kıraç'a ait olan hayal dünyası adlı şirketin trt için çektiği
ve seslendirenlerin ağzına sağlık dediğimiz süper eğlenceli animasyon çizgi film.
ayşe şule bilgiç, seninde yüreğine sağlık böyle bir yapımda emeğin geçtiği için.
trt'de yayınlanan çizgi dizi.

bugün çıkan bölümde yaratık musalla olmuş, tüm ahaliyi sıçırmıştır efendim. ancak yaratık pepeedir. ve taktığı maske v for vendetta maskesidir.
pepee; horon teper, zeybek olur, seymen olur . yaramazlık yapar, kardeşini kıskanır. Mükemmel değildir. O yüzden samimidir, bizden biridir. Yani çocuklar öyle hisseder. Caillou nun tahtını yıkmıştır. Üç yaşındaki çocuğunuzu evde zeybek oynarken buluyorsunuz, işte böyle bir şeydir pepee.
yeni dönem çizgi filmlerinden.

peppee peppee çok üzülüyor
peppee peppee çok üzülüyor
önemli olan oyun oynamak
kendini üzme eğlenmene bak

diye de bir şarkısı vardır.
küçük kardeşimin durulmasını sağlayan birkaç şeyden biri. en umulmadık zamanlarda imdadıma yetişir hep.
bizim zeynebin her bölümü ezbere bilidiği çizgi dizi.
lan hareketlerinide taklit ediyo. zeybek oynamayı öğrendi çocuk...

dedit;lan unutmuşum, 10. yıl marşınıda öğretti bu pepee bizim ufaklığa...
TRT Çocuk'ta adını bilmediğim bir çocuk programının tüm gün kafa miken kahramanı.

Tamam anlıyorum Çocuk kanalı ama artık 4 yaşındaki çocukların bile yirmilere kadar sayabildiği, cep telefonu nedir bildiği bir dünyada hala bir pırasa iki pırasa 3 pırasa 4 pırasa diye matematik dersi vermek yeşil mor sarı renktir demek ne kadar eğitici tartışılır.
anneeeeeemmm bi taneeeeeeem anneeeeeemm bi taneeeeeem diye şarkısı var. çok komik.
http://www.youtube.com/watch?v=zotE8kTMmZo&feature=related
bir de "pepee'nin sarıları çoğalıyooooor! sarı limon, sarı vagon, sarı tokaaa!" gibi sözlere sahip şarkısı olan çizgi film.

(bkz: ailecek takip ediyoruz)
kıraç müziklerini gerçek kitlesi ile buluşturan eserdir. umarım pepee nin devamı gelir ve kıraç artık sadece çocuk müzikleri yapar.
küçük kardeşi için
''kakamız tuvalette çişimiz tuvalette
artık kimse yapmayacak poposundaki beze''

gibi bir şarkı yapan çizgi film karakteri.

edit:ayrıca yeğen yüzünden izlenen çizgi filmdir.büyükler için tavsiye edilmez.davranış bozukluklarına yol açtığı görülmüştür.
şila'nın az yollu olduğu çizgi film.
akşam akşam gözyaşlarına boğdu:
http://www.youtube.com/watch?v=e9W97eEd3Ms
Bizim ufakligi anca bununla sakinlestirebiliyoruz, ha bir de keloglan var. Onun da hastasiyiz efenim.
türk kahramanı pepişko.
tosoşuma bakarken izlediği ve beynime kazınan çizgi film. özellikle halay çektikleri bölümü unutmak imkansız ıyyy.
gülmekten gebertme potansiyli bulunan çizgili film.

edit: link kurbağa olmuş, sildim.
Şarkıları illa ki dile dolanan çizgi film. Geçen bakkaldan dönerken şu şarkıyı söylerken buldum kendimi;

iki ekmek aldım, eve gidiyorum
biri büyük biri küçük iki ekmek aldım...

Ben sana ne diyeyim zeynep söyleye söyleye ezberlettin şarkıyı bana.
dergisi de çıkmış.

http://www.cicicee.com/co...-haber.aspx?sayfaid=19316
sabahtan beri videolarını izleyip gülmekten kırıldığım 0-6 yaş gurupu çocuklara hitap eden animasyon karakteri.*
eskiden ne güzel duffy duck vardı. yazık şimdiki çocuklara demekten kendimi alamadım.
10 aylık oğlumun gözünü kırpmadan izlediği çizgi film.

bu sayede rahat yemek yiyebiliyoruz.
en kısa zamanda oyuncağını alacağım tatlı şey.
yine fidayda oynayan velet. olm yürek dayanmaz lan bi soluklan sakin ol.
keltoş kayuya en sağlamından türk rakip. çocukluğumuz boyunca amerikan ve japon çizgi dizileriyle büyüdük. yeni nesli halayla zeybekle fidaydayla büyüten trt de yayınlanan çizgi dizi. güzel iş.

birde kel oğlan ı var trt nin.