bugün

Atom numarası 78, atom ağırlığı 195,23, yoğunluğu 21,4 olan, 1755 °C'de eriyen, kolay işlenen, çok dayanıklı, değerli bir element.
sarının enfes bir tonu.
arabada sürekli "meme" yapan parça * ...
mersindeki başlıca kozmetik magazalar zinciridir.
kışkırkıtıcı ve bir o kadar da göz alıcı saç rengidir, korkutur ve gözlerini alır insanın koşturur peşinden..yakışır yakıştırana. "civcivim" diye sevilesi insanların saç rengidir...

ha bir de şarkısı vardır hatırladığım, sözlerini de yazayım tam olsun...

sarı şekerim
kalbine girerim
seni mahvederim
sarı şekerim
göz göze gelelim
bana ateşini ver

sarı şekerim
kalbine girerim
seni mahvederim
sarı şekerim
hadi bize gidelim
bana şekerini ver

dönsün dünya
dönsün başım
buluşalım
dudağında

al bana mor sana
sar beni sarsana
bu akşam fırtına
kopsun artık
al bana mor sana
sar beni sarsana
bu akşam fırtına.
aynı ağırlıktaki altının yaklaşık iki katı değere sahip metal.
aylık iş dünyası ve ekonomi dergisi. son 3 sayısından beni tüfek mikrop ve çelik belgeselini promosyon olarak vermektedir. doğan dağıtım tarafından dağıtılmaktadır.
yüncü ali'yle birlikte mersinde bir hit haline gelmiş daha sonra zincirlerini kırıp adanaya da şube açmış kimine göre tokacı, kimine göre yüncü, kimine göre çorapçı, kimine göre don-atletçi .. çok amaçlı dükkanlar bütünü
kırılan kemikleri birleştirmek için çivi olarak kemiklere çakılır.
kısaltılmış hali "pt" dir.
türkiye'nin en kaliteli ekonomi ve iş dünyası dergisidir. arada verdiği harvard business review ekleriyle dadından yinmez bir dergi haline gelmektedir.
değerli metallerden. amblemi pt (hani bulmacalarda çıkarsa). yumuşak, kolay biçimlenen, gri-beyaz metal. yüksek sıcaklıklarda bile paslanma direnci yüksek. elektrik kontaklarında, kıvılcım tamponlarında, arabalarda kirlilik önleyici parçalarda, arabaların enjektörlerinde, extruding cam fiberlerde(hocam türkçesi yok bunun kızma bana), elektrokimya endüstrisinde ve kuyumculukta kullanılır.
zimpara tedavisiyle memesinden kurtulan edevattir.
açık denizde, jetski ile başka bir jetskine(jetsikine mi jetsikiye mi?) çarpabilerek kaburgalarını parçalamış gerizekalı arkadaşa iyi niyetli doktorların taktığı şey.
bilardo masası ve yan aksesuarlarını üreten, kaliteli firma.
kırılması ve carpalanması cok zor olan kemikteki kırıkları tedavi amaçlı intramediler çivi olarak kullanılan elementtir. fakat ben bu çiviyi içerde nasıl kırabildim hala anlamış değilim. acaba benimkilerde tornada mı yapıldı diye düşünmeden edemiyorum açıkcası. *

http://www.hurriyet.com.t...ayat/15840997.asp?gid=373
motor distribütörünün bir parçasıdır.
meme yaparsa zımpara ile temizlenir ve meksefenin arızalanmasına yol açabilir.
(bkz: alıcam olum o ehliyeti)
(bkz: kafayı motorla bozmak)
mersin ve adana da bulunan bazen ucuz bazen pahalı olabilen mağazalar zincirinin adı.
kendisinden altın yapılabilen element. fakat platin altından daha değerlidir.
bir kız ismi.
Mersinde bir çok şubesi bulunan kozmetik dükkanı.
gayet ülkemizde de var kolumda var mesela.
doğada altından çok daha az bulunduğu için altından daha değerli olan ve takı, kuyumculuk sektöründe altın gibi ilgi görmemeye mahkum olan element.
bir de bunun saç boyası versiyonu vardır ki, platin sarısı yani beyaza dönük açık sarıyı ifade eder.
Lolde olduğum lig.
2 bacagimda kirilmisti birine taktilar birine Takmadilar ama platin takılan bacagimin dizi içine gocmus duruyo ya.

Acaba herkesde mi oluyo???

Kamuoyu açıklaması:Edirne'den karsa kadar her ilden yazarlarla dolu bir sozluk elbet bacağı kirilip da platin takılan vardır herhalde aq.