bugün

kullandigim halde yesillendirmeyecegim ilac.
Muadili medikinet retardı kullanmakla beraber sakin bir hayat elde ettim. Hayatımı düzene soktu, tam değil ama biraz planlı yaşamaya başladım. Bazen sinirliyken fazla doz alıyorum sakinleştiriyor, şu an 3 tane aldım kafasını bekliyorum. Kısacası gidin doktora ve ikna edin arkadaşlar bu veletler dersler için iyi.
24 yaşından sonra dehb tanısı konulması üzerine doktorun* kırmızı reçete ile verdiği ilaç. 1 kere aldım sadece artık placebo mudur yoksa gerçek etkisi midir bilemiyorum, sadece istediğim şeyi düşünüp konsantre oluyorum. göz bebeklerimin büyüdüğünü hissedip sürekli bir şeylerle meşgul olmak istiyorum. beyazıt'tan beylikdüzü'ne koşarak gitmek istedim dün.

sonrasında deneyimlerimi buraya yazacağım.
bağımlı yapıyor. bağımlılık yapmaz diyen psikiyatristimin taa ...
Son sınavlar olmadan önce, 4 saatlik etütleri göz kırpmadan dinlediğim muazzam ilaç.. (ritalin kanatlandırırrr)
kancık terörist örgüt ışid'in bombalı eylem yaparak kendini helvacı kabağı gibi patlatacak olan militanlarına içirdiği bir ilaç.

sağlık bakanlığı sanıyorum bu ilacın hareketliliğini takip ediyordur...
concertayla ritalini aynı anda atıp 13 saat ders çalışabilen bi insan olarak hem kendimden hem insanlığımdan şüphe ettim ama 54 lük + 10 mg lık bi concerta muazzam motive ettirir.
concertayla ritalini aynı anda atıp 13 saat ders çalışabilen bi insan olarak hem kendimden hem insanlığımdan şüphe ettim ama 54 lük + 10 mg lık bi concerta muazzam motive ettirir.
Dikkat eksikliği, kafa karmaşıklığı gibi konularla gittim doktoruma. Ve bana bu ilacı önerdi. Kırmızı reçete ile verdi. Her eczanede bulunmuyor. Gelmesi için 1 gün bekledim. Ve bugün denedim. Doktor tavsiyesi ile ilacı 2'ye bölüp yarım içtim. 45 Dakika sonra kafamdaki karmaşıklık, bulanıklık, gereksiz tüm düşünceler gitti. Net ve kararlı bir insan oldum. Gerçekten çok iyi bir ilaç. Yan etkileri çok gerçekten. Kalp krizi riski bile varmış. Ve şuanda ağrı hisseder gibi oluyorum. Kalbimin sesini hissediyorum. Sanırım bu korkudan olabilir. Mutlaka doktora ileteceğim. Sonucunu ek olarak yazarım.
Who am i filminde en dikkimi ceken sahnedeki ilaç. Filmde ilaca uyuşturucu gibi davraniyorlardı. Kişilik bölünmesine sebep olmuştu.
bi kaç güne kadar alacağım ilaç. bekle beni finaller ananızı sikmeye geliyorum.
Uyku kacirdigindan dolayı geceleri içilmesi onerilmez.
bağımlılık yapmıyor. keza keyif verici etkisi olan bir ilaç değil. dikkat eksikliği sorunu yaşamayan ya da art niyetli kişilerce böyle düşüncelerin uydurulduğuna inanıyorum. sıradan yaşamınızda çok da dikkat gerektiren durumlar yoksa, kullanılmadığında fazla yoksunluk hissi yaratmaz. ben genel olarak, yoğun çalışma tempom yoksa, bir hafta ara vererek kullanıyorum. bağımlılığın aksine, biraz da rahatsız edici duygular yaratan bir ilaç. yine de dikkat eksikliğiniz varsa ve işiniz de dikkat gerektiriyorsa, bu ilaç gerekebiliyor. ayrıca amfetaminle de ilgisi olmayan bir ilaç.
ben belki 10 yıl önce filan amfetamin kullanmıştım, bu ilacın kesinlikle amfetaminle etki bakımından alakası yok. bileşim özellikleri benziyor diye de amfetaminmiş gibi lanse edilmesini çok saçma buluyorum. o halde wellbutrin de amfetamin türevi bir ilaç ve etkileri benziyor. o halde amfetamin mi oluyor? yani amfetamin kullanan adam görmesem ya da bilmesem eyvallah diyecem de bunun hiç bir şekilde alakası yok. diğer anti-depresanların sakinleştirme bakımından ne derece benzerliği varsa bunun da o kadardır. sonuçta her tüketilen ürünün vucuda az ya da çok etkisi var. bence 10 sene sonra kırmızı reçete zorunluluğu da kalkacaktır. kendi adıma kullandığım diğer ilaçlardan, citol ve lustral'ın hem daha etkisiz hem de yan etki bakımından daha kötü olduğunu söyleyebilirim. ayrıca raporla filanla da temin edilmez. rapor alacaksanız ilaç almayın.
kullanıldığında, sineğin kanat çırpışlarını zevkle seyrettirebilen, lolde katiyen cs kaçırtmayan, kahveyle tüketildiğinde müthiş çarpıntı yaptıran metilfenidat formüllü ilaç.

