bugün

http://www.sabah.com.tr/
ilginç gelişmelerin hızla devam ettiği bir basın kuruluşu da bu olsa gerek. diğeri için (bkz: nokta dergisi). son olarak fatih altaylı görevden alınmış * yerine ergun babahan getirilmiştir.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=235759
resmi gazeteden sonra devletin diğer yazılı organı haline gelmiş (getirilmiş) gazete.
internet sitesinin etkileşim kutusundaki haberleri sunan bayanın (bkz: microsoft sam)'in kardeşi microsoft ayla olduğunu öğrendigimiz gazete.
bünyesinde (bkz: ülkü tamer), (bkz: yavuz donat), (bkz: erdal şafak), (bkz: bülent cankurt), (bkz: hıncal uluç), (bkz: yüksel altuğ)gibi birçok yazarı barındıran gazete.
günaydın ın verdiği bir ektir...

evet evet kesinlikle böyledir.. çünkü çevremde ne kadar insan varsa, bunları toplayıp biraraya getirseniz ve bunların yüzde doksanlık bir kısmı üzerinden genelleme yaparsanız, etrafta bir sabah gazetesi görüldüğü vakit "günaydın nerde?", " bana da günaydını verir misin*" gibisinden sorular sormaları kaçınılmazdır.. 3-5 sayfalık ek, koca gazeteden daha fazla rağbet görmektedir...
(bkz: sabah)
başları huzur demektir, sonları kargaşa.
diğer gazetenin internet sayfalarına kıyasla en beğendiğim internet sitesine sahip olan gazete.
sallama transfer haberlerin en uçuk adresi.
göz göre göre akp'nin borazanı haline gelen gazete.
tmsf'nin el koymasından sonra değerini iyice kaybeden gazete. hem traj olarak, hem de kalite olarak düşüşe geçti ve hala daha kan kaybetmekte.

içerisindeki bazı hükümete muhalif yazarlar tmsf'den önce akp'nin isteği üzerine çıkartılmıştı. tmsf'nin el koymasıyla iyice abartıldı ve ne kadar muhalif varsa hepsi uzaklaştırıldı, bir iki isim dışında. onlardan da yılmaz özdil ayrıldı, erdal şafak ise yazılarını yumuşattı ve böylece bir nevi aykırı sesler susturulmuş oldu.

iyi mi oldu, olmadı tabiki. öylesine bir gazete olsaydı pek umursamazdım ama bahsedilen sabah olunca değişiyor. böylesine trajı yüksek olan bir gazetenin bir partinin yayın organı haline dönüşmesi veya ona aykırı bir $ey söyleyememesi hiç de ho$ değil. zira bu baskılar olmadan önce sabah'ın trajı 500 - 560 bin idi. şimlerde 450 bin civarlarında. oldu mu şimdi ?
http://kultur.sabah.com.tr
dargın. ben bunu bildim hep.

dağa dargın, denize dargın, güneşe dargın.

görünür kılıyor hepsini kılmasına da (bu kılınan, farz mıdır)

bir kendine yok çaresi..
yani ne bilelim milliyet ve hürriyetin bulamacaların gediklisi aa ya arka kapı olmaları ve ısmarlamasyon haber yapmaları ve hepsinin sonucunda saçma salak manşetleri olması normal de ne oluyor bu sabah gazetesine?
haber şu: 1 terörist teslim oldu 11 terörist yakalandı.
http://www.sabah.com.tr/h...461BB15409609A290297.html

yalnız habere bakıldığında 1 yakalanan ve 1 teslim olandan başka bir şey yok. geriye kalan 10 "yakalan" kayıp. 11 rakamı sadece 11 kasım ı yazarken kullanılmış. bu gazetenin yazarları editörleri web site sorumluları kendi gazetelerini okumuyorlar mı. yazık değil mi bu kadar emeğe sıkıntıya. ısmarlamasyon yapacaksanız yapın ama kargo nun dediği gibi eğer bir yanlış yapacaksan bari onu doğru yap.
salı günü beleş şampiyonlar ligi çıkartma albümü verip daha sonraki günler de çıkartmalarını yine aynı beleşlikte vererek euro 96 ve fransa 98 çıkartma albümlerini elinde bulunduran bireylere nostaljik dakikalar yasatacak gazete.
hürriyet gazetesine karşı en büyük medya gücü.
25 aralık 2007 günü gazete içindeki anti fenerbahçelilerin götünden sallayarak hazırladığı ve de kendilerinin bile inanmadığı "Fenerbahçe'ye 300 milyon dolarlık jest" yalan dolan haberiyle piyasaya çıkmış kağıt parçası...
basbakan yanitladi,basbakanin guc gosterisi,baskanin mulalefete tokati gibi sahane gazeletecilik basarilarina el atan basin kurumudur.bide ergun babahan ve nazli ilicak gibi sahane cevher yazarlari bunyesinde bulundurmaktadir.herkese tavsiye ederim ergun babahanin kose yazilarini,arkasi yarin dizileri vardiya onun gibidir.oku oku bitmez...
bugün tarihli baskısında sürmanşet olarak verdiği adrese dayalı nüfus sayımı haberindeki % hesaplarıyla kendini aşmış, kırmış geçirmiş gazetedir.

erkek nüfusu %51.1
kadın nüfusu %49.9

(bkz: aferin)
(bkz: sabah) (bkz: akşam) (bkz: posta)
kadrosuna engin ardıç ve mehmet barlas gibi önemli isimleri katmış gazetedir.
cuneyd zapsu'nun "kadinlara turbanini cikar demek donunu cikar demekten farksizdir" sozunu "kadinlara turbanini cikar demek ciplak dolas demekten farkiszdir" seklinde veren sansurcu, hukumet yalakasi gazete. bunyesinde sadece akp yalakasi olan gazeteciler bulundugu gibi her daim hangi hukumet olursa olsun hukumete ve guce tapan/yalakalanan tipler de transfer etmis gazetedir.
akp yalakalığının dibine vurmuş gazetedir. iki kere bakma gafletinde bulundum, ön sayfa dışında gazetenin hepsini okuyabileceğimi düşünmediğim için salih memecanın karikatürlerine baktım ikisinde de. birinde "kolpa" demokrasi akpyi kapatmaya çalışırken "gerçek" demokrasinin üstün geleceği, diğerinde akpyi kapatma davasının krizi getireceği falan resmediliyordu. ilk sayfalarda nereye baksam yalakalık da cabası.. karaktersizliğin kağıda vurmuş şekli. paçavra, tuvalet kağıdı..
zaman gazetesine hiç bakmadım ama onda bile böyle yüzeysel bir yalakalık görebileceğimi sanmıyorum. bir ideolojisi olsa da mantık süzgecinden geçirmeye çalışıyordur haberlerini en azından.
http://www.hurriyet.com.t...r/8917380.asp?yazarid=148