çok cins bir olay. tam rüya bitti diyorsun oh şu an uyandım, aha o da rüya. ondan uyandım diyorsun ama bir gariplik var, evet o da rüya. bu sefer kalktım diyorsun, yürürken zorlanıyorsun, yine rüya. zamanla üstesinden gelinebiliyor.
muhtesem bir duygudur. kabus goruldugunde "ulan nasilsa ruya goruyorum" deyip kabusa giren yaratik,katil,vs gibi seylere kafa bil tutulur.
hayatı sorgulamanıza yol açabilir. ya bu da rüyaysa...

eksi oyları görünce; bu bir kabus olmalı!*
göz iki defa açılır. ilkinde finale geç kalmışssındır ancak ikincisinde onun da bir rüya olduğunu anlayaraktan mutlu mesut okul yolunu tutarsın.
göz kapaklarınızı patlayana kadar zorlayıp açmaya çalışdığımız durumdur.zorda olsa rüyadan kalkılır.
sahip olduğum için kendimi şanslı gördüğüm yetidir. can sıkıcı bi kabusla muhattap olunduğu zaman gözler 3-5 saniye açılır, ardından uykuya kalındığı yerden devam edilir...
istenmeyen ve hoşa gitmeyen rüyalarda rahatlamaya sebebiyet veren farkındalık.
çok kötü bir his verebilir; ya hayatta rüyaysa tarzında...
yalan içinde yalan gibi, bok çuvalı gibi bi şey.
http://galeri.uludagsozlu...%C4%B1na-varmak_46676.jpg
rüyaya müdahale hakkı kazandırır.... çok zevklidir.
(bkz: inception)
aşırı zevkli bir durumdur, lakin tam kontrol ele geçirilirken uyanılır anasını satıyım ya... rüyalanma olayında ise aşırı dozda zevklere tabi oluna bilir efendim... (bkz: rüyalanmak) (bkz: kamyonu devirmek)
(bkz: Astral seyahat)
kişi güzel bir rüyadayken bu durum gerçekleşirse, inanılmaz bir hayal kırıklığı yaşar.
(bkz: dolap rüya)
inception'ı izlerken şerefsizim benim aklıma gelmişti kalıbını sık sık telaffuz etmenize sebebiyet veren tecrübe.
keşke ben de farkına varsam dediğim ama bir türlü varamadığım olay. çevremde birçok kişiye oluyor ama nedense ben rüyaların o kadar etkisinde kalıyorum ki, bırak rüya olduğunun farkına varmayı uyandıktan sonra bile birkaç saniye gerçek sanıyorum. abim rüyasında bir şatoda cadı tarafından kovalandığını sonra camın kenarına geldiğinde başka gidiş yolu kalmadığını görünce aman nasıl olsa rüyadayım diye camdan atlamış böylece cadıdan kurtulmuştur. rüyalarda kontrolün senin elinde olması güzel şey olsa gerek.
böyle gözlerinizi açma girişiminde bulunursunuz, ama nafile, sanki biri sımsıkı kapatmış gözlerinizi böyle kör olmuş gibi hissedersiniz. açamayınca da rüya olduğunu az çok çakıyorsunuz. *
ruyada uyanmaya calismak, ruyada ruyadan uyanmak ve tuvalete gitmek tam koyururken gercekten uyanmak, kaca kaca tuvalete gitmek (bkz: gulmeyin lan) huheheheh
(bkz: adam leonardo dicaprio beyler)
(bkz: inception) *
şahsımın yaşadığı olay.
rüyamda, birilerinden kaçıyorum. neyse önüme bir tane araba çıkıyor, boş. anahtarlar falan üstünde. atlıyorum arabaya, arabayı çalıştırırken aynen şu cümleyi söylüyorum:
"iyi ki gerçek hayatta araba sürmeyi biliyorum. rüyamda bile faydası oldu. yırttın hadi iyisin."
şaka gibi ama gerçek.
(bkz: waking life)

ehehe. siktim attım bütün seyir zevkini. neyse. konusu mühim değil zaten sonunda öldüğünü anlıyo. boş ver. kehkeh. o da mühim değildi zaten... mühim olan adamın aslında ölüler dünyasında dolaştığıydı... ama buraya kadar okumadığını varsayıyorum. *
lucid olabilmektir.