bugün

artist değildir. sadece otobüste kitap okuyan tiptir.
Adam otobuste kitap okuyo ve okumayanlara cahil diyo iyi guldum ya, ulan senin otobuste artislik olsun diye okudugun kitaplarin kat be katini biz evimizde kutuphanemizde okuyoruz bre cahil. Senin o kitabi eline alma amacin baska.
Aha ıste o ben oyum ama artıstlıkten degıl gunde 3 saatım yolda gecıyor zamanı tasarruflu kullanmak ıcın gayet ıyı bır yontem.
artist means the person who produces art.
(bkz: çok havalıyım)
görsel
Gece yolculuğunda uyuyamadığından kitap okumaktadır. Kitap okumayı artistik konu olarak gören , en son ilkokulda cin ali okumuş olan kişinin anlayamayacağı durumdur.
bazen tek amaçları ayakta duran yaşlılara yer vermemektir. okuyom ben ya mesajı verirler. * * * * *
amk sizin yüzünüzden kitabı çıkarayım mı çıkarmayayım mı ikilemde kalıyorum. kahrolsun bağzı önyargılar.
genel olarak insanlar otobüste artistlik olsun diye kitap okumaz. okuyan insan şunu düşünecek kapasitededir zaten. "ben artistlik yapmaya çalışacağım ama adamla aynı otobüsteyiz yani, nereye kadar hava atabilirim ki?" zaten artist tip kitap okumaz. o sayfaya bakar, kafasını kaldırıp çevresini süzer. başını kitaba doğru eğer ve gözlerini kaydırıp camdan dışarıyı izler, yan koltukların birinde oturan kadının bacaklarına bakar. sırf artistlik olsun diye yapıyorsa o kitaba odaklanamaz, insanlar numaramı yiyor mu diye etrafına bakınır.
okumak zevk işidir. zorla kitap okunmaz. belki adam çok seviyor okumayı ve gidip otobüste okuyor. bunu ancak okumayan insan artistlik olarak düşünür. bunu artistlik olarak değerlendiren insan da eline kitap almayı denerse olayı artistlik olarak değerlendirmekten vazgeçecektir.
hem belki adam evden çıkarken çok heyecanlı bir yerinde kaldı ve okumaya devam etmek istiyor, buna kim karışabilir ki?
özet olarak: oku işte, ne özeti? hala özet arıyor.
Boş vaktini değerlendiren insandır.
eğer okuldan-eve, evden-okula süreniz ortalama 5 saat ise -beytepe'yi bilen bilir- otobüste yapacağınız en mantıklı iştir(o da eğer 230'da yer bulabilirseniz) otobüste kitap okumak. o yüzden mantıklı iş yapan kişidir, artist falan değil.
Artistlikle uzaktan yakından alakası olmayan insandır. Bütün yol boyunca otobüsün içindeki insanların yüzlerini , camdan dışarı baktığında gördüğü inanılmaz trafiği seyretmek yerine kitap okumayı tercih etmiştir. Boş vaktini güzel bir etkinlikle değerlendirmiş olur. Ayrıca okul-ev-ev-okul ikilisi arasında geçen bir hayata sahipse en mantıklısı tek boş zamana sahip olduğu otobüste kitabını okumaktır. Ayrıca da mis gibidir. Bunu artistlik olarak gören insanlar nasıl bir zihniyete sahiptir ? Çok merak ediyorum.
ibret için döveceksin. Evet.
Hayatı kaçıran insandır.
Gerçekten art-isttir. Sonuçta zeka ve kültür düzeyi ortalaması her geçen gün azalan bir toplumda bir yerlerde kitap okumak sanat icra etmektir.
otobüste manitasıyla mesajlaşan artistten daha iyi bir artisttir.
şimdi okuyan artist tipi irdelersek, okumayan artist tipide irdelememiz gerekir. sonra yaşlılara yer vermeyen artist tip, yada yer veren artist tipide irdelememiz gerekir.sonra bunu fortcusu var, ter veya ağzı kokanı, öğrencisi, yaşlısı, memuru, işcisi olarakda sınıflandırıp irdelememiz gerekiyor. daha bunun bide artist olmayanları var, hikaye cok uzun anlayacağın. o yüzden boşver okusun artist tip kitabını, sende onun başka bi versiyonu olarak artist tip, yargıla onu. yani aslında hepimiz hayvan gibi şii yapıyoruz.
ve alelacele sözlüğe girip, cahilliğini ifşa edercesine; "otobüste kitap okuyan artist tip" şeklinde konu açtı öküz.

tanım: otobüste boş boş, gideceği yere kadar sağa sola bakacağına, bir iki satır okumak isteyen insanlara, cehalet'in hönkürdüğü kusmuk.
istediği yerde kitap okuyabilecek olan tiptir.
(Koşu bandı hariç)
Genelde yavsaklardir.
Ayakta dikinlenlerin kendi kitabına göz atıp biraz bilgilemesi isteyen düşünceli bireydir.
hiç bir yerde kitap okuyamayan rezil tipin çekemediği gözlerinden öptüğüm adamdır.
Sikimde olmayan tiptir. Okusun okumasın birşeyi değiştirmez. Banane milletten aq.
Otobüste okuduğu kitabı anlayacağını sanan cahil artisttir. işi gücü havadır. Kültürlü kızları düşüreceğini sanar ancak başaramaz. Hayatı, istediğini elde eden alfaları izleyerek geçecektir.