bugün

leblebi gibi reçetelendiriliyor.
içtikten sonra sürekli yatıran ama uyutmayan, baş ağrısı, mide bulantısı yapan kötü ötesi bir antidepresan.
(bkz: brozak)
abla şerrinden zoraki bırakmış olduğum ama ciddi anlamda çok fazla ihtiyacını duyduğum ilaç.
ciddi bağımlılık yapıyor aman dikkat.
bırakalı 1 yıl oldu ama hala her eczane önünden geçerken düşünüyorum alsam mı diye.
en ciddi yan etkilerinden biri vasokonstriksiyon.
kullananların ileri dönemde fertilite sorunları yaşadığı da gözlenmiş.
(bkz: prozaccum)
tanım: fluoksetindir. SSRI'dır.

yazarın tamamen subjektif notu:

beyaz ve yeşil bir plastik kıvamında tüm hayatım
her sabah bir kapsül 2omg atıyorum ağzıma
santim santim, karış karış
anılarım, hüzünlerim karışıyor asit salgısına
ben bu savaşta yenik, zayıf, güçsüz..
ve bir küçük kapsül tutan ellerimizden gitmek isterken biz..
depresyon da eklenmeli cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasına
ve bir kapsül prozac da sen yutmalısın ara sıra..

cilekrazzi 2008'in herhangi bir ayı.
işe yarıyor, ama kafa yaptığı yalan sadece insanı kuş gibi hafif yapıyor. tepkisiz bir insan oluyorsunuz. herşeyi kafaya takan arkadaşlar için birebirdir.
(bkz: prozac tavsiye ederim eski sevgilime)
sözlükçü ilacı. bi bu bi nutella iyi gidiyor.
günler geçer haftalar geçer arkana baktığında günlerin hepsi birbirinin aynı olmuştur, dün bugün birbirine karışır monotondur.
kanda etkin düzeye ulaşması haftalar alır.
pasiflora ve cipralex işe yaramayınca sıradaki denilir, işte o sıradaki sanırsam prozactır ve ohhh missss dedirtir.
yasal extasy.
etken maddesinin, spermlerde dna yıkımına neden olduğu için kalıcı kısırlığa neden olduğu hakkında internette bolca haber çıkan antidepresan.
alkolle kullanılırsa adamın aklını götüne sokar.
2 ay kullanmama rağmen üzerimde bir nane değiştirmeyen ilaçtır. ha şahsımı biraz mutlu etmedi değil zaman zaman fakat olur öyle efendim. iki dakikaya geçer. zaten o verdiği mutluluk da iğrenç tadıyla nörtleşiyor. *
nâmı dillere destan olmuş anti-depresan. ilk haftalarda baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı ve uyku hali gözlemlenir. sonrasında bünye alışır ve ilaç etkileşimini göstermeye başlar.. her şey gayet olumlu gelir. gereksiz bir sırıtma hali cabasıdır. umursamaz kelimesinin beden bulmuş hali gibisinizdir.. 3,5 aylık kullanımdan sonra iyi olduğunuzu düşünerek bırakmaya yönelirsiniz. işte sorun burada çıkar. 1 gün iç, 1 içme mantığıyla başlarsınız ama içmediğiniz günlerde aslında her şeyin eskisi gibi olduğunu ve sadece bir müddet hayat akışınızı durduğunuzu keşfedersiniz. asileşir, hırçınlaşır ve karamsarlaşırsınız.. akabinde bir gün artık 20 mg hapın yetmediğini düşünür ve 20 mg daha alırsınız. resmen uyuşturucu almış gibi olur ve beyin uyuşması neymiş bizzat yaşarsınız. bunun dışında, bulimia nervosa gibi yan etkiler bile gözlemlenebilir. kilo aldırmaz veya verdirmez gibi ön görüde bulunmak yanlış olur. her bünyenin tepkisi değişiktir. kısacası tehlikeli bir ilaçtır. artıları olduğu kadar eksileride mevcuttur. bittabii zorunlu olmadıkça kullanılmaması daha makbule geçer..
(bkz: prozac nation) *
http://www.lillyilac.com/...ve_Product.jsp?page=10366
benim için ha varlığı ha yokluğu prozac beni mutlu falan etmiyor sadece gün içinde katil olmamı engelliyor. içmediğim zaman kendimi tutamıyorum en ufak kavgalarda ve sataşmalarda kelle uçurmak istiyorum sanırım zayıf noktam bu, yumuşak karnım bu, son bir haftadır prozac almıyorum cinsel iktidarsızlık yaptığı için ve bu süreçte başıma gelmeyen kalmadı eğer yanımda bıçak ya da biber gazı taşıyan biri olsaydım iki gün önce katil olacaktım. prozac herşeyden önce iyi bir sakinleştiricidir.
çok acil değilse kullanmayınız. zararı yararından fazla. ilaçla mutlu olmayı falan beklemeyin. belki suni bir mutluluk sağlıyordur fakat yine dediğim gibi acil değilse ilaç almak yerine spor yapın, arkadaşlarınızla konuşun, komik video izleyip gülün. bu kadar salmayın güçlü olun, adam olun.
bu ilaca başladığım güne acıyorum...
insanın kafasını bir dünya yapan ilaçtır.Bu ilaç neden verilir yan etkileri yararından daha fazladır.Eğer ki alkolle kullanırsanız sıçtığınızın resmidir.
3gündür kullandığım ve şimdilik gayet memnun olduğum anti depresan. iştah kapatıyor, en sevdiğiniz şeyi bile mideniz almıyor. bağımlılık yaptığı söyleniyor, yine de bırakmadım, deneyip göreceğim neler oluyor.
faydası görülmüş antidepresan. iştah kapamaya
çözüm olarak vitaminle birlikte kullanımında
sorunun çözüldüğü anlaşılmış olup, tedavi
süresince alkolle aceba nasıl oluyor diye
daha önceki yorumları da okuyup tecrübelerden
ders çıkarmayan bünyenin resmen göt oluşunu
tadıp ben yandım eller yanmasın moduna
girdirdiği anlaşıldıktan sonra daha temkinli
uzman kontrolünde kullanılması gereken ilaç.

edit: hakkında kısırlık yapabilme özelliği vardır gibi çıkan haberlerin gerçeği yansıtmayan yatıştırıcı.

edit : yol arkadaşlığımıza artık son vermiş bulunduğum arkadaş.
kişilik bozuklukları türleri ve depresyon tedavisinde kullanılabilecek bir ilaç. etken maddesi fluoksetin'dir. yan etkileri;

Sinir Sistemi: baş ağrısı, sinirlilik, uykusuzluk, sersemlik, anksiyete, titreme, baş dönmesi, yorgunluk libido azalması. Sindirim sistemi: bulantı diyare ağız kuruluğu, anoreksi, disepsi, kabızlık karın ağrısı, kusma, tat değişikliği. Deri: terleme, döküntü, kaşıntı. Genel: asteni, viral enfeksiyon, bacak ağrısı, görme bozukluğu, ateş. Solunum sistemi: üst solunum yolu enfeksiyonu, farenjit, nazal konjesyon, flu-like sendrom. Ürojenital sistem: seksüel disfonksiyon, sık idrara çıkma. Kardiyovasküler: ateş basması.