bugün

eğer daha fazla uyuma şansı var da sekiz saat uyuyorsa * hak verilecek durumdur.
doğruluğu tartışılıabilir bir önermedir, zira ben 3 bilemedin 4 saat uyuyorum ama yine aptalım.

(bkz: kendinden bilmek)
-ben uyumaya gidiyorum müjgan.
-aptal olma faruk!
-tamam. 3-4 saat sonra kaldırırsın beni.
Enteresan bir kitap ismi. Aslında günde 12 saat uyuyabilme potansiyeline sahip bir insan olarak hiç alınmadım üstüme. Bence tam aksine, aklı olan yatıp uyusun abi. Sanki Öyle muhteşem bir hayattayız da, harika bir yaşam sürüyoruz da neşe ile kalkıp az uykuyla mutluluk içinde günümüzü geçireceğiz.

Sanırım kitabın yazarı uykuyu minimum düzeyde tutup arta kalan zamanlarında atom parçalayıp, izafiyet teorisi üstünde çalışıp, evrenin sırlarına nail oluyor. Alt tarafı aforizma kasıyorsunuz erdal demirkıran bey? Abartmasanız mı?
çünkü aklı olan daha fazla uyur diye devam edebilecek cümle.
Çünkü zeki insanlar günlerinin yirmi beş saatini uyuyarak geçirmek isterler.
(bkz: ay sen salaksın)
(bkz: uykucu hareket engellenemez)
yazarına tıp kitaplarını karıştırması tavsiye edilebilecek kitaptır.
(bkz: aptalım ama uykumu aldım)
yazarının kendini dünyanın en akıllı adamı zannettiği için fazla dikkate alınmaması gereken, kanaatimce kendisinin uyku problemi olduğu için diğer insanlarıda kendine benzetmeye çalışan,uykunun tadını alamamış yazarı yüzünden bu hale gelmiş kitaptır.. *
evet o yuzden ben 10 saat uyuyorum.
erdal demirkıranın yazdığı bir kitaptır. hayatın 3te 1inin uykuda geçmesine karşı yazmıştır. haksızdır. kitabın adından "geceleri uyuma seks yap" düşüncesini çıkaran da vardır.
akıl sağlığı yerinde olmayan, ben dünyanın en akıllı insanıyım isimli başka bir kitap daha yazmış olan trolldür.
(bkz: ben aptal mıyım sadece 8 saat uyuyayım)