bugün

şu aralar gaziantep'te oynayan, çok çok çok güzel, okumuş bir eşe sahip olan fitbolcu. babası mı dedesi mi amcası mı ne eski fenerbahçe başkanıydı.
20 ocak 2008 gaziantepspor fenerbahce maci'nda yediği ilk golden sonra sırıtması kameralarımızdan kaçmadı. haa golleri bilerek yemiştir demiyorum. iyi bir kaleci olsa antep'te oynamazdı zaten de, tuttuğu takımdan gol yedikten sonra gülmesi tüm antep halkına edilmiş bir küfürden başka bir şey değildir.
kendisi yetersiz bir kalecidir. fenerden bugün yediği golleri görmedim ama hakkında entry girildiğini gorünce daynamadım. kötü bir sporcu. hala niye süper ligde şans verilir diye sorasım geliyor. insan 10 yılda hiç mi üstüne koymaz.
oynadıkları maç sayıları baz alındığında;

fenerbahce'den yediği toplam gol sayısı hayrettin* ya da mondragon*un yediği gol sayısından daha az olan kaleci.

edit: supersonic bir anlatım bozukluğu vardı ve sanırım o yüzden kötülendi bu entry o kadar. yoksa mondi ve hayri, oynadıkları fenerbahce maçlarında oğuzdan daha fazla gol yediler diye kötülemez benim akıl küpü yazar arkadaşlarım bunu değil mi?!
fenerbahce'den yedigi gol sayilari gundeme getirilerek serefsizlikle suclanan kaleci. evet bilerek gol yemek serefsizliktir. ama bir insani serefsizlikle itham etmek bu kadar kolay olmamali. yedigi gollerde hatasi bile yok ya. bu ne bicim is. velev ki olsun, adam buffon mu sanki. zaten cok iyi kaleci olsa fb gondermezdi. bir insan elinde kanit olmadigi halde bir takim varsayimlarla baska bir insani mac satmakla itham ediyorsa apacik iftira atmistir ve bu eylem cok kotu bir ahlak yapisini isaret eder. koca koca spor yazarlari dahi utanmadan cikip imalarda bulunuyorlar.
1979 doğumludur ve u17, u18 ve u21 milli takımlarında 1 numaralı formayı taşımıştır. ancak gaziantepspor'da 10 numaralı formayı giymesi dikkate değerdir.*
gaziantepsporlu kaleci.

turkiye liglerinde suan aktif olarak futbol oynayip universite mezunu 2 futbolcudan biridir. dedesi* gibi kendisi de bir zamanlar fenerbahce kalesini korumus, elinden geleni yapmistir. 1. sinif bir kaleci olmadigi aciktir. ama...

son 2 gundur kendisini gazeteci zanneden yada kendisini futbol ilahi sanip i$kembeden konu$an -cok afedersiniz- bir kisim orospu cocugu tarafindan ne $erefi, ne haysiyeti, ne de soy agaci kalmi$tir ayaklar altina alinmayan. mezardaki dedesi bile yaad edilmi$tir.

merak ediyorum, gecen sezon 10 macta 9 gol yiyip, akabinde 11. hafta besiktas'tan 4 yiyen oscar cordoba icin niye bir$eyler demiyordu bu arkada$lar? bir onceki sezon birde galatasaray maci gecirmisti ki oscar cordoba; evlere $enlik... kazim kanat efendi o zaman niye bi$eyler yazmiyordu?

oguz daglaroglu kotu kalecidir ama kisilik sahibidir. zalad'la falan karistirmamak gerekir...
bu sezona şanlıurfaspor'da başlamış, devre arasında kartalspor'a transfer olmuş ve bugün gaziantep büyükşehir belediyespor deplasmanında kaleyi kormuş futbolcu.
1998 yılında fenerbahçede profesyonel futbol hayatına başlamış olan oğuz 1998-2003 yılları arasında fenerbahçede, 2003-2005 yılları arasında istanbulsporda top koşturmuştur. daha sonra diyarbakırspor, sivasspor, gaziantepspor, şanlıurfasporda oynamıştır. Bu sezon ise bank asya 1. ligde kartalspor formasıyla yer almaktadır.
kalecidir.
rüştü reçber'in kurbanı olmuştur. bir de ''r'' harflerini söylemeyezdi, dipnot olarak ekleyelim.
sivas, diyarbakır,antep,urfa gezdikten sonra kartalsporda yoluna devam eden kaleci. anlaşılan artık istanbulda yaşamak istiyor *
gaziantepsor kulübünden tamı tamına 622.337,19 tl almaya hak kazanmış oyuncudur. tahkim kurulu bizzat ibrahim kızıl ve oğuzun da katıldığı duruşmada bu yönde karar vermiştir.

