bugün

yapıldığı takdirde acilen muhasebe ile görüşülmesi gereken eylem.
(bkz: siz beni kovmuyorsunuz ben istifa ediyorum)
daha iyi bir maaşla ve daha iyi bir mevkide yeni bir iş bulununca yapılması gereken eylem aksi taktirde kişi patrona değil kendi kendine ayar vermiş olur.
cahil cesareti olarakta tanımlanabilir hal.
(bkz: yogo yapan patrona allah kabul etsin demek). * *
- konuşacağına biraz iş yapsana
- konuşmayıp iş yapsam yerinde ben otururdum
ayar yapan kişi becerikliyse terfi ile,beceriksizse kovulma ile sonuçlanan hareket.
çalışanın sigortalarının attığına, devrelerinin yandığına yorumlanabilir*
(bkz: patrona bağırmak)
umxa'nın dünkü toplantıda yaptığı olaydır.
Söze yersen diye başlamak gerekir. Ayar verdikten sonra bünyenin sağlam bir rot balans ayarına girmesi gerekir.
(bkz: işte fanatik bu)
sesiz ve derinden ve patron odadan çıktıktan sonra arkasından atma şeklinde olan ayardır. zira yüksek seste ve yüzüne karşı yapılanlar sonucunda kendinizi kapıda bulursunuz.

patronu devlet olan adam atar tutar o ayrı... en fazla sürerler gezer gelirsiniz.
efendim geçenlerde başımdan geçti
p=patronum
b=ben
P- biliyomusun aslında krize biz neden oluyoruz.Mesela sen 400 lira kira vereceğine 200 liralık bir evde otursan 200 lira tasarruf etmiş olursun.Yani özetle lüksümüzden biraz fedakarlık etmemiz gerekiyor.
B- haklısın patron. Gerçekten de biz tasarrufa yönelsek kriz belkide bi nebze hafifletilebilir.(aynı safta olduğumuzu düşünen patron bu cevaba şaşırır)Mesela siz ve ortaklarınız 50.000 tl'lik arabaya bineceğinize 3.000 tl'lik şahine binseniz,bizlere zam yapmamanız için hiç bir neden kalmaz.
2009'un tarafımdan verilen en baba ayarı idi. Hoş adam biraz bozuldu ama yeri geldiğinde taşı gediğine koymalı...
b=ben yaş 24
ş=şef yaş 41
ş=emraul senin yaş kaç
b=24
ş=ne ben seni 20 falan düşünüyodum
b=allah aşkına o kadar genç mi gosteriyorum?
ş=sen o zaman çok geç kalmışsın 24 yaşında stajyer mi olur?
b=haklısınız bu yaşta stajyersem 41 yaşında ancak şef olurum
ş=ee kem küm ık mık
b=(sen kaşındın leyn)

ayar 2:bir zamanların stajyer çocuğu artık büyümüş uzman olmuştur.şef hala şeftir.
ş:emraul aklıma iğrenç bi espri geldi
b:aklıma espri geldi desen yeterdi abi
ş:ne
b:e neymiş espri
"halletmeniz gereken çok iş var isterseniz oyalanmadan ofise gelin" diyerek gerçekleştirmiş olduğum olay.
patronun eline (çıkışını) vermesi ile sonlanabilecek olay, dikkat vermek lazım ayarı.
Hiç yapamadığım eylem.
-benim patronum yok patron benim.

Şaka lan şaka hemen de basmış eksiyi teallaaam.
Patrona hilal isyanı olmuş bu.

Ama yapilabilir. Ayar gerekiyorsa yapılsın da.
Yerine yeni bir eleman aramasını sağlayacak eylemdir.
Buradan ayar yiyen patronlara sesleniyorum.
Beni alın işe, ne iş olsa yaparım.
Ayar vermekmiş.
Yavrum, yeme bizi.*
her takıldığı kız hakkında saçmasapan konuşan otuz beş olup elli gösteren adama hak ettiği şeyleri söyleyerek yaptığım şey.
-gerçekten çok kötü bir insansın içinden kötülük akıyor ayrıca iradesizsin alkoliksin ve kumarbazsın hiçbirinden kurtulamayacaksın ve böyle yalnız ölüp gideceksin hep kaybetmişsin ve çökmüşsün sen arkandan konuştuğun kizlarin sana selam vermesine şükretmesi gereken insansın be, kimseye faydan yok boş beleş yaşiyosun bu gidişle zaten böyle ölüp gideceksin magandanın tekisin ayrıca aptalca şakalarını içinden yap bana salak salak konuşma!

sözlük son cümleyi içimden dedim tabi ama söylemek istediklerimin nerdeyse tamamını soyleyip içimden diyemedim ya la demedim ya, hayat bu lan cidden. adamın gözleri doldu kızardı bozardı. şaşırdı. sonra kafayı bana taktı. yakında ayrılcam heralde ama çileden çikarmasaydi manyak. bide aşiretler, adam adam kaçirmaktan hapse girmiş ne çatişmalar görmüş, uyuşturucudan fuhuşa bulasmadiği şey kalmamış, ölmesem bari.
Ezilmemek adına gerektiğinde yapılması gerekendir. Patron yavşaksa işe yaramaz
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar