bugün

(bkz: zehirli sarmaşık)
zamanında star tv de yayınlanan, başlayacagı zaman kalbimin daha hızlı atmasına yol açan erotik bir film. tabi çocukluk efendim, kumanda elimizde her an biri geldi gelecek.
şehvetli ablamızın intikam oyunlarını konu alan film.
batman çizgi romanlarındaki bir kötü karakter. ilk kez, Haziran 1966 da basılan Batman'in 181. romanında ortaya çıkan poison ivy, diğer ismiyle zehirli sarmaşık, bitkilerden zehir üretme ve aşk iksiri yaratma gibi özelliklere sahiptir.. poison ivy'i, batman and robin filminde uma thurman canlandırmıştı.
* ilk ergenlik döneminize tekabul ettiğininde fantazi dünyanızı ve cinsel yaşamını ölene dek etkiler. oynayan ablalar tadında taş hatunlar karşınıza hayat boyu çıkmaz o ayrı konu.
filmde hapse atıldığında mr.freeze* ile aynı hücreye düşünce hayatının sona erdiğini düşündüğüm batman and robin filminin kötü karakterlerinden.
batman ve robin filmindeki turkish bath sahnesinde robin'nin dudaklarına "en zehirlisinden bir öpücük" konduran dişi.
daha sonraları devam filmleri çekilse de drew barrymore'lu ilk versiyonu gibi sahici olamamış filmdir. drew barrymore filmde tam anlamıyla kışkırtıcı bir sarmaşıktır. zengin bir adamın lezbiyen kızını tavlar, kendini eve atar, yeni kurbanı kızın babasıdır, arada anneyi camdan yuvarlar ve olaylar gelişir. kızımıza kırmızı inanılmaz yakışır - ek bilgi olarak-. filmin başlangıcında kırlık bir arazide sarmaşıklardan örülmüş doğal bir salıncakta sallanır karakterler. filmin adıyla soyut ve somut bir bağlantı kurulmuş bu yolla.
melek görünümüne gizlenmiş şeytanlar. filmde cazibelerini silah gibi kullanan hatun kişiler ortalığı kan gölüne çeviriyor.
drew barrymore ' un inanilmaz etkileyici oldugu filmdir. o sarmasik tarafindan sarilmaya hayir diyecek kac er kisi var su kavanoz dipli dunyada?

(bkz: sar beni gotur kanatlarinda bu gece)
ergenlik gunlerimden kalma travmalarimdan birinin sebebi olan film. aslinda sebebi film degil bunu yayinlayan kanaldi. zira o donemler haftasonlari verilen gazetelerin tv. ekine gore bu filmin turu "gerilim/erotik" diye gecmekteydi. tabi gerilimi s.tir ediyorduk erotik kismi alakadar ediyordu bizi. zaten koca haftada yayinlanacak cuvalla film arasindan en fazla 1-2 tanesi erotik oluyordu kacirilir mi hic? neyse efendim film hem geren hem de...sey eden* bir film oldugundan zaten gec saatte yayinlanirdi. ev ahalisi yatar ben her zaman ki gibi spor programi, televole ya da herhangi bir macin tekrarini izliyor gibi yaparak filmi beklerdim. sonuc?...sonuc su; film baslar, ivir zivir kisimlar gecer benim gozler kan canagi ama hala kokune kadar acik...vuslata yaklasmis olmanin heyecani bunyede tavan yapmis.....sonra sonraaa sonraaaa evet evet evete geliyor beklenen sahneler derken dannn!! reklam...bir degil iki degil, her "luzumlu" sahne reklamla kesilir bende yayinci kurulusun tamamina ve birinci dereceden yakinlarina kufrederek gider yatar zibarirdim.
gerçek adı pamela isley'dir. batman and robin'de uma thurman tarafından canlandırılmıştır.
jerome ‘jerry’ liber ve mike stoller tarafından bestelenen ve the coasters tarafından 1959’da çalınan; r&b listelerinde 1. olurken, billboard hot 100de de 7. sırada yer almış şarkıdır.
The Rolling Stones ve Barış Manço dahil çok sayıda grup ve müzisyen tarafından coverlanmıştır.

(bkz: quelle paste!)
her kadının biraz olduğu zehirli sarmaşık.
batman'ın hem sevgilisi hemde psikoloğu rolünde ki başarısız karakter. batman'ın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş olsa da en fazla veresiye yazan bakkal kadar yararlı olabilmiştir.
tim burton un çekmiş olduğu batman serisinin bir bölümünde batmanın düşmanı olan bayan karakter.
11. Nesil yazar. Koştursun bakalım. Güzel yazmalar.
gotham'ın kötü kadınlarındandır. öpmeyin sakın, boşuna posison ivy demiyorlar.
Yaklaşmayın bence de.
Direkt kaçın, tanışmayın bile.

Filmdeki ağır kaşardır.
Çizgi romanı da varmış bir ben bilmiyorum.
Bir de batmanla alakalı bir şey vardı sanırım.
Vay be.

Bir çeşit yazar.
tekniği iyi ama geliştirmesi gerek. 3 evetle uğurluyoruz.
Geliştirir siz bakmayın depresif zamanına denk geldi oturup karaladı işte bir şeyler. Daha çok 2 dakikayı bulmamıştır onu yazmam.
greaw kanka yaz sen bize de at lütfen.

Ohoo sonunda bir hoşgeldin denilmeye başlanan yazar.
Madison ivy'nin kız kardeşi.
Uludağ sözlük yazar kişileri tarafından bir türlü farkedilmeyen, hoş geldin demilmeyen, nick değiştiren yazar.

Ayıp ya. Üzülüyorum kaç zamandır.
Neyse ki birisi dedi de sevindim.

Edit: çaylak olursa çok da üzülmeyecek yazar, ne yapalım kaderimizde varmış, içimden geleni yapıyorum.
Hoşgeldin demediğimiz için üzülen yazar. O konuda sözlüğe ben de kırgınım.

Hoşgelmiş, güzel güzel yazmaya devam etsin.
madison ivy ile bir akrabalığı var mı merak edilen yazar?

sonuçta aynı genden geliyor iseler insan bir özel mesaj yolu ile hoş geldin demek ister.