http://www.tff.org/defaul...ageID=247&ftxtID=8616
rüştü dağlaroğlu'nun torunudur.
bir zamanlar (bkz: oğuz dağlaroğlu) vardı. şimdi ise (bkz: volkan babacan), (bkz: hakan arıkan).
tavşanlı tki linyitspor a resmen transfer olmuştur. helal olsun.
Akhisar ın kalesindedir günümüzde.
kaleci değildir. ofsayt olarak sayılmayan melonun golünde kaleci olmadığını göstermiştir. adam göğsüyle attı lan hemde 6 pasın üstünde falan değil penaltı çizgisinin de önünden ve çaprazdan yaptı bunu.

ayrıca her topu sektirmesi ile meşhurdur.
kaplanı tadan kaleci. kaplan kobra polemiklerine giremeyiz, oğuz bilir kaplan mı kobra mı? volkan'a da en iyi o anlatabilir.*
(bkz: didier drogba)
Zorlu maç öncesi STSL Show'a özel açıklamalar yapan tecrübeli file bekçisi Oğuz Dağlaroğlu: "Daha önce Alex'in Türkiye'de attığı ilk golü ben yemiştim. Galatasaray maçında Drogba'dan gol yemeden maçı bitirmek istiyorum" dedi.

Geçmişi kimsenin umurunda değilken neden ortaya böyle bir laf atıp, durduk yere kendisini 'malak' durumuna soktuğuna bir türlü anlam veremediğim kaleci...

(bkz: kendi kendini göt etmek)
olcan adın'a çok benzeyen kaleci.
akhisar belediyespor da forma giyen tecrübeli futbolcu. bir dönem fenerbahçe forması da giymiştir.
ışıl ışıl bir başlangıç , uçurumdan aşağı paraşütsüz ilerleyen bir kariyer, parıldayan bir performans. oğuz'un futbol yaşamının giriş-gelişme-sonucu ancak böyle anlatılabilirdi sanırım .

eminim U-17, U-18 ya da U-21 kalesinde görev aldığı yıllarda, 2000'deki ilk 1.lig maçında veya şampiyonluğu kazandıran kurtarışlara sahne olan 6 mayıs 2001 fenerbahçe galatasaray maçı nda oğuz'u izleyen kimse kendisine böyle bir kariyer çizemezdi . oğuz'un da yer aldığı genç milli takım kadrosuna şöyle bir göz gezdirdim de , remen lanetlenmiş bir kadroyla karşılaştım . zira başka bir açıklama bulamıyorum , neredeyse kadronun bütün oyuncuları inanılmaz başladıkları kariyerlerini dokuz köyden kovularak tamamlamışlar. mehmet yozgatlı , kemal aslan , berkant göktan , murat hacıoğlu , serhat akın , kerem inan ve daha niceleri. bir tek gökdeniz karadeniz kurtarmış belki de bu lanetten kendisini .

oğuz ise son 1 yıldır dönem arkadaşlarıyla yaşadığı kader ortaklığına son vermiş gibi duruyor . mütevazi takımını geçen yıl ligde bırakmakla kalmadı , bu yıla da harika başlangıç yapmalarını sağladı . kaleciler tam performanslarına geç ulaşır gibi bir klişe vardır aslında ama oğuz bu klişeye ayrı boyut kazandırdı , en üst seviyesine ancak 33 yaşında ulaşabildi . sözleşmesini de 2015 yılına kadar uzattı sanırım geçen aylarda , kişilik performansını devam ettireceğinden hiç şüphem yok ama kariyer performansını da umarım 38-39 yaşına kadar devam ettirebilir .
football manager 2013'ten beri nefret ettiğim kalecilerin başındadır.

akhisar belediyespor'u aldığım bir kariyerde sağlam bir taktikle maçlara çıkıyor ve rakiplerime top oynatmıyordum ama bu kova her maç en az 2 tane 20-25 metreden "ahahah bu nasıl şut lan" dediğim topları içeri alıyordu. 1 tane atsam bile bu herif yüzünden en az 2-3 tane yiyordum. baktım ilk 17 haftada sadece 19 puanım var, 43 gol yemişim, dedim "senin yapacağın işi seveyim", bastım istifamı.

öyle de kovadır.
alex de souza, didier drogba ve jose sosa'nın süper lig'de attığı ilk golleri yiyen kaleci.