bugün

Vücudu toparlamada faydalı bir eylem. Hükümetin bu kadar faydası yok öyle diyim.
Klasik plank günlük 5 seans olmak üzere ritmik artırımla 8 dakika ile bıraktım. Başlangıç 30 saniye 2 seans idi sonuç mental anlamda dayanıklılığa katkı.
2 dk durdum tek ayakta kollarım acıyor.
Beni yüzümün üstüne düşüren hareket.
Mal işi.
az önce kronometre çalıştırdım. 2 dakika 2 saniye kadar dayanabildim. şuan koltukta uzanıyorum. üzerimden kamyon geçmiş gibiyim.
Geçen yaz 5dk yaptığım 3 gün önce ise 90 saniyede canımın çıktığı hareket.
görsel

Ayrıca Birkaç kez denedim ve en fazla 4:35 yapabildim şimdiye kadar.
40 saniye durabiliyorum
(bkz: adam olana çok bile)
seneye olimpiyatlara katılıcam inşallah. Şüphesiz ki Allah benimledir.
4 dkkdan fazla durmayan adamımım demesin.

rekorum 9 dakikadır. 2 hafta duramadım.
1'er dakika arayla 45 saniyelik 3 set halinde yapıyorum. yani ev hapsinde yapıyordum. o ara bayağı kilo aldım. bence çok bi boka yaramıyor. yanılıyorsam da linç edebilirsiniz.
Abartılan hareket. Zor ama öyle abartıldığı kadar değil. Evet.
görsel
Bunu yapacağına az ye. Muhtemelen 100 kilosun. Liposakşın da bir seçenek.
Lambada titreyen aleve dönüştürür, evet yapar bunu. Hem de 20 saniyede.

Edit: kilo verdirmez ama arkadaşlar lütfen, puding gibi titreyen göbek yağlarınızın altındaki bir takım adını bilmediğim değişik kas gruplarını çalıştırır. Kilo vereceğim diye yapmayın yani. Önce puding kıvamından kurtulmalı.
(bkz: side planking)
Gerçek dünyada geçen 30 saniyenin orada 1 ömür sürebildiği söyleniyor.
iyi hissettirir.
insanı hayattan, yaşamaktan soğutan spor hareketidir.

günde 20 sn yapmak bile epey faydalı diyorlar.
bir zamanlar sırtıma (2-3 sene kadar önce) 30 kg ağırlık koyup yaptığım hareketti.

ama şu anda aamir khan' ın dangal' daki hali gibi olduğum için fazla şeyetmiyorum.

not: 15-20 saniye ağırlıksız yaparım lan gene. ama set aralarında 2 saat dinlenmem lazım.
Dünya rekoru 3 saat olan haraket.
(bkz: git şovunu başka yerde yap) .
Kollarim titreyene kadar durmaya calisiyorum ama gercekten kolay degil. Umarim ise yariyodur cunku bana oylece duruyomusum gibi geliyor.
Son araştırmalarda 10 saniyeden fazla yapmanın hiçbir fayda sağlamadığı görülen egzersiz. Fazlaca overrated olduğu işin içinde olanlarca iyi bilinmektedir. Buna harcanan vakti başka egzersizlerle doldurmak daha çok fayda sağlar.
çok zor hareket ya.
insanın neticesinden ter fışkırtan duruş egzersizi.