bugün

hayatta yapılan en büyük aptallıklardan biridir. denemekten zarar gelmez felsefesiyle olaylara yaklaşmak gerekir.
Bir buluğ çağı sendromudur. içe dönük gençlerde rastlanan bir davranış biçimi.
özgüven eksikliğinden kaynaklanan sorun. bir gün kendisine teklif edileceğini bekler. tabi neyin teklif edileceği de önemli. hep bekleyendir, pek başarılı olamaz, yazık günah lan.
reddedilmenin kesin olduğu bilindiğinde teklif etmemek en doğru karar gibi gözükür fakat yine de denemek,o özgüveni kendinde bulmak gerekir.
garantici hayat.. bunlar moron insanlardır hayatları boyunca ne kazanır ne de kaybederler...
öyle olaya bodozlama dalarsanız reddedilme ihtimali yüzde 1 milyondur !! onun için önce arkadaş olun zamanla muhabbeti geliştirin, zaten sonra gerisi kendiliğinden gelir. ilk zamanlar reddedecekse bile ona kendinizi güvende hissettirebilirseniz size ısınacak, kabul edecek ve bağrına basacaktır. *
cesaretsizlik sillesidir.özgüveni sıfırdır bu yüzden teklif edemez.en nihayetinde fazla gurur g*te vurur.
baştan yenilgiyi kabul etmektir.
aynı duyguları tekrar yaşamak istemeyen; ama aşkını gördüğünde deliler gibi sevinen bünyenin yaptığı eylemdir. zordur, arkadaşlarından herhangi yardımı kabul etmez. sabırla en uygun zamanı bekler belki de. sonsuza kadar sürse de.
akıp giden zamanı bön bön izlemektir. sonra başı mermerlere vurmak suretiyle kırma ve pişmanlık duygusunu bir nebze de olsa hafifletme isteği gelir peşisıra.

yani; iyi bir şey değil hacı hele reddedilmekten korkarak açılamamanın acı sonuçlarına bakınca ilerde bir gün kendine kızarsın, kendini yiyip bitirirsin. *
öğrenilmiş çaresizlik.
(bkz: pavlovun köpeği)
yada godfather gibi olmak lazım arkadasım diye seslenebileceğim kişilerin yaptığı eylem.*
(bkz: ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım)*
bu düşüncedeki insana söylenecek söz "asla kaybetme korkusunun seni oyundan uzak tutmasına izin verme" olmalıdır.
(bkz: #1931411)
düşününce insana kolay gelen ancak insanın kendisini yenememesiyle sonuçlanan olaydır. reddedilmenin verdiği duygu, duygu diyorum çünkü tek bir durumla açıklanamıyacak kadar karmaşıktır insanı her zaman tekliften uzak tutar.
(bkz: acıyı çekene sor)
(bkz: reddedilmek için teklif etmek)
nazar atma eylemi, koz sahibi olmak.
-ya abi artık teklif et şu kıza?
-olmaz lan. teklif filan yok.
-niye abi?
-benim aşkım bir büyüdür. o sihirli büyüyü bozmak istemiyorum.
-nasıl yani?
-tek taraflı yaşamak en iyisi.
-yeme beni. sen de biliyosun ki, kabul etmez seni.
-küt pattt...
korkularının üstüne gitmesi gerekir yada
(bkz: reddemeyeceği bir teklif yapmak)
çaresizliktir.
ahmaklıktır.
senin olmayan bir şeyi zaten kaybedemezsin.
saçma bir eylemdir. elinizi taşın altına sokmak gerekir.
kendileri bir kıza teklif etmenin ne demek olduğunun farkında olan, gerçekten seven, olgun insanlardır.
riski göze alma cesaretinden mahrum olunduğunu gösterir. kaza olacak öleceğim onun için arabaya binmiyorum demeye benzer.
hiçbir zaman reddedilmeyecektir belki ama daha önemlisi hiçbir zaman kabul de edilmeyecektir.
akıllıca bir davranıştır.
zira kişi reddedileceğinden o derece eminse rezil olmanın anlamı da yoktur hocam. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar