bugün

sıvı şeyleri bardaktan, zarttan, zurttan kolayca içmeyi sağlayan nesnedir.
dışarda bi yerde yemek yerken garsondan pipet isteyince ve o daha önce duymamışsa, kendisinden "haa kamış desene" cümlesini duymak olasıdır.
halk arasında hala kamış dendiği de duyulmaktadır ve ayıptır.
pipet,neymişşş piiipeeeettt! öğrenin artık ya.
çocukluğumda halkından en en sosyetiğine herkesin kamış diye bildiği, sonra bir gün nerden icap ettiyse artık pipet denmeye başlanan ince, uzun, içi boş şey.
yirmilik dişlerin çekilmesinden sonra birkaç gün boyunca beslenme işlerine araç olan şey. *
uc uca eklenerek dersin ortasında kola,meyve suyu vs.içmenize olanak sağlayan plastik borumsu nesne.
asitli içeceklerin daha az dişe zarar vermesini sağlayan ince uzun boru.
kıvırılarak, bir parmak darbesiyle çaaat diye patlatılası şey.
sıcak içeceklerin içilmesinde kesinlikle kullanılmaması gereken nesne.
bazı insanlar tarafından koleksiyonu yapılan nesne. lise aşkınız 3 sene sonra lisede ilk beraber oturdugunuzda içtiginiz pipeti çıkartıp bu o pipet dedigin de baya şaşırmaniza sebeb olan alet.
ictiginiz şeyi iyice bitirip bardağın sonuna gelince, cekmeye devam edip degişik sesler çıkartabilirsiniz. yada vodka dolu bardagınıza sokup az bişey çekip yanınızda alkolsuz bisey içen sevgilinizin bardagına vodkanızı üfleme suretiyle boşaltabilirsiniz. çok eğlenceli oluyor. ayrıca ben şu pipet kelimesini her zaman unutur, kısaca hortum derim
bir labaratuar malzemesidir. sıvı maddeleri istenilen ölçüde bir kap dan diğer kaba aktarmaya yarar.
içeceğin durduğu şeyin içinden içmemizi kolaylıkla sağlayan uzun ince kamış.
kıbrıs türkleri buna çöp derler. *
aa bu benim lan *
sıvıyı geniş bir cisimden alamayacak derecede kısıtlı hareket eden insanların kullanmı amacıyla üretilmiş bir araç. günümüzde ise insanlar arasında o kadar yaygınlaşmıştır ki üretim maksadı bunu kullanan sağlıklı insanları görünce akla gelir ve insanı gülümsetir.
kafelerin, çay bahçelerinin vazgeçilmez eğlence aracı; uzun, plastik, eğilip bükülebilen içi boş çubuklar. özellikle bir ortamdan sıkılındığında çok işe yarar. birçok eğlenme metodu vardır:
-içeceği pipetin içinde tutmak,
-pipet içeceğin içindeyken nefes vermek ve içeceği köpürtmek,
-pipetin içine minik toplar yapılmış peçete parçaları koyup sağa sola fırlatmak,
-eğip bükerek tavşan, kuş, köpek, kedi yapmak ,
-ısırarak ucunu parçalamak ,
-kıvırıp patlatmak,
-parça parça koparıp kül tablasının içine doldurmak ,
-kulak karıştırıp ucunu yalamak
gibi.
görsel
ayran içerken kullanılmaması gereken alet. bıyıkta ayran lekesi olmadıktan sonra neyleyeyim ben o ayranı.
soda içerken özellikle kullanılması gerek çubuk.
dilimize fransızcadan geçmiştir.
buna ''kamış'' diyenler de vardır.
erkeklerin kullanmaktan pek hoşlanmadığı bir nesne.
ağızla bardak arasındaki boru görevini üstlenen araç. özellikle kızlar kullanmaya bayılır.
Hakaret olarakta kullanılabilecek bir kelimedir.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485
kullanımı bir erkeğin karizmasını yer ile bir eder sıvı tüketim yardımcısı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar