bugün

başlık açıldı mı açılmadı mı bilemiyorum ama haberi okur okumaz bir hışımla çüüşşş diyerek hemen yazma ihtiyacı duydum.

http://w9.gazetevatan.com..._bulustu_/253388/9/Manset

lütfen birisi sen yanlışsın başbakanımız pkk lı teroristlerin annesine hiç şehit annesi der mi? diye bana ayar versin lütfen!!!
mutlak doğrudur. "sayın" da demişti, "kelle" de. şaşırmadım, şaşırma, şaşırmayın.
unutmayan'a söyleyelimde rte'yi adalete teslim etsin.
kürt açılımının bokunu çıkarmaktır.
şukerasının hala "yanlış anlaşılmış söz" olarak lanse etmeye çalıştığı mevzu.

adam apo'ya "sayın" diyor "efendim, iyi niyetle söyleniş bir şey." derler, aynı konuşmasının devamında şehitlere "kelle" ifadesini kullanıyor "yahu siz yanlış anlıyorsunuz" derler.

adam teröristlerin analarına osman baydemir'in çizgisine inip, "şehit anası" diyor, hala "yanlış anlıyorsunuz" edebiyatı.

hep biz yanlış anlıyoruz, o hiç yanlış yapmaz!

ulan utanmasalar analarından şüphe edecekler ama bu adamdan en ufak şüphe duymuyorlar ya, hayat hakikaten garip be.
bölücülüğün ve irticanın aynı el tarafından oynatılan kuklalar olduğunun yeni bir kanıtıdır. ortak düşman bağımsız-çağdaş türk cumhuriyetidir. (bkz: made in usa)
allah belanı versin ne diyim demek istediğim olaydır. kına yakın akpliler kına yakın. hindistan'dan getirip yakın hem de.
birçok konuda takdir ettiğim savunduğum beğendiğim bir siyasetçi olan rte görülüyor ki artık cepten yemeye başlamıştır. çaptan düşen her siyasetçi gibi sağa sola hoş görünmek için olmadık laflar ediyor.

bir türk başbakanı çıkıp bir teröristin annesine şehit annesi diyor. bu ne demek? o teröriste şehit demek. adamın yüzüne tükürürler bee!

yazıklar olsun, yazıklar olsun...
bunu diyen bunları da dedi.

(bkz: biz bop un esbaskanlarindan bir tanesiyiz)
(bkz: diyarbakir i bop un merkezi yapacagiz)
gidiyor ülke bir yerlere hadi hayırlısı.
kendisine olan sevgi ve saygımızı bir kat daha artırmış sözüdür.
(bkz: yiyoruz yiyoruz doyamıyoruz)
(bkz: yine seçelim yine seçelim)
nihayet tüyü de diktiğini gösteren rte beyanı.
(bkz: kürt müdür nedir)
saptırmayın lan
izlesenize tam video bi zahmet .
çok biliyorsunuz da ondan yıllarca çözemediniz sarpa saran olayları .
dağılmayın.toparlanmalıyız. orda dağa cıkanda bizden di ama saptı kendi kendini vuruyor ;
bizi bölmeye çalışanlar yapıyor .
şimdi erdoganı sevmiyorsunuz diye böyle saptırmayın .
--spoiler--
'Oğlu her ne sebeple hayatını kaybetmiş olursa olsun, Yozgat'taki anne ile Hakkari'deki anne, oğullarının başında aynı duayı ediyorsa, evladı için Yasin ve Fatiha okuyorsa, cemaat aynı kıbleye dönüyorsa, burada çok ciddi bir yanlış olduğu ortadadır. Bu süreçten hiçbir tarafın kazançlı çıkmayacağı aşikardır. Ama kaybedenin Türkiye olduğu, kaybedenin vatanımız olduğu, kaybedenin milletimiz olduğu, ülkemizin geleceği olduğu aşikardır. Kaybedenin anneler olduğu, babalar olduğu aşikardır. Şehit anneleri,[zorlama fazla zorlama yırtılacak] buyurun,[burada özneyi unutmuş] Diyarbakır'da bir araya gelip kucaklaşabiliyor da ama birilerine bakıyorsunuz ki onlar bu buluşmadan rahatsız oluyorlar. Çok enteresan bu.'
--spoiler--

çok zorlama anlam yüklemesi. cümleyi başından alırsak başka manaya geliyor. ortasından alırsak başka. öperim.
o değilde bunu derken duygulanıp ağlayan milletvekilleri olmuş. başta en büyük yağcı olmak üzere...
edit: adamlar başka bir konuda ağlamışlar. ama yavşak yine yavşaktır. konusu olmaz. adam otta bokta duygulanıyor.
-bizim ölülerimize karşı sizin ölüleriniz!!!
+bizim ölülerimiz cennete gitti, sizinkilerse cehenneme..

“Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayın. Aksine onlar diri olup Rableri katında rızıklandırılmaktadırlar. Allah’ın lütfundan kendilerine vermiş olduklarıyla sevinç içindedirler ve arkalarından henüz onlara kavuşmamış olanları, kendilerine bir korku olmayacağı ve üzülmeyecekleri üzere müjdelerler.” (Ali imran, 3/169-170)

kendi ölülerini şehit sananlara sesleniyorum. dağda ezanla dalga geçip, hayyalel zeytun diye dalga geçip namaz kılar gibi yapıp birbirini parmaklayan PKK'nın sempatizanlarına sesleniyorum. sizin o pis ölüleriniz cehennemin dibindedir.
faşistlerin sağa sola çemkirirken ve her fırsatta "40 bin şehidimiz" edebiyatı parçalarken türk sorunu ile ilgili çözüm sürecinde boş durmadıklarını, kaşındıklarını, uyuzlaştıklarını algılamamazı sağlamış onlarca haberden yalnızca birisidir.

bunların sahipleri daha geçen gün recep tayyip erdoğan'la görüşmeme nedenini ntv haberde şu şekilde söylüyordu:

--spoiler--
Güncelleme: 15:36 TSi 10 Ağustos. 2009 Pazartesi

MHP Grup Başkanvekili Vural, Gül'ün ''Kafayı kuma gömmemek lazım, artık jargon bile değişti'' sözleriyle ilgili olarak, ''Kafayı kuma gömen kendisi. Devekuşu politikası uygulayan kendisi. Türkiye'de silahlı terörle, Kürtçülüğü siyalaştırmak isteyenleri görmeyen kendisi'' dedi.

Vural, "Bu milleti etnik kimliklere göre bölme senaryosunun farkında değiller mi? Bu muhteremler nerede yaşıyorlar? Kendilerine sormak lazım; bu milletin adını değiştirmek isteyenler yok mu, bu milletin coğrafyasını bölmek isteyenler yok mu, bu millete kurşun sıkanlar, Doğu ve Güneydoğu da Kürtlere kurşun sıkan PKK diye bir örgüt yok mu? 40 bin şehit yok mu?'' diye sordu.

http://www.ntv.com.tr/id/24990559/

--spoiler--

evet sevgili kuçular, gerillalara daha önce şehit diyenler mhp ve grup başkanvekili oktay vural'ın ta kendisidir.
--spoiler--
Anneliğin ideolojisi yoktur. Sağcılığı solculuğu yoktur. Yozgat'taki Hakkari'deki anne aynı duayı okuyorsa cemaat aynı kıbleye dönüyorsa burada çok ciddi bir yanlış olduğu ortadadır. Bu süreçten kimsenin kazançlı çıkamayacağı ortadadır ama kaybedenin vatanımız, milletimiz olduğu açıktır. Kaybedenin anneler, babalar olduğu aşikardır. Şehit anneleri, buyrun, Diyarbakır'da biraraya gelip kucaklaşabiliyor da ama birilerine bakıyorsunuz ki onlar bu buluşmadan da rahatsız oluyor
--spoiler--

eğer kast edilen bu paragrafda geçen 'şehit anneleri, buyrun, Diyarbakır'da biraraya gelip kucaklaşabiliyor' cümlesi ise daha sonra 'yanlış anlaşıldım' diyerek tornistan etmeye çok elverişlidir. hatta 'söylediklerim eksik yazıldı, ben şehit anneleriyle terörist anneleri demiştim' de diyebilir.

açıkcası tayyip erdoğan'ın icraatlarını, ideolojisini, söylemlerini ve kişiliğini beğenmem. lakin sezar'ın hakkı sezar'a; burada söylediği doğru. anneler için oğlu pkk lı da olsa asker de olsa şehittir. değil bir güvenlik görevlisine, kendisine bile kurşun sıksa evladı, anne affeder. bu konu üzerine öfke kusan cins i latif yazarların yeri geldiğinde ne derece duygusallaştığını biliyoruz, annelik nedir en iyi onlar anlatır, benim dilim dönmez. lütfen biraz objektif olalım; oğlunuz pkk saflarında yer alsa ve ölse onun için terörist leşi diyebilecek misiniz? rte haklıdır, anneliğin ideolojisi yoktur.

