bugün

başbakanımız, orta doğu ve balkanlar'ın gerçek lideri recep tayyip erdoğan'ın 1881 yılında doğsaydı olabileceklerdir.

2002'den bu yana, bu kadar kısa bir süre içeresinde gerçekleştirdiği başarıları göz önüne alırsak
(bkz: adalet ve kalkınma partisi nin başarıları), o günün şartlarında çok daha verimli olabileceği konusunda hem fikir oluruz. halkın içeresinden gelen, politikayı fazlasıyla yerine getiren, ülkesini seven, dini konularda bilgili bir paşayı kim istemez? keşke 1881 doğumlu olsaydı. bugün hazar denizinden, adriyetik denizine uzanan daha geniş bir türkiye içeresinde dostça, daha zengin, refah ve özgür bir türkiye olurdu.

vefatından önce sadece yaptıklarının havasını atan bir kitap değil değil, gelecek 100 yıl için bir planı kitabına ekler öyle ayrılırdı aramızdan...
evcil hayvan bakımı o zamanlar yaygın olmadığından sokakta kalırdı.
dünyanın 1 numaralı süper günü türkiye olurdu.
istanbul hükümetine ve halifeye bağlı çalışacağı için sevr hükümlerine boyun eğen bir osmanlı bürokratı olurdu.
şimdiye kadar kesinlikle penisim kesilmişti.
atam onun hakkından gelirdi. gelecek nesillerin korkusu olmazdı.
sultan 2. abdulhamitle uyum sorunu yaşayacağı muhtemeldi. o dönemlerde tayyip erdoğanın ittihatçıların safında olması büyük ihtimaldir. onlar da demokrası, meşrutiyet diyordu fakat devleti idare edemeyerek devleti 1. dünya harbine soktular. sonuç hüsran.

enver, cemal,talat, tayyib kardeşler.
Atatürk ile sınıf arkadaşı olabilirdi. (bkz: Neden olmasın)
şeyh tayyip isyanı gibisinden bir şeylere imzasını atardı.
negüzel görmemiş olurduk.
1945 civarlarında ölürdü, biz de hiç tanımamış olurduk.
atam onu selanikte ise döverdi.
ampulü ben icat ettim diye ortaya düşebilirdi.
...saydı diyorsak, bir umutla hayal ediyorsak;
(bkz: şart mı kardeşim doğması).
büyük ihtimal;

(bkz: prendre ta mere et aller)*
(bkz: il n est pas paresser quelque chose loin sa place)*

derdi. yerinden kalkıp ta milletle savaşacağını sanmıyorum nedense.

not: fransızcası kötü olabilir tabi biraz. arapça da söyleyebilir bunları.
bir düşündüm de bugün din üzerinden bu kadar insanla oynayabilen o zaman da kendini utanmadan halife ilan ederdi.
ata onu astırırdı, şimdi de bzi büyük bir beladan kurtarmış olurdu.
1919 da samsun a cikmaz, gokten zembille davos a inerdi.
ortada ülke falan olmazdı.
şimdiye kadar ölmüş olurdu, biz de kurtulurduk.
tarih kitaplarında "manda ve himaye kesin olarak reddedildi."yi okuyacağımıza, "amerikan mandası kesin olarak kabul edildi."yi okurduk. malum adamlar amerika maşası çünkü.
amerikan boyunduruğuna o zamandan girmiş olurduk... ve türkiye yerine marmara bölgesinde takılan bir osmanlı güruhu dolanırdı... o kadar. halkı ne düşünüyorsa o da aynısını düşünüyor çünkü... sıkıntı burda.
Onun gibi bir lideri görme şerefine nail olamazdık.
Doğduğu tarihi kirletirdi o. Iyi ki Atatürk doğmuş o tarihte de has bir lider görmüşüz. Zihniyetinize selamlar.
(bkz: selanikte evlat katliamı) manşetleri olurdu.
güncel Önemli Başlıklar