entry'ler (570)

leave the world behind

Bu film icin iddiaya girdik arkadaslarla. Herkes.begenmis. ama imdb dusuk. 1 yil icinde 7 ustu olur dedim. Baktim 6.7 den 6.5 e dusmus. Sonra bir kac kritik okudum. Acayip derecede iyi ve kötüleri olan bir filmmis. Bakis acisina gore de degisiyor. Kimisi sunlar var iyi diyor, digeri sunlar yok kötü.. Zaten insanlari da ikiye bölmüs. Elestirmenler daha cok begenmis. Normal seyirci nerde benim sonum diye basmislar eksiyi..
Eksi ye bakayim dedim. Eksi ye girince "cok buyuk bir hata soz konusu" dedi. Sonra ya benim bir uludag vardi orda bir seyler vardir dedim. Iki tane entry.. Filmdeki gibi sik gibi kaldim. Ufak bir dunyanin sonu hissi. Oyle iste

mr robot

Konusundan ve yazimindan cok cekim teknigi, ambiyans yaratmadaki ustaligi ve oyunculuariyla basarili olmus dizi. Durun hemen tepki vermeyin. Bi okuyun once.
Bir kere dunyayi degistirmek ve coklu karakter olayi fight club'dan cakma. Nerdeyse birebir. Tek farki hack kullanmasi abimizin. Hadi onu yaptin, uzerine ozgun bir sey soyle dedigimizde pek de uzerine koyamadi 4 koca sezonda. Biz sosyal bir aydinlanma beklerken o kisiliklerle ilgili oyuna giriyormus. Peki gerceklikte gecen Whiterose'un dunyayi degistirme hayali ile, Elliot'un kendi icine hapsettigi mukemmel dunya nasil denk geldi de tam reaktor patlayinca bu aktive oldu? Seyirciyi sasirticam diye tesadufe abanilmasidir bu baska bir sey degil. Neyse dizi sonucta o kadar da beklentimiz yok. It gibi bekletti mi son sezonu ve her sonraki bolumu? Bekletti. Cok super bitirdi diyenlere katilmiyorum ama en azindan fena bir sasirtmaca degildi.

buket aydın

Ya aslinda kiz Kemalin iddiali olmasina gulmus ne var bi an siniri bosalmis diyecektim ama entrilere bakiyorum ve diyorum ki.. Guzellik anlayisini * turkiye..

kadınları cinsel obje olarak görmek

Kadinlari gormenin bir turudur. Tabi burada hangi kadin oldugu onem kazanir. Ya cok dikkatli ve her seyi soran kadin mudurunse soz konusu? O zaman bir getilim objesi de olabilir.

black mirror bandersnatch

Kafaniz yansin istiyorsaniz dizimag in alternatif sonlar bolumunu izleyeceginiz dizidir. Mallar ayni kaydi 5 kere filan koymus. Herhalde seciminde israr etmeyi denemis sigir. Bari kes sonra.. Onun disinda bence boktan bir yapim. Netflix dizilere bilimsel mudahele etmeye basladi. Bu da cogunlugun izleyip entellektuellerin kacacagi bir yapiya dogru ilerletti. Simdilik kral ciplak demek zor. E ekonomi ve populizm hep paralel. Kararlari siz veremiyorsunuz aslinda iste. Bunlar her sinema..

the protector

Isminin ingilizce olmasindan yeterli ipucuyu aldigim gereksiz dizi. Netflix`in her cektigini izler miyim? Tabi ki hayir. Turk dizisi diye aa bakim ne varmis dedim mi ? Dedim. Ama ici bos cikti ben napiyim. Superkahraman nedir ya Istanbulda allaseniz. Bi de turk laflarinin ingilizce anlasilir bir hibridi diyaloglar? Bi de amir bozuntusu var. Ona da demisler sen hep kufur et. Te allaa

modern türbanlı

bitemeyen tartışmadır. Bitse iyidir artık.

arda turan

Basın toplantısınında haplı gibiydi. Yazık, kaldıramadığı belli bu düşüşü. Bari Avrupada bir yere gitseydi neden bunu yapmak zorunda hala anlamış değilim.

nickinizin bir üst versiyonunu yazın

siz kapatın ben ararım!

yakaladığı balığın içinden penis çıkan balıkçı

gökten .. yağsa bize ..... düşer sözünü doğrularcasına bir şanssızlığı yaşayan bedevidir.

kas yaparak kız tavlamak mümkün müdür

"Dunyanin her yerinde cesitli paralar verilip gidilen gotunden ter akitilan ugruna protein tozlari icilip dahi olunen bir sektor bosuna mi var? " Sorusunun esdegeridir..

sokaktakilerin darbecilerden daha korkunç olması

tam da verilmek istenen imajdır.

atatürk ün yıllar öncesinden bugünleri görmesi

inanmış gibi yapıp ta..k geçiyosunuz ne ala da harbi inanıyosanız ayıp ediyonuz..

sevgilisinin tango kursu almasını istemeyen öküz

hakkıdır. Eğer buna hakkın olmayacaksa sevgililik nedir?

antalyaspor un etoo yu aldığının kanıtı

(bkz: eto bitmiş)

bitmese Antalyaspor'da ne işi var değil mi? swh swh

tsk evrenin en süper ordusudur

evren dediğin kenan evrense doğru.

otobüste kolunu yanındaki bayana değdirmek

fortçuluğun en masum halidir.

fethullah gülen

gülüyor a.q.

bir kadının en malca davrandığı an

buldugu, bulabildigi, bulsam bulsam bunu bulurum dedigi, napsam da bunu tutsam elimde dedigi erkege gore kendini sekillendirdigi andir.

sizce sizi neden işe almalıyız

onu da mi ben soylicem a.q. o zaman siz ne ise yararsiniz seklinde cevaplanirsa ust yonetici olarak atanma sansinizi yukselttiginiz sorudur.