bugün

(bkz: parisi görünce adam olduğunu sanan dallama)
eğer paris i görmüş olsaydı istanbul un o kadar süper olmadığının farkına varacağına inanılan insandır.

paris i görmüş kişinin, görmemiş olanlara ayar verme arzusudur. o da süper, bu da süper. ama dünya bir kentten oluşsaydı eğer, o da istanbul olurdu.

edit: entry nin orjinali iki adet bkz dan ibaretti.

(bkz: penisi görmeden istanbulu süper sanan insan)

(bkz: yaran yanlış anlamalar)

sanki yanlış anlamak suçmuş gibi modlar ısrarla sildi. ben de gizlice bu editi ekleyiverdim. neticede en beğenilen entrylerimde 2. sırada. o kadar insan oy verdiğine göre bir açıklaması bulunsun.
özel isimlerin sonlarına gelen ekleri, kesme işaretiyle ayırmayan dallamalardan iyilerdir.

başlığın ilk hali;

parisi görmeden istanbulu süper sanan dallama şeklindeydi.
(bkz: fransa sempatizanlığı sendromuna kapılmış yazarlar ve başlıkları)
(bkz: canım istanbul)
paris i görüp memleketini unutmuş, asimile olmuş, kalkmış bir de bunu marifetmiş gibi yedi cihana ilan eden,
atıyorum prag ı görse, paris i de satacak dallamadan hallicedir.
(bkz: adam adının hakkını veriyor)
(bkz: istanbulu anlayamamak)
(bkz: parisin yapay güzelliği)**
(bkz: görmemişin biri paris e gitmiş kanka bizde gidelim)
gogıl ört sayesinde hiçbir eksiği kalmayacak olan adamdır.
şanzelize'de de gezer napolyonun türbesinde üç kulhü bi elham'ını da okur tarihten edebiyattan da kendi kendine konuşur kültürü artar, paris'e gitmesine de gerek kalmaz.
fransızların üstün ırk olduğunuda savunan kişi değilmi bu?
özenti olmayalım efendim istanbul un süper olduğunu anlamak için istanbul u görmek yeterlidir.
(bkz: paris kim arkadaşın mı)
basligi aca arkadasin paris'e gitmedigini tahmin etmekteyim.
(bkz: barbès) gibi paris'in eminonu diye tabir edebilecegimiz yerini bilmemesi ve en guzel yerleri olan le marais ve montmartre'i saymamis olmasi buna en guzel kanit olsa gerek.

istanbul ise bambaska bir sehir. guzelim istanbul'un yalnizca bogaz'i ve insanlari bile onu paris'ten daha guzel kilar.

barbes : http://1.bp.blogspot.com/...Oxn1w3Hsw/s400/line2f.jpg

HARITADAKI YERI :

http://maps.google.fr/map...sa=N&hl=fr&tab=wl
(bkz: paris i istanbul dan güzel sanan dallama)
yar üstüne yar seven kurşunlanır, gül üstüne gül koklanmaz.
hangi şehir seni böyle kucaklayabilir ki, hangi şehirde bu kadar sen olabilirsin ki!
ve hangi şehir dantel dantel işlenmiştir ipek ebruli ibrişimle?
istanbul u bilmesen nasıl kıyaslarsın ki güzellik anlayışını?

bilemedin sen istanbul un sana '' çocuk işte!'' diye hüzünle gülümsediğini...
paris güzel görüp te orada kalacak kadar parası olmayan, dönüp burada ahkam kesendir zat-ı dallama.
insan eliyle süper yapılan paris'dense doğal yollardan zaten harika olan istanbul'a süper diyen dallamadır.
parise bir gezi yaptiktan sonra parisi bulunmaz hint kumasi sanan dallamadan daha akillidir.
(bkz: entry nick uyumu)nun güzel bir örneği.
parisi sadece dışarıdan bilip, bilindik yerlerine gittikten sonra 'of be abicim, paris dünyanın en güzel şehri' diyen insan söylemidir. Fransız ihtilali olmadan önce fransa ve parisin halini bütün tarihçiler bilmektedir.
taken, 96 saat filmi ile paris in ne kadar güvenli olduğunu gördüğümüz şehir paris.
o filmin yönetmeni ve senaristi luc besson dur.
tabi luc amca o filmden olmayan şeyleri göstermiştir. bunlardan en belirgini öyle bir baba yok... gerisi utanıyorum ama maalesef gerçek demiştir.
şimdi bunun üzerine kalkıp istanbul da kapkaç var orada yok dersen bsgyi hak edersin
üzerine hocam boğaz nerede bir göster dersin paris' te. bir kule bir meydan başka.
ya parisin dünyada ki önemi nedir, kaç millet savaştı onun için peh.
ya nerede buluyor mod' lar bunları...
haklı olan kişidir. öyleki http://galeri.uludagsozluk.com/r/parisi-g%C3%B6rmeden-istanbulu-s%C3%BCper-sanan-dallama-4233/ 'daki fotoğrafta da anlaşılacağı üzere kule dikmeyle iş bitmiyor, günde binlerce turistin çıktığı yerde sigara izmaritleri duruyor.
paris i cok gördüm ve istanbul´u hala cok güzel buluyorum, ve "dallama" falan da degilim. istanbul´da deniz var hocam....vapur da bogaza karsi cay icmek var, günde 15 kez besiktas-kadiköy seferi yapan martilar ordusu var....hirsiz martilar...istanbul´da balik ekmek var hocam...karaköy´de... galata kulesinde günes batarken raki icmek var...

sen kimi getirirsen getir paris´ten, aksam günesine karsi kadiköy de eski istanbul sületine karsi bi cay icir, adam mest olur be.

paris de cok güzel sehirdir de, deniz...denizsiz sehirler biraz...buruk...ona kalsa ben lizbon u da gördüm, istanbul´la paris´i degil lizbon u kiyaslamak gerekir. ya da porto yu... ya da barcelona yi...bu sehirlerin hepsini gördüm ben...simdi ben de bu sehirleri görmeyenler icin "dallama" düsüncesi mi tasiyayim...

aslinda bir yeri gidip gördükten sonra o yeri görmeyenleri dallama olarak görmemeyi basarirsan , esas o zaman, o sehir senin icin bir kazanim olmustur.

yavuz sultan selim görmedi paris´i...o da mi "dallama" ?
(bkz: wannabe)
parisi görmeyenlere dalma diyen kendini bilmez birinin açabileceği başlıktır.

dikkate almayınız..
dünyanın en güzel şehri istanbuldur. bu böyle biline.
parisi gördükten sonra bir yerlerine birşey olan dallamanın istanbul gibi dünyanın en harika şehri olduğu gerçeğini söylenen kişilere karşı olan tutumudur.