bugün

entry'ler (133)

egonun gerekli olması

Ego insanı yalnızlaştırır.

5 yaşında çocuğa bira içiren zihniyet

5 yaşındaki çocuğa bira içiren, bırak birayı, kola içiren kişi zihniyetersizdir.

27 yaşında olup evliliğe geç kalmış hissetmek

hayatın sosyal kısmını aktif olarak kullanıyorsa kişi, 27 yaş erkek için erkendir. ne sanıyorsunuz evlenmeyi bilmem ki.

teoman ın en güzel şarkı sözü

bak, çok gevezeysem, hadi kapat çenemi
sözcükler ne ki duygular yanında.

dini sorgulamaya başlamak

dini ve dünyayı sorgulamadan, kuran ı okumadan ve dinimizi anne babalarımızdan öğrendiğimiz kadarı ile yaşamaya devam edersek, asıl burda yanlış yaparız. ve hep varsayımlarla kulaktan dolma bilgilerle dini yaşar veya terk ederiz. kuran çok açıktır dostlar. insanın dünyadayken bütün anlamlarda yapabileceği tüm hamleleri içermektedir. düşünen ve sorgulayan akıl sahipleri için onlarca ayet vardır. islam kusursuzdur, müslümanlar değil.

al-i imran...
(7) - o, sana kitab'ı indirendir. onun (kur'an'ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. diğerleri de müteşabihdir. kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. oysa onun gerçek manasını ancak allah bilir. ilimde derinleşmiş olanlar, "ona inandık, hepsi rabbimiz katındandır" derler. (bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.-

alemlerin rabbi olan allah a hamd ediyor ve yemin ediyorum ki; eşhedu en la ilâhe illâllah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve resuluhu.

starbucksta short boya küçük boy kahve diyen insan

o kişi ben oluyorum ve bunu söylerken de üstümde hiçbir baskı hissetmiyorum. paramı veriyorum ve kahvemi alıyorum. böyle istersem kahvenin tadı mı değişiyor, fiyatı mı ? hayır yani söyleme gibi bi zorunluluğum mu var ki, havam kime yaa? o değil de 1 kahveye neden 10 tl verdiğimizi düşünelim bence. zira 10 liraya 1 litre süt, 2 ekmek, 5 yumurta, 1 paket de karper peynir alabiliyorsun. bide bu dediklerimi bim, şok gibi marketlerden alırsan bir kaç parça daha ekleyebilirsin. saflaşmayın! ayık olun.

gecenin şiiri

huzurlu şarkıları dinlemeyeli epeyce olmuş
bir müslüm derdinde şimdi adam
belkide aynada baktığı yüze küskün
hasret rüzgarları kadar da acıklı
beterin beteri olmasa
kaybedenler kulübü başkanı seçilir
o derece mağlup
messi gelse kurtaramaz
cem yılmaz gelse güldüremez bir halde..
(anlamsız anlatımlar 2015)

ücret beklentiniz nedir

biryerde çalışmanın mantıksal açıklaması, kişinin kendisini, işverene kiralamasıdır. aldığımız maaşlar bizlerin değerini gösterir. ücret beklentiniz nedir sorusuna, sizi tatmin edecek birşeyler yazabilmek için donanımlı olmak gerekir. kişinin bi işi hakkıyla yapabilip vede konuya tamamı ile hakim olması şarttır. eğer bu donanıma tam anlamıyla sahip isek, bence cv deki en güzel soru budur. donanım şart aga.

sözlük yazarlarından aforizmalar

dünden yarına kalanlarla yaşar insan, bugün de dün olacaksa yarın, bugün birşeyler yapmalı.

ölücez lan

ölmek yok bir daha ölmemek üzere dirilmek var. ayağını denk al.

msn ini vermeyen kız

hala msn var mı yaa! vay anasını ben harbi yaşlanmışım arkadaş.

allah vardır

yaşam denen uykudan uyanmalı insan
ve göğe, denizlere, yıldızlara, yeniden bakmalı.

insan, bizim, kendisini az bir sudan (meniden) yarattığımızı görmez mi ki, kalkmış apaçık bir düşman kesilmiştir. kendi yaratılışını unuttu da bize bir misal getirdi: "çürümüş hâldeki şu kemiklere kim diriltip hayat verecek?" dedi. De ki: "Onları yoktan var eden, (yeniden) hayat (da) verir, çünkü O, her tür yaratmayı en iyi bilendir. (yasin suresi 77-78-79 ayetler)

suriyelileri türkiyeden atmanın yolları

savaş bittikten sonra zaten bir çoğu gidecektir ülkesine. arta kalanlarıda yakalanıp sınır dışı edilecektir. biraz daha sabredersek, ülkemizdeki sevimsiz suriyeli sayısı, yok denilecek seviyelere gelecektir.

yenikapı ruhu

bunun koyunlukla, atatürk düşmanlığıyla yada bir nevi sağcılık-solculuk ile alakası yok. ogün yenikapı da, gün gelecek unutulacak, özlenmiş bir birliktelik vardı. unutulacak, çünkü kapitalizm bunu ister. birgün bile olsa hepimizi bi arada görmek güzeldi. yenikapı mı gezi ruhu mu desen, yenikapı ruhu derim.

namaz

Allah ın varolduğunu sadece dille değil, kalp ve beyin ile hissettiğinde, artık namazdan önce gelen hiç birşey yoktur. namaz arınmaktır. ve allah tan başka zafer sahibi yoktur. kalben ve zihnen inanıyorsanız, muhakkak üstünsünüz.

en etkileyici ayetler

insanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "iman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar? (ankebut 2)

marlboro light

paketiyle beraber tadı da değişen sigara.

seni seviyorum

seni seviyorum seni seviyorum, seni seviyorum diye
senden önce hiç kimseye, söylemedim dersem, yalan olur.
diye uzayıp giden kayahan şarkısıdır.

bu aralar duyulması özlenen söz..

ömrün boşa gittiği yerler

yer farketmeksizin uyunan her an. bir insanın ömrü boyunca, ortalama uykuda geçirdiği zamana, total olarak baktığımızda, çok acımasız bi rakam ortaya çıkmaktadır.

iç ses ile sohbet etmek

vesveseye dönüşmediği sürece olumlu etkileri vardır.