burada şehit kavramına da biraz dokunmak gerekli. her ne kadar sadece dini bir olgu gibi algılansa da daha geniştir kapsamı. sadece din ve allah yahut vatan uğruna savaşanlar değildir şehit olanlar. ingilizce karşılığı olan martyr i biraz açarsak, şehit olabilmek için volunteer yani gönüllü olmak gerektiğini görürüz. seve seve bir dava için ölüme gidenler şehittir. ha, sana göre değildir bana göredir. kimi devrim şehididir, kimi cihad şehididir ama öyle ya da böyle şehittir. zorla alıkonulmamış, para karşılığı yahut kanun dayatmasıyla savaşmaya mecbur edilmemiş tüm ölüler şehittir. biz asıl niyazi leri konuşmalıyız. yani sonuç olarak bayan taffarel in de dediği gibi ''bana göre süt, onlara göre şukulata''. biz kabul etmesek de pkklılar da birilerine göre şehit. olaya bu tarafsızlıkla baktıktan sonra yargılamalıyız başbakanın söylediklerini.

eğer ki sayın tayyip erdoğan bu sözüyle her iki tarafın annelerini de kast etmişse cesareti için kendisini tebrik ederim. birlik beraberliğe yapılmış vurguların çoğalması ve bu gereksiz savaşın bitmesi en büyük dileğimizdir.

edit: bak eksileyen arkadaş, bu entryi refere ederek bir şey yazma, formata aykırı. ama mesaj at da bileyim seni neyin rahatsız ettiğini. karma takıntılısı falan değilim yanlış anlama. öyle olsa anlaşılmamış entrylerimi silerdim.

eğer sanıyorsan ki ben rte fanatiğiyim, yazının başına bak, olmadı tanıyanlara sor öğren. eğer sanıyorsan kürt yahut kürtçüyüm, 12 kuşak öncesini bilen öz be öz türkmenim, milliyetçiliğin hiç bir türlüsünden hazzetmem. eğer sanıyorsan ki pkk ya ve yardakçılarına çanak tutuyorum, sen burda rahat rahat oturup entry gir diye ben sınırda sabaha kadar nöbet tuttum, bir tane terörist yahut kaçakçı geçirmedim. kafan almıyor olabilir belki ama özlemimiz 'bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe' yaşayabilmek. kapito?
yani hala tam metin falan verip polyanna misali başbakanı temize çıkarmaya çalışanlar var!

'şehit anneleri, buyurun, diyarbakır'da bir araya gelip kucaklaşabiliyor da ama birilerine bakıyorsunuz ki onlar bu buluşmadan rahatsız oluyorlar. bu çok enteresan'
by recep tayyip erdoğan

işte erdoğan ın bahsettiği diyarbakırda buluşup kucaklaşan o şehit?! anaları;

http://www.internethaber....news_detail.php?id=202920

şimdi idrak edebildiniz mi küçük sevgili mücahitler ve pek sevimli dağ gerillaları???
önemli bir kesimin kanını donduran, sesini soluğunu kesen bir açıklamadır. muhatapların ise 'ağam bizimle eğleniyor.' şeklinde tepki göstereceği bir durumdur.
geçenlerde bir büyüğüm, "20 yıl önce söylemiş olsaydı hassiktir gavat diyeceğim bir şeyi bugün makamına güvenerek söylediği için, 'sayın' diyerek eleştirmek durumunda kalmıştım.

bugünse kimseyi eleştirecek dermanım yok. olsa, başıma iş açardım.

şükür ya rabbi. şükür ki sen varsın!

allah var ne gam var
yani ucuz muhalefet ancak bu kadar olur. akp nin yıllardır iktidarda olmasının, muhalefet partilerinden de bir bok olamamasının nedeni böyle muhalefet anayışının parti tabanından yani sözlükte yazan kişilerden bile tutun da partilerin en tepesine kadar aynı olması.

ulan tamam. tayyip erdoğan a amerikancı dediniz anladık. şeriatçı dediniz hem şeriatçı hem amerikancı nasıl oluyorsa dedik yine sesimizi çıkartmadık* da artık saçmalamanın doruklarına vardınız.

tayyip erdoğan ın zoru ne pkk nın itlerine şehit anası diyecek. ordan gelcek oydan ne olacak. ak parti bu kadar ucuz siyaset yapsa bugun iktidar olabilir mi. aynı konuşmayı televizyonda az önce ben de dinledim. hiç öyle bir anlam çıkmıyor. dakikalarca konuşan adamın 1 cümlesini çeker alırsanız her anlama gelir. yettiniz yani. ilkokul 3 düzeyinde muhalefeti bırakın artık. sonra odunla kömürle seçim kazandı diye ağlıyorsunuz.
kırpıp kırpıp inanmak istediğinize inanın.
bu hep böyle oldu devam ediyor etsin.
(bkz: mhp li oktay vural ın gerillalara şehidimiz demesi)