bugün

3 milyonun üzerindedir.
(bkz: bdp nin aldığı oy)
keşke ülkeden göndermenin bir yolu olsa.
edit: başlık başa.
neredeyse kürtlerin hepsini oluşturan gruptur.

edit: bu yazı bir anda yazılmış ve bazı durumları düşünülmeden yazılmış bir yazıdır. itibar etmemek gerekir. çünkü bu ülkede 30 milyon kürt soylu vatandaş olduğu söylenirken bdp'nin 3 milyon oy alması ki bunların içinde bdp ile ilgili olmayan sosyalist insanlarında olması o kadar da çok destekleyenin olmadığını gösterir.

not: bu yazımla ilgili bilgiler veren ve düşüncelerimde ki yanlışları düzelten poemciacha teşekkürlerimi sunarım.
Hem destekleyip hem türkiye cumhuriyetinin nimetlerinden faydalananlardır.
bence konu yanlış açılmış arkadaş sadece kürtler desteklemiyoki pkk yı destekleyen beyni olmayan varlıklar olsa falan daha iyi olurdu ama sonuç olarak hepsini yağsız kazığa oturtmak lazım.
genelde pkk yı her türlü destekleyen, pkk yı sorduğunda ise "abi onlar şerefsiz pislik biz desteklemiyoruz" v.s. diyenlerdir.
ahmet kayadır. mesela. vallahi apoyu özledik görsel renklerde neden sarı yeşil kırmızı acaba. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
güneydoğu ve doğunun büyük bi çoğunluğudur.*
kendi milletine, kendi devletine, geçmişine, atalarına, değerlerine, topraklarına ve o toprakların altında yatanlara yüz çevirmiş kürtlerdir.
anadolunun rengi olmayı değil, anadolunun kan rengi olmayı seçen kürtlerdir.
mavilikleri değil, karanlıkları özelmle çağıran kürtlerdir.
bu kadar orospu çocuğu hangi orospudan çıkıyor diye düşünmemi sağlayan kişilerdir.

(bkz: orospu çocuğu)
Neden sakin olamiyoruz? En akillisindan en vatanini seveninden bir kurt genci sunlari okusa memlekete dusman olmaz mi?
Hepsi tamam da kufur ne yani?
bazı oruspu evlatlarının genelleme yaptığı durum. doğuda sadece bdp oy almamıştır. adam olsanız buna bakar konuşursunuz.

kafatasçı zihniyetinizi sikeyim aynen pkk lı şerefsizler gibi.
ölüsü dirisinden fazla para edenlerdir.
derhal imha edilmesi gerekenlerdir.
zamanında jitem tarafında pkk'lı kılığına girilerek, "biz pkk'lıyız türk askerine saldırıp türk öldürmek isteyen bizle gelsin" suali ardından dağlara götürülerek benzinle yakılan ama bitirilememiş tiplerdir. vatan hainleridir. jitem bayaa azalttı sayılarını ama akp iktidarıyla yumuşayan stratejiler sonucu tekrar çoğaldılar. jitem tc. nin sahip olduğu en gaddar oluşum olmasına rağmen asla bebek çocuk kadın öldürmedi pkk'lı itler gibi.
deprem olunca allahım biraz daha geniş alanı kapsasaydın dedirttiren durum.
ya kanı bozuk şerefsiz yada cahillikten sıçmayı bile başaramıyacak kadar meziyetsiz insandır. kürtçülüğü bir dava oldarak güden bir insanın bile böyle bir liderle böyle bir örgütle yola çıkması ne kadar vizyon ve misyondan mahrum kafa yapısında olduğunu gösterir. zaten bu kadar kan akıtan bir dava * devlet kurardı belki gafletimizden ama hak verilse bu adam oba kuramaz.
yemek yediği kaba sıçan insanlardır.
başta kürdistan istiyorlardı şimdilerde açlık grevi yapanlara destek olarak memlekete demokrasi getirmeye soyunmuşlar.

