bugün

pepee mahkemelik olunca sanırım trt diziyi bitirdi, tekrarları dönse de yeni bölüm hiç gelmedi, sonra bir ara pepee yeni imajı, yeni elbiseleri ile yeni bölümleri ile trt çocukta denildi, ondan da bir şey çıkmadı, şimdiki haberler ise çok yakında yeni ve büyümüş okullu pepee bölümleri ile Show tivide yayınlanacak olması.

bir de o ara düşyeri leliko'yu adlı çizgi filmi yaptı, pepeeden ümidi kesip belki de, minikagoda yayınlanıyor.

yalnız buradan yetkililere bildirmek isterim ki lelikodaki kılavuz karakteri de, hem tip olarak hem de işlev olarak dünyaca ünlü çizgi film umizoomideki robotun aynısı.
beyin yakan çizgi filmdir. Yeğenim yüzünden 11 dakikadır izliyorum, yemin ederim başıma ağrı girdi.
beyni yakan değil en kibar tabirle siken çizgi filmdir. sonra çocuklar niye salak oluyor?
2 yaşında ki yeğenimin ezberlediği çizgi filmdir.

abartmıyorum tüm konuşmaları ezberlemiş, onlara eşlik ediyor. hele şu kısık sesle konuşmaları filmin, insan beynini felç ediyor. sakın izlemeyiniz.
4.5 ve 6 yaşındaki kuzenlerimden edindiğim gözlenim üzeri anne babaya saygıyı, ezberleme yeteneğini, sayıları renkleri ve birçok geliştirici şeyi öğretmekte başarılı olan çizgi karakter.
hergün ailecek takip ettiğimiz çizgi dizi.

bu arada 3.5 yaşındayım ama hepinizden üstünüm.
show tv'ye transfer olan, show tv'deki tanıtım filminde karakterlerinin show tv'nin harfleriyle halay çektiği türk yapımı çizgi dizi.
bir çizgi karakter.
türk epiclerin gazabına uğramıştır.
yeni kıyafetlerini giydi.
kucuk kuzenimin "bana ittir git al ablaa ben de istiyorum" diye aglamasina sebep olan sevimli cizgifilm karakteri. duydugumuza gore manita yapmis. hayirlisi..
insanı çoçuk yapmaktan soğutan.
artık üzülmesindir.
şerefsizin teki. kızı görünce kardeşini satıyor abaza. çocuk orda ağlıyor hiiiiççç.
ne zaman tv ya da nette rastlasam hemen şalterleri kapatıp oradan uzaklaştığım itici ve vasat karakter. hele o tiksinç sesi yok mu; nefret ediyorum. evet pepee denen sinir bozucu animasyondan iğreniyorum. gerçek bir karakter olsa cinayet sebebi olabilirdi.
şu anda telefonda şarkısını söylediğim itici karakter.

--spoiler--
çişimiz tuvalete
kakamız tuvalete
artık kimse yapmıycak
poposundaki beze
bezleri attık
külotları giydik
artık hepimiz tuvaleti öğrendik
--spoiler--

(bkz: en yakın arkadaşın evlenip çoluk çocuğa karışması)

edit: imla.
Yaratıcısı ayşe şule bilgiç beyaz show a katılıp pepee ile ilgili konuşmuştu. Konuşmaları beni pek etkilememişti. Ama yine de bir gün izlemeyi düşündüm. Ve bugün izlemiş bulundum. Eğitici yönünü geçtim o nasıl bir müzikal? Şarkılar söyleyelim demişler ve çok zorlama gibi.
Ve bugüne özel miydi bilmiyorum ama çizgi film sonunda pepee bayrağı yukarı çıkartıyor ve ekrana " hıh" diyor. *
10 dakika da 10'a kadar sayan kuş beyinli çizgi karakteridir.
fenalık geçirten embesil karakterdir. bir kere çocuğa nasıl bir verimlilik sağlar diye düşündüğümde sonuç sıfır oluyor. yok yani. mickey club' daki gibi renk, sayı, olay- süre.- sonuç ilişkisi yok. boşuna şişirme reklamı yapılmış zannımca.

şubat ayından beri konuşmadığım eski nişanlımcığım gece bir video atmış, attığı video pepee videosu.
şarkısının sözleri ise şu şekilde:

bana beni sevdiğini söyle
utanma cınım
sıkılma cınım

http://www.youtube.com/watch?v=1h5p4G2k9I0&feature=kp

gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
Kayuyla karıstırdıgım ıbne.
Yeğenim sayesinde ara ara izlemek zorunda olduğum kaprisli ve dünyanın onun etrafında döndüğünü zanneden velet.
(bkz: tam dayaklık çizgi film karakterleri)
pepee çizgi filmi Türkiye'deki özellikle gelişim çağındaki çocukların yakından ilgilendiren yanıyla büyük bir takipçi kitlesi kazanmış durumda. Hatta bazı ailelerin çocukları nedeniyle pepe'nin takipçisi haline geldikleri yorumları yapılıyor.

Pepe'nin animasyon tekniği açısından başarılı olduğunu söylemek zor. Ancak ekranlarda kösterilen çizgi filmlerin genellikle batı kaynaklı olmaları, yerel kültürler açısından olumsuz yorumlanıyor. Çocuklara zeybek, horon gibi türk kültüründen bölümler sunulması önemli bir gelişme.

pocoya olarak bilinen yabancı versiyonuyla ilistirasyon bakımından neredeyse aynı olan yerli pepee'nin özgün yanı ise seslendirme ve işlediği konular.

hakikaten ilginç bölümleri olan bir çizgi filmdir. şimdiden bazı tezlerin inceleme konusu olmuş bile.

http://cizgifilmizler.com...i-filmi-video-1-izle.html
Seksy şarkılı bi arkadaşımız. Şarkılarının yarısını da ezbere bilmekteyim, ah kahretsin.* o değil de gece gece aklıma takıldı iyi mi... ".... tualete, .... tualete, artık kimse yapmayacak altındaki beze..."
kaç yaşına geldiği halde, altındaki beze sıçmamayı öğrendiği halde oruç tutmayan piç kurusu.
bütün şarkılarını ezbere bildiğim ve annesi sanıldığım çizgi film karakteri. arkadaşlar evlenip çoluk çocuk sahibi olunca böyle oluyor işte.
Şu an show tv'de yayınlanan çizgi film. Dikkatimi çeken, sağ altta işitme engelli çocuklar için Tercümanlık yapan bir bayan var. Show tv'ye geçmesi iyi olmuş bu serinin, umarım diğer yayınlarda da olur böyle hizmetler.