bugün

entry'ler (120)

suriyeliler in kürtler out

"Sözlüğün bana verdiği yetkiye dayanarak, başlığı açan vatandaşı günün hıyarı ilan ediyorum" dememi sağlayan, Türk olduğunu iddia edip; türkçe olmayan kelimeler kullanan ırkçı bir yazarın sıçtığı başlıktır.

şahdamarım

ajdar'dan yine ses getiren bir çalışma.
meslektaşıma son sözüm; mesleğimi düdüklemek istiyorum...**

ilginç diyaloglar

Üniversite yılları, teke tek basket maçı sonrası b(ben) ve a(arkadaş) beraber yürüyoruz. aklım bir karış havada. önümüzde bir kız yürüyor, bana bir şeyler anlatıyor arkadaşım. ne dediğini aslında anlıyorum ama ne düşünüyorsam artık aramızda şöyle bir konuşma geçiyor;

a: (kısık sesle) olm şu kızın gözleri çok güzel
b: ha
a: (biraz daha sesli) şu kız var ya olm, acaip güzel gözleri var
b: efendim
a: (yüksek sesle) şuuu önümümzdee yürüyeeen kızıııın gözleriii çok güzeel

kız dönüp gülümser

b: anladım

1 değil 3 3 değil 5 5 değil 7 tane isteyen hatun

kısa tarif; (bkz: bildiğin motor) *

satılık ekşi sözlük hesabı

an itibarı ile donanımhaber forumunun ikinci el ilanlarında karşıma çıkan durum
bkz http://galeri.uludagsozlu...bck-hesab%c4%b1_96166.jpg

yalnızlığın tek kelimelik özeti

-haaapşuuu
-...

diğer parmaklara yüzük takıp orta parmağa takmamak

rahat rahat hareket çekmek amacıyla bahsi geçen parmağın yalın bırakılmasıdır.

kumda güneşlenip denizde yüzmek varken oruç tutmak

kumda oynayanların anlayamayacağı durumdur. zira kumda güneşlenilmez, kumsalda güneşlenilir. (tanım şart)
unutulmamalıdır ki oruç tutmak yüzmeye veya güneşlenmeye engel değildir. istenirse gözden ırak bir yerde bu ikisi de yapılabilir. er kişi için vücudun bazı bölgelerinin kapalı olması ve ağıza girecek suyu yutmamak kafi olacaktır.

nükleer santral diyarbakır a kurulsun

doğu-batı farketmez. nükleer santral kurma fikri başlı başına bir saçmalıktır.
şimdi bazı "okumuş" arkadaşlar burada enerji konusunda brifing vermek isteyebilir. o arkadaşlara özel mesaj yoluyla istedikleri bilgileri vermek boynumun borcudur.
başlığı açan vatandaş eğer nükleer santral diyarbakır'da olursa ne güzel kürtlerde ölür belki diye düşündüyse (ki burada bahsettiğim düşünmek tamamen lafın gelişi) ona söylenecek pek çok şey var ama bunu da yüzyüze görüşmekte fayda var.
saygılar bizden...

chatroulette te eski kız arkadaşın çükünü görmek

chatroulette'te yeni kız arkadaşın çükünü görmekten iyidir. *

seksten sonra yapılan şeyler

sevgilinin hazırladığı nescafe'yi yatakta beraber tüketmek

zihni temel

dicle üniversitesi'nin efsane matematik hocası. zihni hoca'nın dersine giren bilir ki zihni hoca'ya içeri girebilir miyim veya dışarı çıkabilir miyim diye sorulmaz. girersin, çıkarsın, zaten sallamaz sizi derste. ayrıca sigara içmek serbesttir, zira kendisi de içer. sınavından genellikl 40 alırsınız. başımıza gelen bazı vakaları saymak gerekirse;

varan 1; sınavdan 1 gün önce;
+arkadaşlar sınavda kitap, defter, hesap makinesi serbesttir. isteyen yanında arkadaşını da getirebilir, isteyen başka hocaları...

varan 2: sınavda 10 soru sorulmuştur. sınavdan çıkan bir bayan arkadaşla aralarında geçen diyalog;
+ hocam hepsini mi yapıyorduk yoksa seçmeli soru var mıydı aralarında?
- seçmeli soru yok, hepsini cevaplayacaksınız.
2-3 saniye duraklamadan sonra;
- ama her soru 20 puan. mesela sen kaç soru cevapladın?
+ 6 soru hocam.
- 120 alırsın artık.
arkadaş 70 aldı.

