bugün

Fırsat bulmuşken dinleniyordur,

Diğer günler oturamadıysa demek ki..

Misafir bekliyor da olabilir.
Az önce annem 12 yaşındaymışım gibi "ders çalışacaksın. dışarı çıkmana izin vermiyorum." deyip cüzdanımı ve araba anahtarını sakladı.

Canım annem. Hala çalışamıyorum ki. Keşke.

Editoşki: 13 yaşındayım. Kıskıskıskıs.
Benimdir. Geriye kalan 6 gün sürekli dişarıdaydım. Bırakın bugün de dinleneyim diye düşünmüş insandır.
Yalnızdır.
sanırım sözlükteki çoğu insan -ben de dahil- şu an bu grupta...

hava güzel aslında istanbul'da. neden kalkıp dışarı çıkmaz ki insan? bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum ya...
Sınavı vardır ders çalışıyordur.
ya ailesiyle beraber mutlu, huzurlu ya da bir başına yalnız ve gene yalnız olan insandır.
cumartesi akşamı rakının dozajını kaçırmıştır. pazar günü şişik gözlerle, ödem toplamış bir suratla ve ağrıyan kemikleri ile başbaşa birgün geçirmeyi tercih eden kişidir. mineral kaybını amorti etmek için şimdiden üç şişe soda içmiştir bile. *
Huzur seven insandır.
Vıcık vıcık kalabalıktan, gürültüden, anlamsız koşturmalardan, trafikten, çocuk çombalak sesinden hoşlanmayandır.
En berduş ev haliyle, filmini izler, kitabını okur, müziğini yapar, kahvesini yudumlar.
O mutludur, dert etmeyiniz!
cumartesi gecesi sabaha kadar içen insandır, kendine gelmesi için dinlenmesi gerekir.
yapacak bir şeyi yoktur, arkadaşı yoktur. tek başına dolaşmaktansa evde oturmak yeğdir.
Eve misafir bekliyor olabilir.
Hafta içi sabahtan akşama çalışan ve yorulan insandır.
bir önceki gün sabaha karşı eve gelmiştir. anca kendine geliyordur.
istanbul trafiğine girmek istemiyordur.