bugün

eve dönüş itibariyle bitmiş olan sendrom. 6 gün rahatım şimdi. haftaya pazartesi aynı başlık altında görüşmek dileğiyle...
zamanında parliament sinemasıyla başlardı bu sendrom, halihazırda pazar olmasına rağmen...
nedense cumartesi akşamından girdiğim sendromdur.mesela pazar günü de hiç uyumak istemem ki tatili hiç bitmeyecek gibi yaşayayım diye.
izinli geçirilmiş veya tatilden sonraki ilk günde iş yada herhangi bir uğraşa geri dönüş yapılacaksa yaşanan sendromdur. öyleyse p.tesi değilde salı veya cumarteside yaşanabilir.yani pazartesi sendromu diye bi genelleme saçma geliyor bana.
şuan tam manasıyla içinde bulunduğum durumdur. hep bir şakadan ibaret sanırdım ben bunu, meğer gerçekmiş, varmış. sabah kaşlarım şaşırtıcı derecede çatık uyandım, o kadar çatıktı ki sıcak suyla yıkayınca açıldı. işe geldim küfür ede ede. hiç olmadığım kadar isyanlardayım sebepsiz yere. yemişim işi, kim lan bu patron üç kuruş verip benim sahibim olduğunu mu sanıyor diyen iç sesim bırak işi mişi git evlen ohh sıcacık evinde uyan evinin hanımı ol yemek yap kocanı özle rahat et diyor. sabahın köründe kalkıp bütün gün elin adamlarıyla uğraşmaktan tipin kayıyor hergün, evinde güzellik uykundan uyan, ballı maskeler yap kocana güzel görün akşam diyor. aman allahım umarım geçicidir bu, yoksa ben böyle yaşayamam.
hiçbir bünyenin alışamadığı sendromdur. kaç senelik öğrenciyim lanet şeye halen alışamadım. yine bir moral bozukluğudur çöktü üstüme. iş hayatında ne pok yiyecem çok merak ediyorum... dersem yalan olur. yine alışamayacağım lanet sendroma.
acaba haftaya salıdan başlasak ne değişir diye beni düşündüren güzel haftamızın şirin bir günü.
normalde sendromu olan insan toplumdan bu özelliği ile ayrıldığı için sendromu vardır deriz ama bu durumda artık pazartesiden nefret etmeyen insan anormal olduğu için o insan tuhaf oluyor diğerlerine göre. genelde bu gruba hafta sonu yapacak bir şey bulamayıp sıkılarak geçirenler ve işkolikler dahil edilebilir, ayrıca iş yerinde ya da rutin olarak gidilen bir yerde, bireyin orada bulunmasından keyif alacağı bir durum söz konusu ise pazartesi nefretini büyük bir oranda azaltabilir.
(bkz: şimdiden bi ısınma oldu bende)
birilerinin götünden uydurduğu sendromdur. bunu ortaya atanı bir yakalarsam, fena şeyler yapacağım. onun yüzünden insanlar pazartesi günleri kendilerini huzursuz ve diken üstünde hissetmektedirler. yok arkadaş böyle bir sendrom mendrom. kendinize kötülük etmeyin.
günleri saymaya pazardan baslarsaniz ortadan kalkacak durum.ki bir cok ülkede bu boyledir.tabi arkasindan pazar sendromu diye bisey icat etmek icten bile degil.*
isviçreli bilim adamlarının yapmış olduğu son araştırma sonuçlarına göre; kişi harika bi hafta sonu geçirmişse, pazartesi sendromunun şiddet katsayısı bi hayli artmakta imiş.
Bazı anormaller için pazar günü başlayan sendromdur. *
öyle bir gün ki pazartesi pazarı öğrenciye zehir eden, cumartesiyi heyecana boğan, eğer kötü geçerse bütün bir haftayı mahveden hayat düşmanı bir gün...
insanların mevcut düzenden nefret etmeleri sonucu oluşan sıkıntılarına verdikleri manasız isim. tamamen kendilerinin mevcut durumu kabullenmeleri sonucu oluşur. bunun adı pazartesi sendromu falan değil, kandırmayın kendinizi. mevcut düzen sik gibi, siz de nefret ediyorsunuz bundan, özgür olmak istiyorsunuz. garip garip isimler uydurmayın.
mutlu görünmeye çalışılarak atlatılması mümkün olan basit sendrom. Bir ayda dört kez yaşanması doğaldır.
bizde bu sektöre qirmiş yeni kuşaklarız .
ben ve arkadaşımında buqün ilk iş qünü ama öyle böyle deiil sabahtan beri facebook.
msn uludağ sözlük gazate vatan erkekler nasıl tavlanır vb birçok siteye qirdik yani keyfimiz yerinde anlıcağınız qerisini sz düşünün ahmak çalışanlar !..
paar akşamı sağlamından içilerek daha yumuşak bir şekilde geçirilir. ayılana kadar saat 15:00-16:00 olur ki hepi topu iki saatçiğiniz kalır. şiddetle tavsiye ederim.
"cuma'ya kaç gün kaldı?" sorusunun sorulması akabinde en üzücü cevabın alındığı gündür. *
tahminen eve nasıl gidildiği bilinmez.her pazartesi günü olduğu gibi cuma günü için yaşanılır..
kendi kendinizi motive etmeye çalışarak aşılmaya çalışılan düdük makarnası. geçecek, nasıl olsa gelecek yine hafta sonu, ha gayret koçum, seviyosun sen yaptığın işi gibi gaz kokan cümlelerle geçiştirilmeye çalışılır. bazen etkili de olur bu yöntem. ha benim koçuma.
garfield'in flminde şöyle bir replik vardır;

- pazartesilerden nefret ediyorum.

kedi bile farkında lan olayın.
bir taraftan john mayer dinleyince az biraz hafifleyen sendrom.
benim gibi çarşamba günleri izinli olan bir birey için olmayan bir şey dir. pazar tatil olan pazartesi çalışan kişiler bu sendrom içindedirler. fakat benim de perşembe günleri sendromum var. ama inanın pazar ofiste çalışmak gibisi yok.
işe adapte olma dönemidir. 1 günlük tatil bile yeter, o adaptenin bozulmasına. personelin en verimsiz olduğu, en isteksiz çalıştığı gündür pazartesi. personel için ayrı, patron için ayrı bir sendrom çeşididir.
güncel Önemli Başlıklar