bugün

yeni 5. nesil yazar. sözlüğe sıkı bir giriş yapmıştır kendisi. hoşgeldin diyoruz.
kendisi muhtardır.
1. (bkz: kurt sorunu pkk ile cozulur/#4546372)
2. (bkz: fasizmin temeli kemalizmdir/#4546337)

iki yazısıyla ders vermiştir. ben iki tane yazısını seçtim, diğerlerini de okumanızı tavsiye ederim. şu ana kadar çok az yazmış, daha çok yazmasını temenni ediyorum.
(bkz: #4546173)

dostum terör örgütü demişsin ama bu resmen halkın seçtiği iktidar partisi. bana şimdi israil'in dağına taşına çarpan el yapımı roketleri soracaksın, ben de sana filistin resmi çizeceğim.
islamı tanımak için bin dört yüz yıldır atalarının ve kendilerinin hiçbir çaba göstermediği camekan arkası insan protatipi.
(#4552473)

halkın yaptığı seçimlerin yerinde olabilmesi için o seçimin yapılabileceği özgür bir ortam olması gerektiğini savunan yazardır. kendini hamas askeri zanneden cahil cühela takımının ve dünya'nın onca köşesinde yapılan insan hakları sömürülerini, orta afrika'da yapılan silah ve petrol ticaretini, arap ülkelerinde şiilerin gördüğü eziyetleri, çin'in uygur'lara baskısını, rusya'nın kıpçak, tatar, acar soykırımını, orta avrupa'da azınlıklara yapılan insan hakları ihlallerini, arapların kendi vatandaşlarını taşlayarak katlini trene bakarcasına izleyenlerin bu tarz önermelerden anlamaması doğaldır.

kendisinin bedevi aşıklarına verdiği ayar gayet yerindedir. onu sindirsinler, sonra tartışırız haması maması...
nickaltı parazitlerinin saldırısına uğramıştır. tavsiyem güçlü bir böcek öldürücü ve bir tane de tek motorlu uçak alması yönündedir. bu parazitlere mahal vermemek lazımdır.

not: muhtar işini bilir.
yazar ünvanının hakkını veren nadir uuser'lardan biri.
burayı ekşi sözlük'le kıyaslarken referans olarak gösterilebilecek adamlardan biri. ya da hatundur, bilmiyorum.
nikini soylemeyi ya da yazmayi basarabildigim an hosgeldin diyecegim yazardir... pisidilik strasip.
kalemi kuvvetli.
(#4744592) "ben acayip marjinalim" yazarıdır.
tüm faşistler, dinciler ve amerikan özentilerinin olacağı gibi engelli listesinde olduğum arkadaş.

Sovyetlerin Türkleri katletmesine tepki göstermek hamasidir bakış açısına sahip, Sovyetler Türkleri müslümanları katletmemiş.

Yok arkadaşın tarihten de haberi, Kırım sürgünü, Numan Çelebinin şehit edilişi ve dahası, 3. reichın üzerine yem olarak saldıkları Türkler,müslümanlar, moğollar yok bunlar hiç yaşanmadı.

Ha bir de amerikan özentisiymişim onu da öğrendim sağolsun.

Hangi eyleme katıldığımı sormuş.

serde teşkilatçılık olunca

Terorist avlama eylemlerine bol bol katıldım selam ederim.

Tam bir amerikan özentisine yakışır şekilde de girdiyi sonlandırayım

in god we trust
(#4821303) söz konusu entry'sinde benim genetikçi ya da biyolog olmadığımı iddia etmiştir. "genetikçi" diye bir meslek olmadığını bilmesini isterim. ayrıca basit bir biyolog olduğumu da iddia etmedim hiçbir yerde. moleküler biyoloji ve genetik bölümünde okuyan bir öğrenciyim. kendisine üniversitemin ve fakültemin adını verip bir gün misafir etmek istediğimi belirtmeme rağmen buna yanaşmadı malesef, çok ağır ithamlarda da bulundu ama buraya taşımak bana yakışmaz. ayrıca refere ettiği entry'm de şudur; (#4814219)

(#4821362) bu entry'yi arkadaşın ne kadar bilimsel açıklamalar yaptığını görmeniz için koyuyorum buraya. bahsi geçen bilim adamı değil colonel burton sanki. bilimsel seviyeyi temaşa etmektesiniz.

bide şu var, baya çırpınmış arkadaş; (#4821412)

(#4821330) bu da arkadaşın inançlı insanlara yakıştırdığı sıfatlar.

takdirinize bırakıyorum artık.
hiçbir diyalogum olmayan, kendisini allahin varligina dair bariz isaretler başlığında fark ettiğim sonrasında bu başlığa yöneldiğimde son entry olan kendi entrysini görüp, bilgi sahibi olduğum, kendisinin de bilgi sahibi bir insan olduğu kanısına vardığım yazar. belli ki diğer azınlık olan bilgi dolu yazarlar gibi bu yazarımız da mürtecilerin hedefindedir. pes etmemesini diliyorum. kolay gelsin saygın yazar...
kendisi gösterdiğim bilimsel kaynaklara -ki gösterdiğim kaynak türkiye'nin önde gelen bir bilim adamının ders kitabıdır, ayrıca merak edenler için söz konusu bilim adamı evrim'i savumaktadır ve benim bölüm başkanımdır-, bilimsel açıklamalara, alıntılara ve hatta okuduğum fakültemi belirtip davet etmeme karşılık "yalancısın sen işte, yalancı! seni dinlemek istemiyorum, okuluna da gelmeme gerek yok zaten yalan söylüyorsun, nayır işte nayır!" tepkisini vererek düşüncelerinin ne kadar özgür olduğunu bana göstermiştir. kendi dogmalarına sıkı sıkıya bağlı böyle insanlara en fazla üç beş mesaj katlanıyorum ben. sonra ne mi yapıyorum?

