bugün

mantığını bir türlü çözemediğim bir olaydır. daha az mı uyucaz daha çok mu daha erken mi sabah olucak daha geç mi ? kafamın çok karıştığı yalnızca türkiye'de görülen bir olay.
Guzel olaydır sokağa çikmak daha uzundur. Saat 8 hala tepede güneş gel keyfim gel.
sadece Türkiye'de görülüp görülmediği konusunda ne yazık ki bir bilgim yok ancak güneşin dünya ile arasında olan hareketlerden dolayı meydana gelen bir durum. amaç; güneşin verdiği ışığın doğru konumundan yararlanmak için yapılıyor. tabi bunu bir coğrafyacı çok daha mantıklı, anlaşılır kılacak şekilde açıklamasını yapar.
Daha az mı yoksa çok mu uyuyacağım düşüncesine saatlerce kafa yorduğum uygulamadır. Ama havanın kararması gecikmeli oluyor gibi olduğu için mutluluk vericidir.
Yazın geldiğini belirtir. Saat ileri alınmadan yaz gelmez.
Aslında şuan saat 1'e geliyor allahtan yarın pazar yoksa afallama sebebi.
saat 1'e geliyor. 8'de kalkacağım. lanet olsun.
1 saat daha az uyumama sebep olan durumdur.
yurtdisi icin iyice... gunlerdir bu degisimi bekleyenler var...
Saatlerini ileri almak istemeyenlerin 23 saat geri alarak katılabilecekleri bir etkinlik.
Durduk yere kazik atilmis gibi hissettim kendimi uykuda bile rahat birakmiyor...
Şafaktan atan bir saat...
Haybeden gitti ya, bu bi saatte bile sevineceğim hiç aklıma gelmezdi.
Senin ben neneniskym tsk!
yaz saati uygulamasına geçildiğinin kanıtıdır.
Tüm Dünya'da uygulanan uygulamadır. Elektronik cihazların tümü yılın belli dönemlerinde otomatik olarak saati bir saat ileri Yada geri alır.
5 saat sonra yapılacak olandır.
güzel bir olaydır. açık ve net.
daha çok mu uyacağım yoksa daha az mi ?
avrupa'da yapılıyor mu bilmediğim olay.
Biz şimdi daha çok mu uyuyacağız yoksa daha az mı sorusunu da beraberinde getirir.
saçmalık olduğunu düşündüğüm. sanki ileri alınca güneş daha çok enerji ışık verecek.
Bu sene 27 Mart saat 03:00 da saatlerin 1 saat ileri alınması olayıdır.
azerbaycan saatleri ileri alma uygulamasına katılmadığı için aramızdaki fark 1 saat kapanmıştır.
2 gündür tüm uyku düzenimi alt üst eden durum.
Anlık şok etkisi yaratandir.

Ya da benim telefonum bozuldu bilemiyorum.

Tabi bizde geçerli değil, farkımız tarzımız ye yo evet.
telefonu sıfırlamış iseniz bir saat geriden gelecektir.