domuz gribi ile karşı karşıya olan h1n1 sevdalısı insanlardır. yahu hiç mi kafa yok? günde 1345 kişinin tuttuğu yer tutulur mu? özel arabalar sudan ucuz artık, en azından gidin şahin alın ama kendi arabanıza binin azizim. ne o öyle pis pis?
onlar dezenfekte ediliyor ulan diyen pislikler.
(bkz: yersen)
tabi, aslında herkesin şoförün pipisine tutunması gerekirdi.
eğer ellerini o anda temizlemiyorlarsa hastalığın yayılmasına katkıda bulunan sorumsuz insanlardır.

dokunmayı bırakın ben otobüslere maskesiz binmiyorum artık. sadece hastalık kapmaya karşı önlem olsun diye değil, hastalığı başkalarına da bulaştırmamak adına. bu tür basit önlemler hem hayat kurtarıcıdır hem de başkalarının hayatına da değer vermektir. bu bilinç herkeste olsa hastalığın yayılması ciddi derecede yavaşlayacaktır.

not: otobüste snowboard yapar gibi durun demiyoruz, tutunun ama sonra temizleyin elleri diyoruz.
(bkz: temiz yer vardı da biz mi tutmadık)
ya nereyi tutacaktık hocam? diye cevap verilecek pimpirikli cümledir.
altıncı nesil bir yazar.
işine ya da evine gitmeye çalışan insanlardır. herkesin maddi durumu özel araç almaya yetmiyor. insanlar bir şekilde evine - işine gidecek. neyle gidecek? uçsun mu?

elini yıkarsın olur biter. herkes tutunduktan sonra avuçiçini yalamıyor ya.

(bkz: basligi kimin actigini tahmin etmek)
cool adam kadar zengin olmayan insanlardır.
(bkz: toplu taşıma araçlarındaki boru fetişistleri)
tanıdık, bilindik, temiz insanlarla elele tutuşarak otobüse binmesi gereken insanlardır.
örneği için (bkz: metrobüste horon tepmek)
(bkz: ya ne yapacaktık yorenk kafalı)
(bkz: otobüste pis yerlere tutunanlara bakıp ağlıyorum)
gerekli önlemleri aldığından bir sorun yaşamayacak insandır.

ayrıca
(bkz: cool adam başlıklarını 10 km öteden tanımak)
ister istemez buna mecbur bırakılan insanlardır. bu noktaya kadar sorun yok. ama aynı insanlar başbakan aşı yaptırmadı biz niye yaptıralım diye götünü yırtınca işte o zaman gülesim geliyor. başbakan binlerce kişiyle temas halinde kabe'yi mi tavaf ediyor ya da makam aracını bırakıp toplu taşımaya mı yönlendi de kendini onlar kıyaslıyorsun a benim cahil insanım. sen tuttuğun yerden virüs kapma ihtimaliyle yaşayacaksın ama o gideceği yerleri önceden dezenfekte ettirebilecek. beni sinirlere gark ettiniz gidin tutunun lan oralara.
otobüse binerken artık maskenin yanında ellere pilastik eldiven ayaklara galoş şartı arayan anlayışın söylemi olabilir. ne yani bunun dışında bi fikri olan var mı o pis yerleri tutmamak için. mendille filan tutsak? ulan bu virüs mendilden geçmesin? yanıma 5 litre su ve anti virüsel bi el yıkama şeysi alıp indikten sonra hemen yıkasam elleri korunabilir miyim acaba? şu ilaçlama yapan adamların kullandığı beyaz giysiler vardı. olmadı onlardan alıyım bi tane. otobüste yanımdakine değmiştim, belki uçucudur bu virüs. hem ondan da korur beni.
(bkz: vites topuzu)
avam tabakasının asil üyeleridirler. belediyece toplatılıp yakılsalar güzide ülkemiz nasıl da mis gibi olur. hem böylece belediye otobüsüne de gerek kalmaz. bir diğer seçenek de otobüsleri temiz tutmaktır. *
milletin bir de ciddi ciddi fakir edebiyatı yaptığı hadisedir. iyi, gidin yalayın h1n1 aromalı direkleri.
otobüsten indiğinde eli nedense(!) yalaş bulaş bi şeylere dokunmuş gibi hisseder. düşünün yani kaçıncı dokunan oraya, kaçıncı ter, kaçıncı el kiri, kaç milyonuncu para kiri. yıkamak lazım hemen elleri tabi.

(bkz: herşey elimizde)
tamam o otobüse binmek zorundasın hatta o pis diye tabir edilen yerlerden de tutmak zorundasın anladık !
kişi hiç mi sağlığını düşünmez, ıslak mendil yardımıyla tutunun.
düşüncesiz insandır.
Acilen ''Kayseri Otobüsünde havada durmak'' ile başlaması gereken insan topluluğudur.
(bkz: otobüste de eldiven mi takalım)
(bkz: eldivenle tutunmaya izin veriyo musun)
hadi oradan apartman çocuğu bozuntuları. Biz gecekondu mahallesi çocuğuyuz. O pis dediğiniz yerler akşama kadar çalışmış insanların tutunduğu yerlerdir. Paraları olsa zaten gidip orta kasa toyota yada opel astra alırlar.O pis diye düşündüğünüz işleri en az sekiz saat yapmak zorunda kalmazlar.
o pis insanlara uymayan, o iğrençliği yapmayan temiz kalpli abilerimiz için gelsin;

(bkz: otobüsteki o pis yerlere düşen insanlar)