bugün

telefon bekliyor olabilir insanidir.
Eve misafir bekliyor olabilir.
Dışarıdaki o kaos ortamından uzak evinde sakin ve rahat bir tatil geçirmeyi planlayan insandır.
Ders çalışmaya kendini adapte etmeye çalışıyor olabilir.
yapacak bir şeyi yoktur, arkadaşı yoktur. tek başına dolaşmaktansa evde oturmak yeğdir.
istanbul trafiğine girmek istemiyordur.
haftada tek izin günü pazar ise yorulmak istemiyordur.
Haftanın diğer günleri evde oturamadığını varsayarsak oldukça yerinde bir davranış sergileyen insandır.
Acayip evcimen biridir.
bir önceki gün sabaha karşı eve gelmiştir. anca kendine geliyordur.
hava aşırı sıcaktır. çıksın da pestili mi çıksın?
sanırım sözlükteki çoğu insan -ben de dahil- şu an bu grupta...

hava güzel aslında istanbul'da. neden kalkıp dışarı çıkmaz ki insan? bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum ya...
ya ailesiyle beraber mutlu, huzurlu ya da bir başına yalnız ve gene yalnız olan insandır.
yorgun geçen bir haftanın ardından şehrin keşmekeşinden kendini soyutlayarak evine huzurlu bir haftasonu geçirmek isteyen insandır.
sabahın 7 buçuğunda kalkıp işe gitmekten iyidir.
eğer haftaiçi dolu dolu çalıştıysa helal olsun dediğim insandır.

yatsın dinlensin. kafa dinlesin, bedeni dinlendirsin.

yarasın. oh mis.
pazar gibi pazar beeee diyen insandır...

cumartesiyi cumartesi yapan pazardır , pazar yatışlarıdır unutmayın.
Yalnızdır.
pazartesi vizeleri başlıyordur. ders çalışıyordur ders. *
Az önce annem 12 yaşındaymışım gibi "ders çalışacaksın. dışarı çıkmana izin vermiyorum." deyip cüzdanımı ve araba anahtarını sakladı.

Canım annem. Hala çalışamıyorum ki. Keşke.

Editoşki: 13 yaşındayım. Kıskıskıskıs.
Hala yatakta olan insandir. Sabah telefon gorusmesi yedi dakika kahvalti yarim saaat. Tuvalet yarim saat. Dolaba gidip bira almak bir dakiak toplamda sadece bir saat aekiz dakika yataktan ciktim.
Ozel bir insandir.*
Hafta içi sabahtan akşama çalışan ve yorulan insandır.
cumartesi gecesi sabaha kadar içen insandır, kendine gelmesi için dinlenmesi gerekir.
Parası yoktur kardeşim.. Manyak mı bu insan bu havada otursun kukuman kuşu gibi evde.. Bide tabi hastalık var.