bugün

bazı insanlar tarafından sevilmeyen, abes görülen, dinleyen kişilerinde, götünü başını salladığı yan sapka taktığı bol pantolon girdiğini savunan kişiler düz mantık yürütürler.
rap düşüncenin anlatıldığı yada anlaşılan müzik türüdür. diğer müzik türleriyle karıştırmamak gerekir. müziğinden çok sözleriyle kabul görmektedir.
düpedüz salaklıktır.
rap dinleyenler bir yana sagopa kajmer dinleyenler bir yana.
ahmaklığın diğer adıdır.
akıl karı değildir.
akıl baliğ olan yapmaz.
http://inciswf.com/djiboftsivan.swf
zaman israfi. indie rock, alternative ya da post-punk'a alalim sizi.
çağ dışı eylemdir.
banal ve sıkıcıdır.
sagopa kajmeri 2002 yılından itibaren ara sıra eserse dinlerim gerek sözleri gerek şarkıların arkasına koyduğu fonlarla olsun rap müziğine farklı bir bakış açısı getirmiştir. bu yüzden bu adamı dinleyen birine ahmak veya salak diyen ya at gözlüğü takıyordur ya da salaktır. burda kalkıpta sagopa kajmeri anlatacak değilim altında internet var git bir dinle bir sözleri oku ama mümkünse o gözlükleri çıkarıp yorum yap.
tam kendimi kaybetmiş ve nasıl bulacağımı bilemezken bana yardım edebilen istisna bir eylemdir. sevinirim, mutlu olurum ve yeri gelir kendimi bulurum.
müzikten anlayan insanların yapacağı, yapmayanların da saçma bulmayacağı bir eylemdir.

rap başlı başına kaliteli bir türdür. ortaya çıkışı, amacı, toplumsal yönünün ağır basması, didaktik ve satirik oluşu bunun en büyük örneği.

kendimi bildim bileli de rap dinlerim. eleştirilecek hiç bir yanı da yoktur günümüz ergenlerine bakıp hiç eleştirmeyin ciddi anlamda çok kaliteli bir türdür.

edit: ayrıca whateva man nick li trol başlığı karalıyor ama nick i redman ve method man in bir şarkısıdır. anlamış değilim bu trolü.
insanın büyürken bi vakitte illa ki takıldığı, kiminin benimsediği müzik tarzıdır. Ergenlikte dinlenilen müzik bile kişinin benliğinin yapıtaşlarından olduğu için benimsendiğinde ve başkalarının gözüne sokulduğunda itici gelebilir muhakkak. Bendenizin ergenliği de bu müzikle geçmiştir, şimdi apayrı fapfarklı müziklerden hoşlanıyorum ama rap müziğin kaliteli gerçek şairlerinin yeni bir çalışması olduğunda kesinlikle bi kulak atarım. * * *
can tekin - zaman yolcusu
grejuva - morg alfabesi
u.l.a.ş - kara kış
kayra - mesela yani
Farazi - bıktım artık buradan
farazi kayra - bir fotoğrafın rüyası
farazi kayra - ıslığı beklerken
ağaçkakan - arşiv
contra - 16 bar
ados - numara 42
ados - çirkin adam
abluka alarm - kısır döngü
anti - hin
Çağrı sinci - maske

dinlemektir. rap diğer şarkı türleri içinde bir türdür. iyi işler olduğu gibi, kötü işler de vardır. bir işin iyi veya kötü olduğunu kayıt alınan cihazlarla, alt yapısıyla ve benzeri şeylerle değerlendirenler vardır. çoğunluktadırlar. ancak şöyle bir gerçek var ki, her rap şarkısı olmasa da bazı rap şarkıları gerçekten anlam olarak diğer türlerin iyilerinin üzerine çıkıyor. türkülerimizi ayrı tutuyorum tabi.
boş beleş(aşk meşk) konuları içinde barındıran "salak pop şarkılarını" dinlemekten iyidir, kesinlikle.

tamam bu tür boş beleş aşk içerikli rap şarkıları da var, ama onların büyük bir bölümü arabesk rap olduğu için, rap'ten sayılmıyor. Bilinen bir geçrektir ki, rap şarkılarının çoğu bu tür boş konulardan uzaktır.
boş iştir. gereksiz tipler yapar.
her yiğidin harcı değildir norm enderin dediği gibi anlamadığı söze diyo rap saçma.
zaman kaybıdır.
Üstünlük değildir.
şu sıralar 13 yaşında ki çocukların hakim olduğu müzik türünü dinlmektir.
Rap dinlemek bir nevi düşünmeye, anlamaya iten bir eylemdir. Sağlam parça yazan kişileri dinliyorsanız gayet zevk alırsınız bu işiteçocuklar değil, üniversite gençleri daha ilgilidir kanımca. Ceza, sansar, norm ender gibi daha sağlam parça yapan kişilerde vardır. Arabesk rapla bu kişileri bir tutmayın. (Sagopa, fuat, fuchs da sağlam rapçilerdir ama pek dinlemediğimden onları örnek vermedim, fanboy kavgalarına girmeyi sevmem belirteyim. )
zaman kaybıdır. Ulan bütün rapçiler aynı malzemeleri kullanıyor gündem üzerinden prim yapıyorlar. Sanat değeri açısından at çöpe dedirtecek şarkı mı desem ne olduğu belirsiz şeyleri neden dinlersiniz sanki.
15-20 yaş arasındaki çocukların hava atarak dinlediği (Nadiren benim gibi has dinleyende vardır) 20-30 yaş arasının ise +18 gece partilerine gittiği eylemdir.
Pop dinlemekten bin kat daha iyidir. insanların karıdan kızdan daha büyük dertleri var.
güncel Önemli Başlıklar