bugün

yunan mitolojisi'nde ilk kadın. (bkz: pandora nın kutusu)
kapağı yalama olmuş kutusu olan biri. derler ki dünyadaki tüm kötülükler bu kutunun içindeymiş. bu hatuna sıkı sıkı tut bunu demişler ama tüm hemcinslerinin yapacağını yapıp içindekileri merak edip açmış alem .öt olmuş...
bir sozluk yazari*
-senden nefret ediyorum başlığına yazdığı:"nefret etmekle deli gibi sevmek arasındaki ince çizgide kalan kafası karışmış, seni çok seviyorum demeyi de gururuna yediremeyen insanların çok sık kullandığı cümle" yazısını taktir ettiğim, mistik isimli sözlük yazarı.
dengesiz, kimse tarafından tanınmayan bir sözlük yazarı, anlaşılacağı üzere pekte patavatsız.
kutusu da olan bir kadın türü.. türü tükenmekle birlikte kendisine özenenler de mevcuttur..
sozluge cok sey katacagına inandıgım cillop yazarlardan biri
en kısa zamanda sözlükteki fenerbahceli yazarlarbaşlığına kayıt yaptırmasını beklediğim yazardır.
hakkında yazılanları okuyunca 'ben neymişim 'diyen şahsiyet
(bkz: tom clancy s splinter cell pandora tomorrow)
sessiz, sakin, muhabbet edilesi, tarzı olan* yazardır.

not: ilk entryde tanımını yaptıydım ama hoşgeldin dememiştim kusura bakmasın.
yunan mitolojisinde ilk kadin. aynı zamanda istiklal caddesi'nde hem kitapci vardir, hem de bar. ayni zamanda bir sözlük yazari. sozlukte yazilari okudugu belli olan yazar. yazmadan once okumak erdemliktir. yazilari da pek sukeladir, okunasidir. ha birde bunun kutusu vardir, pandora kutusu diye.
pandora nın kutusu efsanesinin başrolü olan mitolojik karakter.
adana'da sol gözüyle eski amerikan konsolosluğu'nun yıkılmış binasına; sağ gözüyle ipekyolu optik'e bakan uyuz bi sokağın ismi
fb li bir yazar. konusu fenerbahçe olan konularda yazdıkları okunmaya değer
entrylerinden hasta fenerli olduğunu algılamakta güçlük çekmediğimiz yazar.*
yazilari itinayla okuyan fenerbahceli oldugu halde fanatik davranmayan,yazilari tebrik eden iyi bir sozluk yazari.
morali çok bozuk olan yazar
iyiki burdaymışsın dedirten yazardır. sadece yazmaz , anlar...
galiba iyi bir yazar...
sempati duymaya başladığım yazar gelse de konusşak bosna'dan *
çaylak cezası hala kalkmamış olan yazar
kadıköy'de barımtrak mekan.
sakarya da bir cafe. *
"tüm yeteneklere sahip" anlamında yunanca sözcük.

Tanrılar tarafından güçlü ve kendini beğenmiş erkekleri cezalandırmak için yaratılan kadın.