bugün

siyah renkli tikky modeliyle 10 senedir kullananı olan fakat son çıkardığı modellerle dandikliğin zirvesine ulaşmış olan kalemdir... aaah ahh nerde eski rotringler... eski model siyah tikki aranıyor. bi tane bulmuştum fakat adama gıcık olduğum için almadım. sonra satmış ibino...
rapid isimli modeli muhteşemdir, tutuşundan yazmasına kadar. tek renk seçeneğiyle gelir. ama düşürdüğün zaman çok çabuk ucu yamulur, aman dikkat.
itiraf ediyorum bende de 0.3 kalemi var kahverengi renginde. lise 1 den beri kullanıyorum hala aynı kalemi itiraf ediyorum. 7 seneye tekabül eder.

bir keresinde şöyle bir olay gelişmişti, huzurlarınızda anlatmak isterim..

Yıl 07, gözlerim çipil çipil öss'ye hazırlanıyoruz. Yine bir deneme sınavındayız.
Ucum bitti *, bende toparlanıp Hocaya kağıdı 2. dakikada verdim.
Bunun üstüne ne oldu diye soran hocaya dönüp ucum bitti dedim.
Hoca Kaç diye sorduğunda 0.3 dedim, koca sınıf gülmeye başladı. Nesi komik hiç anlamadım amkym.
Neyse sonrasında, benim gibi başka bir delikanlı, tarzını koruyan arkadaş 'bende var' dedi.
HErkes bir daha gülmüştü. Ben yine anlamadım neye güldüklerini.

böyle işte..
özellikleri:

1)yazi yazmak
2)tirnaklari temizlemek
3)arkadasa batirmak
4)sira kazimak
5)televizyon anteni olarak kullanilmak
6)surekli kaybolmak

olan uclu kalem.
5 tl ye aldığım papermate tikky 0.7 modelinin, daha 4. gününde yere çok hafif bir şekilde düşüp mekanizması bozulmuştur. benden de epey bir küfür yemiştir. anında rotring'e tövbe ettim.
gittim, 2,5 TL ye bir faber-castell grip matic 0.7 aldım. ölümüne faber!
ince, kahverengi, klasik, ucunda 2 halka bulunan süper kalemdir. her yerde arasınız fakat bulması son derece zordur . en son bi kırtasiyede sorduğumda adam cebinden çıkardı ve 50 kağıda sattığını söyledi. o gün alamadım kalemi ondan. ama şuan çok pişmanım arkadaşlar zor sakinleştiriyor her an gidip alabilirm. olmazsa adamı tenhada kıstırma planlarım devam ediyor...
(bkz: pencil of destiny)

kesinlikle kullanıcısına özel güçler bahşeder. lgsde bu kadar yüksek puan almamın başka bir açıklaması olamaz. öss yi 3 seferde kazanmamında *.

--spoiler--
edit: satıcısı varsa alıcısı burda. bari üniversiteyi ders bırakmadan bitireyim
--spoiler--
kalem markasıdır. logosundaki o harfinin ayrı bir yeri vardır. rotring rapido rapidoların kralıydı bir zamanlar. az aramamıştık ucuz olanını cağaloğlunda. ayrıca bakınız [http://www.pencity.com.au...x.php?manufacturers_id=55]
tombo gibi güçlü rakibi olan kaliteli kalemdir.
edit: tombow
özellikle beyazı daha karizmatiktir..
uygun uç bulunamayandır. 0.7 alırsın ucun yarısı törpülenir, 0.6 takarsın bırakır. nerede o esi rotringler heeey hey.
içe girmeyen ucu yüzünden pantolon cebinde taşınmayan(çok cep deldim) sevmediğim kalem markası.(çocukken çok güzeldi ama)
kimseyi incitmez.
gereksiz yazar müsveddesi. (bkz: modası eskimiş kalem)
edit:
it ürür kervan yürür.

edit2:
incinin gereksizlerindemiş
Kalemlerin rolexi, zeki mureni, aston martinidir. yaklasik 10-12 rengi vardi bunun. hatta pek nadir olan 1.0mm beyaz ve turuncu olani vardi ama son tasinmamizda karanliga kayboldular. Geriye sadece 15-20 tane cogaldi. Hacispor*
noldu lan bu saatte sözlüklerimi karıştırdın dediğim durumdur.**
yıllar geçtikçe o eski şirinliğini ve sağlamlığını kaybeden nerede o eski rotringler dedirten kalem.
az sonra silinecek olan şahsiyet. *** * *
ZAVALLI.
yeni nesilleri hiç hoş olmayan kalem. karizması ayrıdır bu klasik rotringlerin. ama o ucu istisnasız her zaman bozulsa da değer.
kalemlerin efendisidir.
king of the pencils
önceden nadir öğrencilerde * bulunan kaliteli iyi yazan bir uçlu kalemdir.
6 sene aynı kahve rengi kalemdi o. sınavlarda, şiirlerde, can sıkıntısından çizilen karikatürlerde kullanıldı. birlikte güldük, birlikte ağladık. öss stresinde yanımdaydı, o titrek parmaklarımın arasında işaretledi şıkları. ama oda bıraktı beni, bundan önceki rotringler gibi. şimdi yerine yeni bir tane geldi ama doldurması imkansız bir boşluk var. onun elimde bıraktığı izler, yeni nesil rotringlerde yok... Başımız sağolsun sözlük... Okul hayatımda benimle birlikte yaşayan bir neferi daha kaybettik...
ince uçlu modellerini aramadığım yer kalmamış, bir süredir artık üretilmediğini kabullenmek zorunda kalmışımdır. çok kaliteli kalemdir, belki de okula başladığım günden beri abartmıyorum belki iki yüz elli tane kalem kaybetmeme rağmen rotring kalemimi neredeyse sekiz yıldır kaybetmeden kullandığım için uğurlu olduğuna inanmaya başladığım, ayrıca da üniversiteyi kazandığım yıl sınava girdiğim kalemdir. üniversiteyi kazandığım yıl mı? ben bu konuyu bir daha düşüneyim, acaba atsam mı kalemi...