bugün

entry'ler (189)

osmanlı haremi hisselerini halka açıyor

(bkz: yabancı sermayenin borsa üzerindeki etkisi)

tt arena da fenerbahçe taraftarı için ses duvarı

etik olmayan durumdur.

domuz eti

bağdat caddesi/suadiye mevkinde bulunan num num isimli restaurant'da menüsünde bulunan et türü.

hangi meyve hangi organa benziyor

ilginçtir. yapılan araştırmalarda hangi meyve - sebze hangi organa benziyorsa o organa yararı varmış.

ortadan ikiye kesilen kivi - göz
nar çekirdekleri kan hücrelerine benzerlik o yüzden - kan, kalp sağlığı
ceviz, şekil itibariyle beyine benzer. cevizde bulunan omega 3 yağları ve birçok vitaminden oluşur.
limon - meme kanseri
patlıcan, armut, avakado ortadan ikiye kesildiğinde anne rahmine benzer - rahim kanseri *

para çantası

bir ay içerinde 5 gün cuma, 5 gün cumartesi, 5 gün pazar günleri varsa bu olaya para çantası denmektedir. bu durum 823 yılda bir tekerrür eder.

temmuz 2011
pzt sl crs prs cm cmts pz
. . . . . . . . . . .1 . .2 . .3
-4 ..5 ..6 ..7 ..8 ..9 .10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ayrıca bu durumu arkadaşlarınıza bildirmeniz halinde 4 gün içinde çantalarınızın parayla, bildirilmemesi durumda nihayet çinli ünlü düşünür feng shui ye göre parasız kalacağı kulaktan dolma bilgiler arasında yer almaktadır.. *

sigara içmenin faydaları

stresi azaltması kriterler arasındadır, ayrıca sindirimi de kolaylaştırır.

turistlerden ayak bastı parasının az alınması

ülkeme gelen turistlerden ayak bastı parasının diğer ülkelere göre az alınmasıdır.

aslında fiyat normaldir ama bizim ülkemiz pasaportu olan çoğu dünya vatandaşına 90 gün turist vizesi vermektedir. türk vatandaşlarının vizesiz geçiş hakkı tanınan ülkelere geçişinde turist vizesi bazı ülkelerde 10 gün, bazı ülkelerde 2 hafta bazılarında 1 aydır. sonuç itibariyle sorun, benim ülkeme gelen turist 90 gün kalmaktadır ve karşılığında 15usd vermektedir. ben diğer ülkelere gitmemle bana tanınan turist vizesi azdır ve yine hemen hemen aynı parayı vermemdir. bununla beraber türk vatandaşlarına çoğu ülke için vize uygulaması devam etmekte olup 1-2 aylık vize karşılığı masrafı ülkeden ülkeye değişmekle birlikte ortalama 150 - 200 usd arasında değişmektedir.

işin garip tarafı diğer ülkelerde oturum izni olmayan vatandaşlarımın yurtdışı çıkış pulu altında 15 tl alınmasıdır. yani ülkeme gelen turistlerle aynı kefeye konulmamdır.

2010 yılında ülkemize gelen turist sayısı 28.6 milyondur. turist vizesi için alınan harç miktarının arttırılması benim görüşümdür, ülkeme gelicek turist rakamını etkilemeyecektir.

ben çocukken

(bkz: when i was a child)

patlak olmak benim onurumdur

(bkz: hayır patlak benim)
(bkz: hayır benim)
(bkz: benim)
..

bokun gül gibi kokması

(bkz: bilirkişi aranıyor)

domates yok et yok süt yok ne var

tarihte yaşanmış olayın tekerrür etmesine sebebiyet verebilir. tarih için dejavudur.

(bkz: et yoksa hamburger yiyin)

bana simit atma simit yapmayı öğret diyen martı

kuş kadar beynim var ama devekuşundan daha zekiyim diyebilen kuş hayvanıdır.

boşaldıktan sonra gelen beyaz sıvı

kendini yeni keşfeden ergenin her an sağa sola saldırabilmesi, en belirgin özelliğidir. *

ilköğretimde sınıf kavgası yapmayı özlemek

halen sınıf kavgası yapıyorum diye entry görünce şaşırılmayacak sözlük.

barrack27

antepli olduğunu düşündüğüm yazardır. hoş gelmiştir. * *

yarın ayaklanma çıksa katılırım diyen yazar

(bkz: havada gaz kokusu var)
(bkz: gaz kokan hareketler bunlar)

tayyiple ekonomi iyiye gidiyor diyenler

ithalat - ihracat, gsmh, işssizlik oranları, yıllar itibariyle fakir insan sayıları, enflasyon oranları, devlet borçlanma oranları, merkez bankası faiz oranları, imkb nın yıllar içinde süren eğilimi * oranları incelemenizle beraber ekonominin iyiye gittiği kanısına varmanızdır.

ocak ayı ihracaat rakamı 9.561.221$ geçen yıl ocak ayına oranda %22 artış göstermiştir.

dünyanın hiçbir ülkesinde fakir insanı olmayan devlet yoktur, bu ekonominin kanunudur.

türkiyede problem gelir dağılımındaki eşitsizliktir, bu durum da düzelme eğilimindedir. bazı vatandaşlarım tüp alamazken bazıları starbucks, alış veriş merkezleri * mekanlardan çıkmamaktadır. bu durumun sonucudur.

ekonomini artış içinde olmasını tabiki ötv oranları, ek vergiler vs. etkilemiştir. ama dünya ekonomik krizdeyken ve halen ekonomik krizde olan avrupa ülkeleri varken bizi etkilememiştir. arkadaşım dolar 1 gecede 2 tl, devlet borçlanma oranları %70 %80 lere çıksaydı emin ol daha iyi olmazdı durumumuz şu andan.

tayyip erdoğan, durmuş yılmaz *, mehmet şimşek* vs. dediklerini savunmuyorum, yaptıkları ya da yapmadıkları icraatları yargılamıyorum, sadece sonuca bakıyorum ve bu durum böyledir.

başbakan recep tayyip erdoğan ulusa sesleniyor

halka hemen hemen her ay tv aracılığıyla seslenmesidir. ekonomi, finans, gelişim, refah düzeyi * konulardan bahsedilir.

tek kelimeyle kadın

(bkz: su)

kayserili olmanın faydaları

sivaslı olmamaktır.