevzu olduğudur. bizi insan yapan etimize, kemiğimize ruh üfleyen şey bitip tükenmek bilmeyen merak duygumuzun bize kazandırdıkları sayesindedir. bu merak konusunu sakın boşlamamak gerekir. merakı bildiğiniz an fenafillah olmuşsunuz demektir.

dedikodu mevzusuna gelince. geçenlerde bir kitabede okuduydum dilin gelişimi dedikodiyle ilgili bir şeymiş. ve hatta şu an modern dünyada bile konuşmalarımızın %90'ı dedikodu üzerine kurulu. mesela şu ben bile dedikodu yapıyorum. bu başlığa entry girecek ikinci kişi olursa o bile dedikodu için bu işi yapacak. bu bilgi gereksiz değildir. biraz üzerinde düşünün araştırın neler neler çıkacak.

kızların en sevdiği erkek tipi

Piç sevdikleri şehir efsanesidir. Kaçamak için kazanova süreklilik için alfa.

türkiyenin en kalitesiz şehri

izmir
Tunceli
Edirne hariç geri kalanı potansiyel.

en iyi kürtçe şarkılar

(bkz: arix)

yazarların ruh halini anlatan görüntü

görsel

hangi hayvan olmak isterdiniz

Zaten hayvanız. insan bir hayvandır. Düşünen bir hayvan. insan dışında olmak istenen hayvan ise kesinlikle kara mamba.

insanın en deli çağı

Muhtemelen 16-23 arasıdır. Dünya sikine minare götüne takılıp gidilen yaştır. Kimi devrimci olur dünyayı kurtarır kimi aşık olur çöllere düşer. Güzeldir.

zamanda yolculuk yapıp dedeyi öldürmek

Böyle bir imkan doğal olarak babayı ve hatta kendini öldürmek manasına geliyor. Doğrusu böyle bir imkanım olsa kimin dedesini öldüreceğimi iyi biliyorum.

1 mayıs 3005

Çarşamba gününe denk geliyor. Bu gereksiz bilgiyi ne diye paylaştım bilemem. 2 günlük hayat.

kapıyı kilitledim mi ocağı kapadım mı

Ve Sifonu çektim mi? ilavesiyle gün boyu adamın kafasını siken sorular silsilesi.

evliliğin varlık sebebi

tabi hiç düşünmediniz böyle şeyleri. hayat daha laylaylom. genç arkadaşalarımın biraz aklını kurcalayıp kaçmak istiyorum.

evlilik, marjinal mahalle kızına sorarsan seks içindir, yurdumun yazgısı boyun eğmek olan 50 yaş ev hanımlarına sorarsan bir mecburiyet, beyfendiler için düzenli hayat büyük usta nietzsche içinse insan yavrusunun geç gelişiminden kaynaklı bir çözüm yolu. lan pezevenk aşk vardı sevgi vardı diyenlerinizi duyar gibiyim ama maalesef bilim duygusuzdur. en güzel duygular ise kaosun içinde vardır. stabil olan her şey artık ölüdür. oysa kaos doğum sancısı gibidir. kaosu hayatınızdan çıkarmayın.

bu bilgi ne işinize yarayacak. gerçekten bilmiyorum. ama kalsın köşede.

göğe bakma durağı

Güzel bir uyar şiiri. insana ritsos'u hatırlatır.

esad esed eşed eşek

akp'nin esad'ı evrimleştirme sürecinde varacağı son nokta gibi duruyor.

http://www.cnnturk.com/vi...-davutoglu-esad-esed-esed

ormanda hacet gidermek

türkçesi ormanda sıçmak olan eylem. deneyenler bilir güzeldir. denemeyenlerin taa büyük büyük babası kentli olur ki, onlar zaten sıçmıyorlar bile.

maddeyle duygusal bağ içine giren insanlar

şu dünyada sevmedeğim insan profilinin başını çeker.

tabi her şey bir maddedir burdaki madde anlayın işte, araba, ev, parfüm, cep telefonu, pantolon, atkı, kalem, (kitabı ayrı tutuyorum çünkü onunla ciddi manada duygusal bir bağım var) gibi gibi şeyler. yani ne bileyim bakıyorsun adam araba alıyor gecesi gündüzü onunla. onunla, bütünleşiyor ayrı bir boyuta geçiyor. telefonu yere düşse adeta canı yanıyor, parfümü bitse ağlayacak gibi oluyor. bak bacım sallama daha kaba tabirle sikleme yönünü insana çevir o da olmadı allaha sığın. ben daha sana ne diyeyim.

bu da bonus,

http://www.youtube.com/watch?v=BZfDbYEkd9w

cumartesi saat 18 gibi zeki müren dinlemek

zeki müren bu her saat tadından yenmez. lakin cumartesi saat 18 sularında zeki müren'den sorma ne haldeyimi dinleyip kedere batmış bir gencin dünyası gerçekten kararmış demektir. hele hele millet haldır haldır barlara akıyorken.

1 yılda 3 defa din değiştiren insan

kafan karışık biliyorum ama bence sen inanmıyorsun. hepi topu 3 bilemedin 4 tane semavi din var hepsi de ortadoğu kökenli dallarını yol kökü aynı yani neyin peşindesin kardeşim.