bugün

su haliyle muhtemelen karsi festivali ve racon geregi altinda kalmasi gereken barisarock' in gölgesinde kalacaktir.bira kazanmis, kola kaybetmistir.
alternatif sahnesi şöyle olması muhtemel festival.:

Style-ist
Erol Alkan
DJ Mehdi
Uffie & Feadz
Agentorange
Popcorn
Neon
Rumblefish
üçnoktabir
Mabbas
Filthy Dukes
Buraka Som Sistema
Digital Playground
Bedük
Ayben & Fairuz Derinbulut
Ayyuka
gitmek için en büyük en yüce neden!!!!

(bkz: chris cornell)
$erefsizliktir. o kadar para kaldiriyosunuz getire getire bunlari mi getiriyorsunuz lan? z.ktir git coca cola, defol.
headlinne lineup anlamam, saglam olacak $ekilde en az 2-3 grup/isim eklenmedigi surece bir boka benzemeyecek festivaldir. ayrica; pentagram naptin lan?
ekstra ayrica; begenilen tek grup icin o kadar para verilmez arkada$lar. bu bir organizasyondur, festivaldir. tek grubun verdigi konser mi sandiniz? ciks ciks ciks.
SERMAYE SAHiPLERiNiN DEĞiL, FESTiVAL AKTiViSTLERiNiN FiNANSE ETTiĞi *, HER YIL LAZCA ROCK YAPAN KAZIM KOYUNCU NUN * ANILDIĞI BARIŞAROCK IN EZiP GEÇECEĞi , SÖNÜK FESTiVAL...!
franz ferdinand'ın üç konserine izlemiş biri olarak festival yönetiminin hiç de iyi bir tercih yapmadığını söylemek isterim. konserleri albümlerinin aksine genelde çok yavan ve sıkıcı geçmektedir bu abilerin. the killers veya the von bondies daha iyi tercihler olabilirdi.
alakalı olarak: (bkz: barışarock) (alakalı değil aslında evet, muhalif festival.)
fıranz ferdinand ve sımeşing pampkins in sadece yeteceği festival olması ile birlikte kıris korneyil de süper gidecektir.
manic street preachers ve smashing pumpkins gibi gruplari getirecegini kesinle$tirmesiyle bilet icin verecegim parayi $imdiden kenara koyduran konserler silsilesi. her turlu gidilecek, she is suffering, everlasting, you stole the sun from my heart, ocean spray, tsunami dinlenecek. (bkz: manic street preachers)
ayrica smashing pumpkins oraya cikip da the world is a vampire demezse her turlu parami geri isteyecegimdir, bu boyle biline..
ben sizin yaptığınız anketleri yazıcıdan çıkarıp güzelce rulo yaparak! neyse bişi demiyorum artık festivali.
tanıtım şarkısının take me out olmasını dilediğim organizasyon...
"büyük hayal kırıklığı yaratmıştır. yine bilinmeyen gruplar gelecek, herkes can sıkıntısından patlıycak hezarfende"

her sene aynı şey oluyor. liste açıklanıyor, büyük bir tepki dalgası, sonra sular yavaş yavaş duruluyor, gitmeyenler "zaten değmezdi" diyolar, gidenler mutlu mesut dönüyolar "çok iyiydi, çok eğlendik" diyerekten.

smashing pumpkins'e, franz ferdinand'a felan her hafta beyoğlunda barlarda çalıyolarmış muamelesi yapılması da çok enteresan. daha beteri geçen sene yapılmıştı: "placebo geldi daha önce, niye getiriyolar yine" diye. bi grubun müzik hayatı boyunca bir şehire bir kereden fazla gelmemesi gerekiyomuş gibi. son 6-7 yılda gelen yabancı grupların sayısı arttıkça gereğinden fazla gaza gelip, burnu büyüyen bi kitle oluştu hemen. "aaa bunlar kötü, ayy bunlar daha önce gelmişti" vs vs...

bi de, ilk sayılan 3-4 grup haricindekileri aşağılama alışkanlığı da var. rock n coke tarihinde echo and the bunnymen'ler, hooverphonic'ler, suede'ler, fun lovin criminals'lar, deus'lar, tears'lar, kasabian'lar, gogol bordello'lar hakkında gelmeden önce "kim bunlar yaa, değmez bu paraya" diye çok atıp tutuldu forumlarda, sözlüklerde ama performanslarıyla dinelyici kitlelerini artırdıklarını, istek üzerine daha sonra tekrar tekrar türkiyeye geldiklerini de biliyoruz. yani, bilinmeyen grup yoktur, sizin bilmediğiniz grup vardır olsa olsa, hemen celallenmeyin demek istiyorum bazı atak bünyelere.

daha yabancı grup eklenecek bu listeye ama headline seviyesinde bi grup ekleneceğini sanmıyorum. şu ana kadar kesinleşenler içinde within temptation'un bu seneki sürpriz grup olacağı kesin gibi (genel kitle için diyorum, mesela geçen senede sıra gogol bordello'ya gelince yana yakıla önlere ilerleyen, yemek yiyen arkadaşlarını zorla sahne önüne getiren insanlar vardı). daha önce hezarfene gelmiş olan özlem tekin ve hayko cepkin'den yine çok iyi performanslar bekliyorum, sanırım bu sene hayko öğlen 12den biraz daha ileri bi saate terfi edicek zaten. ayrıca ana sahnedeki pentagram ve alternatif sahnedeki fairuz derin bulut ta merakla beklediğim şovlar arasında.
alternative sevenlerin gitmesi gereken festivaldir. zaten alternative rock dinleyip de Manics ve smashing pumpkinsden haberiniz yoksa bu festival sizi buyuk bir hatadan kurtaracak demektir.
bana gore rock n coke yillardir sahip oldugu en duzgun line-up a sahiptir $u anda. rock, sadece rock, ba$ka hic bir $ey degil. franz ferdinand, manic street preachers, smashing pumpkins. saglam bir cizgi, muzik tarzi olarak birbiriyle caki$an gruplar yok, bundan iyisi can sagligi. ha umarim daha az ki$i gelir de ben de bu mukemmel gruplari en on siradan izleme $ansina sahip olurum. gerci billy corgan i hic bir guc bana arkadan izletemez, gerekirse sabahin 6sinda gider kurulurum en one.
rüya line up'a beş kalmış festival.

smashing pumpkins, chris cornell ve manic street preachers'ın yanına franz ferdinand ve pentagram eklenmiş. pek de güzel olmuş.

ama iki, üç grup daha ister bu deli gönül. tamam radiohead'den falan umudumuzu kestik, bari the mars volta ile skin'i de getirin.

bu arada beğenmeyen arkadaşlara buranın türkiye olduğunu hatırlatmakta fayda var. roskilde hayali kurmanın manası yok di mi?
(bkz: pozitif organizasyon)
chris cornell diye çığlık attıran festival. dünya gözüyle bi görsem yeter. *
açıklanan line-up a bakıldığında gelen grupların dinleyici kitlesi bakımından oldukça kaliteli bir festival.
her yönüyle barışarock'ın tercih edilmesi gerektiğini düşündüğüm festival.*
burası türkiye denen zihniyetlerle tabi ki de sözü geçen organizasyonlar hepimizin rüyalarında kalır. bu festivali cola turca değil coca cola düzenliyor dikkatinizi çekerim, o coca cola ki, dünyanın en çok tanınan markası ve dünyanın en çok bilinen ikinci kelimesi... neden düzenlemiyor daha ses getirecek bir festival, çünkü millet zaten ağzı açık bekliyor daha ilk günden almak için biletleri. adamlar neden yapsınlar ki daha iyisini? nasıl olsa dolacak orası kimi getirirlerse getirsinler. hiç olmadı alternative takılmaya çalışan insanlar dolduracak hazerfen'i...

pentagram'ın orada ne işi var çok merak konusu gerçekten de, hiç bir fanı mutlu değil ki orada olmalarından. *

ancak yine de diyorum ki within temptation, hayko cepkin, fairuz derin bulut ve tabi ki smashing pumpkins için düşünülebilecek organizasyon.
"placebo bir kere daha gelsin" derken, "chris cornell geliyormuş" haberini alınca çok sevindiğim, pek bir güzel; ama birazcık pahalı organizasyon. tabi chris abi solo albümünü tanıtmaya geliyor, o da ayrı bir konu.
savaşa destek vermeyi göze alan, rock'ı şişeye doldurup içmeye kalkan, rock'ın temeli olan isyan ruhunu yitirmiş insanların peşinden koştuğu festivaldir, parası olana...

(bkz: rock şişede durmaz!)
(bkz: papucumun rockçıları ya da yarockçılar)
gidilmemesi hatta protesto edilmesi gereken festival.. biraz duyarlı olmanın zamanı geldi artık türkiye'de rock n coke festivallerine katılım her yıl özenti rock'u gençlik ile birlikte daha fazla artmaktadır. ancak bilinçlendirmek lazım artık birilerini.. coca cola satışı bir çok müslüman ülke'de yasaktır. ancak abd ve israil'e destek veren herşey bizim ülkemiz'de tavan yapmaktadır. bugün din'i alet ederek oy toplayan hükümet islam dinimize önem veriyorsa, yasaklasın coca cola'yi türkiyede.. adamlar buradan kazandığı paralar ile faşist israil ordusuna destek veriyor ve onlarda filistin'de, lübnan'da, ırak'ta müslüman kardeşlerimizi katlediyorlar. amerika'da, ingiltere'de, israil'de, türkrock festivalleri yapılıyor mu hayır yapılmıyor. o halde türkiye'de rock n coke festivalleri yapılmazsa da bir sorun olmayacaktır. zaten çıkan türk grupların alayı sürekli ülke içerisinde her şehirde konser vermektedir, yabancılar'da ara sira geliyor, gelmezse de gelmezsin o grubu dinlemeden de ya$ayabiliriz..
rock'tan çok boka benzeyen festival. lan tamam hadi diyelim ki festivalini yapıyosunuz kapitalizmin simgesi coca cola'nın. lan bari adam gibi adamlar çıkarın gerizekalılar. oraya gidenin amacı belli zaten, bari müzik festivali demeyin lan gavatlar!

gerçek rock inadına barışarock
sağda solda rock am ring konserlerinin kızışmış live görüntülerini görenlerin "ıyyy bok gibi gruplar" diyerek küçümsediği organizasyon.

ne demiş şu meşhur "ata" larımız. ne kadar ekmek o kadar köfte. ver 300 euro sana da linkin park, iron maiden, the hives, slayer, travis gelsin.