hele bir soluklan yegenim demek istiyorum ben sana. bi sağı solu taşlamaktan, kreş ve banka yakmaktan vakit bul otur hele.
otur ki ne istiyorsun onu konuşalım.
bu ülkenin insanlarıyla aynı okulda okudun, aynı işi yaptın, doktor da oldun komutan da. hatta cumhurbaşkanı da oldun bu ülkede. kimse sana sen kürtsün şu işi yapamazsın, buraya yerleşemez oturamazsın demedi. hayır “bak işte biz ne güzel size lütfettik” anlamında söylemiyorum bunları. yanlış anlama lütfen beni, hakkındı aldın. aldın da sen ne yaptın bi otur düşün bakalım.
ne istedin, ne istiyorsun bi karar ver önce. demokrasi istiyorum deyip sıyrılma işin içinden, açık söyle kürt gözlüm isteğini.
bir yandan demokrasi istiyorum deyip teröristlere gerilla muamelesi çekersen, abdullah öcalan denen katile özgürlük diye sokaklara dökülürsen, kürtlükle kafayı bozup her fırsatta bu ülkenin askerini polisini taşlar öğretmenini döversen kendinle çelişirsin değil mi? demokrasi olmaz bu değil mi? katılıyorsun değil mi bunları yapmanın demokrasi olmadığına?

şimdi diyorsun ki ana dilde eğitim istiyorum, özerklik istiyorum, kimliğimde kürt yazsın istiyorum, alnıma kürt olduğumu dövmeyle yazıp gezmek istiyorum. dünyanın hangi devletinin kimliğinde ırkın yazıldığını pas geçerek velev ki haklı da ol bunları isterken. istiyorsun da bunu kiminle yan yana durarak istiyorsun hiç düşündün mü? pkk’ya gerilla diyerek bunları istersen, kreş yakarsan, otobüs molotoflarsan senin samimiyetine güvenilir mi?

diyorsun ki benim acılarım var. yıllarca doğuda yaşamış biri olarak devleti nasıl sülük gibi emdiğinizi göz ardı edip velev ki onda da haklı olduğunuzu varsayalım. velev ki acı çekmiş olun. peki pkk’lı teröristin yanında durarak depreştirdiğin bizim acılarımız ne olacak? benim kaybettiğim arkadaşım, sakat kalan dostum ne olacak?

bi kimin yanında durduğuna ve ne istediğine karar ver de konuşalım yeğen. ama önce bi dur hele. çünkü çoktan aştığın sınırlar artık demokrasiden illet getirdi.
vardır, hep de olacaktır. ama şükür ki, ülkede kendisini kürt diye tanıtan milyonlarca insan içinde çok küçük bir azınlıktır. yine çok şükür ki, artık o da yavaş yavaş eksilmeye başladı. artık kürtler, pkk nın kendilerinin önünü açan, kendileri için mücadele eden değil, tam tersi, kendileri, milliyetleri üzerinde, kanları üzerinde sörf yapan kafir domuz sürüsü olduğunu idrak ettiler.

artık gösterilerin, eylemlerin yönü değişecek. türk devletine değil, pkk ya karşı eylemler yapılacak. hatta kürt insanı, kendi çevresinde hala pkk ya yaranmak için gösteri yapan, ortalığı yakıp yıkan kimseleri de yolda yakalayıp pataklayacak. bu günleri de göreceğiz inşallah.
Hem kendi halklarına hem de yaşadıkları ülkelerine ihanet eden aslı kurt olmayan Müslüman dahi olmayan Kürtlerdir. Müslüman ihanet etmez kardeşine silah doğrultup insan öldürmez. Allah bu Kürtleri helak etsin inşallah. Yahudiye ingilize hizmet eden hainler.
sikicisine aşık olan kürtlerdir. sike sürecek akılları yoktur.

http://www.milliyet.com.t...i-saldiri-gundem-2094820/
http://www.kanalahaber.co...bulanslari-taradi-246457/
ülkeden defolması gerekenlerdir.
Allah belalarini versindir.
şahsen benim sempatim var. yaşadığımız zamanda erdoğanı desteklemek daha utanç verici geliyor.
Ülkedeki siyaseti akp ve hdpden ibaret sanan zavallılar bu başlığa entry girmesin lütfen.