varan 3; elimize 2-3 yıl öncesinin soruları geçti. soruların altında ise şu not; 1 ve 2. sorular 40'ar puan, 3. soru 50 puan, 4 ve 5. soru 25'er puan, 6. soru 100 puan değerindedir. istediğiniz soruları çözebilirsiniz.

varan 4; sınavda 14 soru vardı, her soru 10 puan. hepsini yapan 140 alır demişti zihni hoca...

varan 5; sınavın sonucuna itiraz eden arkadaşımız ömrünün dumurunu yaşamıştı. zihni hoca çıkarır arkadaşın kağıdını ve başlar saymaya;
+ bak bu soruya şuraya kadar gelmişsin, sana tam puan vermişim. bu sorun yanlış. burada da gidişin hatalı, ama ben sana 15 puan vermişim...*
varan 6 (benim favorim); sınavdan çıkan umxa ve arkadaşları içeride halen cebelleşen gariban kankalarını beklemektedir. eleman şırıl şırıl terlemekteyken panoya bir şeyler asıldığını gören umxa meraklanır ve bakar. matematik sınavının sonuçları açıklanmıştır. içerdeki eleman 40 almıştır. arkadaşa kapıdan bakıp bakıp gülmüştük.

ama dicle üniversitesi'nde onun dersine giren herkes sever zihni hoca'yı. bir dönem haksızlığa uğramış ve görevine son verilmiştir. öğrenciler bunu üzerine rektörlük önünde eylem yapmış, kapıya kalem bırakarak kararı protesto etmiştir.
kendisini merak edenler için;

http://www.evrensel.net/haber.php?haber_id=8504
http://www.facebook.com/group.php?gid=12285789175

sokakta yürürken balkondan yere tüküren piç kurusu

helal olsun denmesi gereken piç kurusudur. zira hem sokakta yürümek, hemde balkondan tükürmek beceri ister.

havaya bakıp diz çöküp hayır diye haykırmak

insanda; havaya bakıp, diz çöküp, "hayırdır inşallah" diye haykırma isteği uyandırır

akp ye oy vermeyen cennete gidemez

(bkz: akp ye vermeyen cennete gidemez)*

otostop anıları

Diyarbakır'da her zamanki gibi sıcak bir günde, öğrenciler minibüs ücretlerine yapılan zammı yasal olmayan fakat kimsenin müdahale edemeyeceği bir şekilde "şehiriçi minibüslere binmeme" eylemi yaparak protesto etmekte ve şehir merkezine yürümektedir. en az 1-1,5 saat sürecek olan bu yürüyüşe rektör ve dekanlar da pek olumlu yaklaşmamaktadır ancak öğrenciler kararlıdır.

umxa ve can dostu hemen çözüme ulaşır; şehiriçi minibüse binilmeyecektir ancak bu otostop çekmeye engel değildir. şansa bakın ki oldukça şık bir araç denk gelir. araç sahibi ile muhabbet aşağıdaki gibi cereyan eder;

umxa: durduğunuz için sağolun abi
Şoför: önemli değil gençler
arkadaş: bu sıcakta ölürdük yürüseydik
Ş: o zaman ne diye eziyet ediyorsunuz kendinize?
u: öyle deme abi iş inada bindi
ş: ne inadı?
u: zam üstüne zam. hadi rektör sallamıyor bizi, peki bu dekanlar ne işe yarar? hiç mi vicdan yok bunlarda? insan olan bir parça acır şu çocuklara da yanlarında olur, bla bla bla.

3-5 dakika sonra, inmeden hemen önce;

u: çok sağolun
a: eyvallah abi, allah razı olsun.
ş: estağfurullah ya ne yaptık ki?
a: abi siz ne iş yapıyorsunuz bu arada?
ş: tıp fakültesi dekanıyım.
u: hskktr (sessiz ama derinden)

helal olsun ama adama, hiç bozmadı beni...

transilvanya gezegeni

Oldukça komik bir çizgi film. Orjinal ismi Transylvania pet shop, giriş intro'su için;

http://www.youtube.com/watch?v=vf3gwBzZZa4&feature=related

derince

depremden sonra ilçe olan güzide yer.

edit: #4527714 stat depremden önce de vardı, derince ilçe olduktan sonra da ismi değiştrilmedi.

bizim kız hamileymiş bey

akabinde ve detayında;
(bkz: hanım koş tüfeğimi getir)

2 cm üzerinden f16 geçen adam

(bkz: hava sirkülasyonu)
(bkz: jet motoru)
(bkz: yanma)
(bkz: kulak zarı)
(bkz: vs)