bir üst boyutu olarak concerta var ama kesinlikle tavsiye etmiyoruz. onu içtiğimde yaklaşık 3 gün uyuyamıyorum.
Yıllardır ilk defa çalıştığım 45 dakikanın 45 inde de çalışmamı sağlamış mucize. Belki placebo bilemiyorum tabii ama şu an düşündüklerimi uygulamaya dokebiliyor olmanın mutluluğu içindeyim. Mucidinin alnından öperim.
bozmuş olan ilaç aga.

cidden bozmuş ya da benim kimya bozulmuş. düzenli olarak kullanmıyorum. ama bundan önce kullandığımda çok ağır durumlarda kullanırdım ve etkisi inanılmazdı. atom karıncaya bağlardım. muhteşem bir dikkat artışı oluyordu.

hesap makinesinde kağıttaki işlemi yanlış tuşlara basarak yapmaya başladığımdan beri doktora gidip yeniden aldım. fakat sonuç sıfır. cidden sıfır.
neden böyle olduğuna dair bir fikrim yok bilen varsa mesaj atsın.

keşke concerta yazdırsaydım diye düşündüm. bi de 2 tablet almayı düşünüyorum bir dahakine. bu şekilde kullanan varsa bi şey söylesin de ölmeyelim.
Etken maddesi metilfenidat hidroklorur . Genellikle DEHB tedavisinde kullanılır. Benim de kullandigim bir ilac. Baslarda kullandiginizda derse odaklanmanizi arttirir ama birkac aydan sonra huzursuzluk hissini arttirir ve çarpıntı yapar ( yan tesirler kişiden kisiye değişir) . Ritalin kullanirken dikkatli olmanizda fayda var. Zira kendisi patlamaya hazir bir bombadir demisti farmakoloji hocamiz efendim.
sağlam bağlımlılığı olan kırmızı reçeteli bir ilaçtır.

tanım sıçtığıma göre şimdi konuya girebilirim. öncelikle merhaba sözlük uzun bir süredir yoktum. şu an ritalin kullandım ve girip entry sıçmak istedim. 6-7 yıl ritalin kullandım ve geçen sene bıraktım. oldukça bağımlısıydım. orta okul, lise tamamen bu ilaç ile geçti.

bağımlılığımdan biraz bahsetmek isterim. (amk telefon titredi bi dakika) ritalinlerin sayısı azaldıkça bu sizi gerer, doktorun tavsiye ettiği miktarlar yetmemeye başlar. kendiniz doz artırıp durursunuz. psikiyatrist ilaç yazmayı bırakmasın diye ona bu durumdan haber vermezsiniz. işte ritalin ile olan ilişkim bu durumda kesildi. bir gün doktoruma habersiz dozaj artırdığımdan bahsettim. günde sekiz taneye kadar çıktığımdan, tozlaştırıp burnumdan çektiğimden, her şeyi anlattım. sonuç olarak cipralex yazıldı ve ritalin yasaklandı.

bu günden sonra ise hayat daha da zorlaştı. ritalini deli gibi arar oldum. reşitte değildim, gidip kendim alamazdım, oldukça ilgili bir aileye sahibim. reşit olana kadar her adımım izlenmiştir diye tahmin ediyorum. cipralex, prozac derken iyice boktan bir hal aldı hayatım. sahte bir mutluluk ve uyuşukluk kazanmıştım. oysa ritalin böyle miydi ? evet sahte bir mutluluk getiriyordu belki ama hep cin gibiydim algım yüksek, konsantrasyon ve odak sorunum sıfırdı. derslerim de fena değildi. anti-depresan sürecinde ise yataktan çıkmayan, robot gibi bir tip oldum. kilo almıştım, özgüvenim düşmüştü.

her neyse şu ana geri dönelim. bir aydır ritaline tekrar başladım. o kadar mutluyum ki anlatamam. tekrar beynim olduğunu hissediyorum. olayları farklı yorumlayabiliyorum. bunları çok özlemişim. teşekkürler novartis, teşekkürler.

saniyeler sonra gelen edit : ritalin kafasını iyi bilen kişiler bu şarkıyı bi dinlesin, https://www.youtube.com/watch?v=VdV1Zc_PFdg

günler sonra gelen önemli edit : arkadaşlar devir değişmiş, yukarıda yazığım her şeyi unutun. bu ilaç sadece hayat sikiyor. depresyonumun ritalin'e bağlı olduğunu kesinlikle anlamış durumdayım. bunu kullanacağınıza spora gidin, satranç oynayın, eskrim yapın. ritalin asla bir çare değilmiş.
Yasal kokain lise yılladrımın aşkı concerta denen katilden daha iyi.
kullansam mı ki diye düşünüyorum. hapın faydalarını okumam bile beni mutlu etti, içsem nasıl olurum acaba?
kaçak olarak tükettiğim süre zarfında " hayatım boyunca kullanırım lan bunu ! " tepkisi verdiğim ilaçtır..
peynir ekmek gibi gider aslında.
Çok yoğun olduğum bir dönemde kullandığım ilaç, etkisini göstermesi için uykusuz olmamanız gerekir, ezip burundan alan dostlarım mevcuttur, sakın denemeyiniz..
Binbir taklayla aldığım ama pek faydasını görmediğim kırmızı reçeteli ilaçtır.
mr. robotda görülen ilaçtır. kırmızı reçeteyle verilir ve reçetesiz alınamaz daha doğrusu yasaktır. öyle gördüğünüz dizilerde cart curt içilecek birşey değildir dikkat eksikliğine iyi gelir uyku götürdüğü doğrudur.
who am i? daki gencin sık sık kullandığı ilaç