bugün

reddedilmekten korktuğu için kıçını sallayan hatunlarla asla karşılaşamayacak olan ezik erkek korkusu.
Herkesin en az bir kere yaptığı birşeydir.O yüzden ötekiler diye fazla saçmalamamak gerekir
"denedin, yenildin. Yine dene yine yenil. Daha iyi yenil!" der Samuel Beckett.
korkudan hedeften vazgeçme bu olsa gerek. *
Tekliften anladığınız şey nedir?ilişki ise hangi tekliften söz ediyoruz?Hangi yüzyılda yaşıyoruz?.Ben hiç reddedilmedim ama edileceğimide sanmıyorum.Yeter ki doğru zamanda doğru yerde ve doğru şekilde bu sözleri fısıldayın.Önüne gelen her kızla çıkan insanlar için reddedilmenin ne anlama geldiğini bilmek imkansızdır.
(bkz: teklif etmediği için kabul edilmemek)
arkadaşına aşık olan bir insanın onu tamamen kaybetme korkusudur.
riske girmekten korkmaktır.belki reddedilmeyecektir ama hayatta alamadığı risklerden dolayı zaten çoğu şeyi böyle hiç başlamadan kaybetmiştir kişi.
kafadan kaybetmektir.
(bkz: acıkmamak için sıçmamak)
yapılmaması gerekir. en azından yapmaması gereken birini tanıyorum. yapma!
kulağa mantıksız gelir de, haklı yanları vardır.
(bkz: özgüvensizlikten yanlız ölen adam)
'ne şeytanı gör, ne besmele çek ' mantığının insan zihnine bulaşması sonucu ortaya çıkan durumdur.
risk almayıp babayı almaktır.
çok yüksek bir egonun ürünüdür bu durum. reddedilmeyi asla kabul edemeyen bünyeler yapar bunu hatta öyledir ki bu arkadaşlar kendi kendileriyle konuşurken ayağa kalkarlar.
Bir de bunun tam tersi vardır reddedilceğini bile bile gidip teklif eder. Sonra adı denedi ama olmadıya çıkar.
reddedilmemenin ötesinde rezil edilmemek için teklif etmemektir. zira herkesin önünde sen hiç aynaya baktın mı sorusunu duymak feci rencide edici oluyor. yok mu ruh güzelliğine bakan mınakoyayım.
karmaşık sonuçlara sahip eylemdir. ya teklif edilir kız kabul etmez "ben ne diye teklif ettim al işte reddetti" diye kendi kendinize kızarsınız yada teklif etmezsiniz kızı gider başkası kapar o zamanda "ah kafama tüküreyim ne diye teklif etmedim belki kabul edicekti" diye kendi kendinizi yemeye başlarsınız. tabi işin ucunda rezil olmak istememek varsa orası ayrı mesele. yoruma açık ve bol tartışmalı konu.*
teklif edilecek kadar, yakışıklı-güzel olunması gereken durum.

aksi çekilmez olur, (bkz: yıllardır yakışıklıyım bir kız ayarlayamadım).
uzun bir süren bir acabayı içinde barındıran, zaman kaybeden bekleyiş.
özgüveni eksik insanların davranısıdır. haklı olunn durumlarda olabilir.
beni böyle sev seveceksenci uktesi.
Keşklerine keşke katmaktır..
sicmamak icin yemek yememek gibidir.