bugün

vücudunuzda herhangi bir özrünüz yoksa ve gideceginiz yere kadar ayakta kalabilecek durumdaysaniz mutlaka yapilmasi gereken bir eylemdir.

ancak bebekli sandiginiz bayanlar bazen bebekli cikmayabilir, söyle ki;

hinca hinc dolu ve cogunlukla erkek nüfüslu bir otobüste giderken kucagindaki bebegiyle bir bayan biner otobüse ve tabii ki bayana hemen yer vermek istersiniz, hanfendi buyrun dersiniz, bayan oturur, centilmenlik yapmis olmanin gururu ile ayakta magrur bir sekilde dururken bayanin kucagindaki seyin bebek degil de köpek oldugunu farkedersiniz bir an, iste dumura ugradiginiz an o andir. belki cogunluk bunun yarasiyla yol boyunca gitse de sesini cikarmaz ve bir kere yer vermis bulunur, ama bazilari * bu olaya tepkisiz kalamaz ve olaylar gelisir..

+ hanfendi lütfen geri kalkin yerimden!
- aa noluyor be!
+ bayan kalk yerimden, ben sana kucaginda bebek var diye yer verdim itin otursun diye degil! *
normal insan davranışı, anormal olanı için (bkz: otobüste bebekli bayana yer vermemek)
(bkz: bizahmet)
yaparken bana mı sordun? , bana mı doğurdun? gibi soruları akla getiren hadise.
yapılması en doğru davranış olan hareket. ancak bazı durumlarda insan çok yorgun olabilir ve yerinden kalkmak istemeyebilir. bu gibi durumda en yakındaki bodur bir yolcu kucağa alınır ve istifini bozmadan yola devam edilir. kucağa alınan yolcu da büyük ihtimalle şikayet etmeyecektir. ne de olsa ayakta gitmek yerine oturarak gidecektir.
(bkz: nezaket)
(bkz: zarif)
(bkz: medeniyet)
kadın üstünüze oturmadan önce yapmanız gereken davranış.
"isterseniz bebeği ben alayım" şeklinde yaklaşılabilecek durumdur.malum olay bebekle ayakta kalmamaksa buna çözüm kolaydır.
allah rızası için yapılması şart olan davranış. ben yer vermeyeni görmedim. türk milleti bu konuya çok duyarlıdır. *
otobüste yer olmadığında refleks halinde uygulanması beklenen harekettir. ancak bünye basic instic olarak rahatını düşünür ve uzun vicdan muhasebelerine gider.

(bkz: rahat)
(bkz: sevap)
yer vermemek eşşekliktir. yer vermek çokda bir b.k değildir, gümüşleriniz dökülmez.
çocuklu bayan arabaya bindiğnde herkesi strese sokan eylemdir.herkes tek ayakları önde poposu koltuktan teması çekilmiş şekilde kadının yanlarına gelmesini bekler.ancak genelde ilk koltukta olmadı ikinci koltukta oturanlar bu başarıya ulaşırlar..