engelliyorum, buna da öyle yaptım.
müslümana göre gavurdur.
müslümanlara göre, müslüman olup olmamasının önemsiz bir ayrıntı olması gereken uuser.
(bkz: drankmus) = (bkz: psychedelic starship)
farkları biri müslümanım der, biri değilim. ikisi de dengesizdir. ikisi de karşı inançtakilere hakaret eder.
ateist oldugu için saygı bekleyen, fakat bir başka dine inanan diger insanlara da bok atmayı ihmal etmeyerek saygı seviyesini bize adam akıllıca öğreten biri.. *
hiçbir entry'sinde hakaret ya da küfür etmemiş yazar. en ufak eleştiriyi hakaret olarak gören zihniyetin inançlarına olan güvenlerinden şüphe ederim ancak.

edit: bir mesaj geldi, moderatörlere meğer seri hakaret etmiş. ama ben inançlara hakaret ettiğine yönelik söylemiştim bunları.
inancı olanların olmayanlara göre her zaman her konuda daha güçlü olacağını kavrayamamış her ne kadar gerçeği bilsekte birşeylere inanmanın manevi olarak güç verdiği gerçeğini anlayamamış, bana göre evrim teorisinin kanıtı varlıktır. zira akıl olarak milattan önce bir yerlerde sıkışmış ancak yazı yazabildiğine göre modern insan görünüşüne bürünebilmiş ayrıca evrilirken bilimum dört ayaklı hayvana da uğramayı ihmal etmediğini düşündüğüm homo habilistir. "...beyinlerindeki konuşma bölgelerinin gelişmeye başladığı görülür"
*
insanın inanabileceği tek varlık tanrı olmadığı gibi inanmak kelimesi de dinlere özgü kullanılan bir fiil değildir. insan herhangi birşeye**** inanabilir. Sonuçta bunlar onun değerleridir. Ancak bu değerleri tek bir isim altında birleştirmek günümüz koşullarında daha tasarruflu gözükmektedir. zamanında insanların en çok korktuğu tanrı olan zeus bugün hristiyan alemindeki tek tanrının bir baba figürü olmasındaki en önemli roldür. Bu da dinlerin aslında değişerek gelmiş değerlerden ibaret olduğunu inandığımız herhangi birşeyin tanrı ile bağdaştırılabileceğini göstermiştir. inanmak için bir dine mensup olmak gerekmemektedir.
(bkz: angels and demons)
köyümüzün muhtarıdır. aslen ben köyde koyunları gütsün diye onu önermiştim ama o "hayır, ben canlıları güdemem ama madem koyun var ve güdülmek istiyorlar o zaman bunların başına ciğeri beş para etmez birini koyalım. o gütsün bu koyunları." diyerek bu görevi reddetti. daha sonra bu çoban kişisi doğası gereği koyunları muhtara karşı kışkırttı, köyden kovdular muhtarı sebepsiz yere. sırf koyun olduklarından kaynaklı. muhtar yoluna, koyunlar ve çoban yoluna durumu oluştu. fakat muhtar hala gönlümüzün muhtarı olarak kaldı. koyunlar mı? koyunlar ise çobanın gösterdiği yöne doğru avuç açmaktadırlar hala.
(bkz: yok sevmedim ben bunu)
hiç hoşuma gitmemiş yazar* *
ateist olduğu besbelli.uzun yazmaya çalışarak kafa bulandırmaya çalıştığı da aşikar.ama boşa çırpındığını da bilmesi lazım * kendisi allah'ı bir put * olarak görmekte ayrıca.
gerçeği görememesini şu iki ayetle açıklayabiliriz:

Yunus :74 . " Onlar daha önce yalanladıkları şeye inanacak değillerdi. işte haddi aşanların kalplerini biz böyle mühürleriz. " (bkz: kalbi mühürlenmiş yazar)

Nahl : 104 " Allah'ın âyetlerine inanmayanlar yok mu, kuşkusuz Allah onları doğru yola iletmez "

kalbinin mühürlenmemiş olmasını dilerim.*
"cahil" kelimesinin de Allah'a inanmayan anlamında kullandığını bilmesini isterim.zira Allah'a inanmıyorsa,Allah'a inananlara "cahil" hatta "kara cahil" demesi saçma olur.
geniş kitlelerin huzursuzluğunu sağlamış yazar.
uludağ sözlük yazarlarının yaş ortalaması göz önüne alınırsa bunu yapmak zor olmasa gerek.
kullandığı uslup anlamında başarılı buluyorum. aralara serpiştirdiği hakaret vari anlatımlarla karşı tarafı iğneliyor ve aldığı cevaplarla daha da çoşuyor. (bkz: durduramıyoruz efendim)
daha önce 5 yüz milyon kez çeşitli vesilerle tartışılmış konuları arap putu allah gibi çarpıcı başlıklar açarak yeniden tartışmaya açıyor. ve son entryi kendisi yazmazsa rahat edemiyor galiba.
ateist fikirleri ateizm felsefesi içerisinde iyi yansıtıyor ve ilk defa bu fikirleri duyanlar da ufak çaplı bir paniğe yol açıyor. kendisi de bundan haz alıyor* (bkz: haz duyusu)