bugün

alternatif türk punk gruplarından birisidir.şarkılarında bolca küfür geçer.
örnek:
bu yol bayır aşşağıııııı girsin götüne dinazor taşşaağııııı...
örnek:
hava soğuk yağmurluğuuuu ört kıçınıııı orospuuuuu....
2005yazında rock'n coke ta yer almış gruplardan olup israil asıllı hanin ellias ile birlikte sahne performansı etkileyici olmuştur. Canlı yayınlandığı için dinazor şarkısının *söylenememiş olmasıyla dikkat çekmiştir.
ilginç bir grup,albümleriçıkmadan internette gezinen şarkılarına ulaşıldığında daha çekici gelirdi.
rock n coke taki konseri dream tv den canlı yayınlanan bu yüzden seyircilerin dinazor sarkısı konusundaki isteklerini şimdi canlı yayındayız kanal kapanmasın onun yerine orospu yu söyleyelim şeklinde kibarca geri çeviren grup.
ilk türk punk albümü cikarmalariyla taninirlar. Sarki sözleri ilgi cekicidir örnegin "2001 Yazi"
Solistlerini degistirdikten sonra daha fazla göz önünde yer almaya baslamislardir. Bir kac küfür iceren sarkisi vardir.
http://www.rashit.com
bu herifleri ıslahevi ancak paklar..
(bkz: adam olmak istemiyorum)
ra-shit olarak ayrı ayrı ele alındıgında ''bok tanrısı'' anlamına gelir.
durus,düsünüs olarak iyi olan kimilerince biraz haksız elestirilen punk grubu.
protest bir punk rock grubu.
nakavt adli sarkilari guzel olan grup,baska sarkilarina alisamadim.
2005 rock'n coke'da milleti deli dana gibi hoplatıp zıplatan grup,çarpışan otoları ben ilk orada dinledim...
ilk çıktığı yıllarda sadece sözleriyle ve tavırlarıyla dikkat çeken ilerleyen yıllarda hem sözleriyle hem de müziğiyle dikkat çeken öz eleştiri yapabilen anti kapitalist rock grubu...
katilin adı yok, paran yoksa ölgibi süper şarkılara imza atan türk punk grubu.
balanstaki bir konserinde sesinin açilmasini isteyen, açilmayincada kizip yukaridaki adamin yanina çikan, kendisiyle bir güzel kavga edip geri döndügündede girsin götüne dinazor tassagi diyerekten sarkisini daha bir içten söyleyen soliste sahip grup.
(bkz: Katilin adı yok zaten hiç olmadı katil içimizde neden bulunamadı katilin adı yook yok yok yok)
Süper şarkıları olan Türkiye nin en iyi gruplarından biri.
Son albümü çok güzeldir ama eski albümleri daha güzeldir sanki.
ismimin ingilizce yazılımı. *
türkiye'de punk müzik yapmak gibi bi zorluğu denemiş ve yavaş yavaş da başarmaya başlamış olan punk grubu,teker teker isimli videoları da çok eğlenceli.
patlıcanlar morarınca sen benim oldun orospuu diye bagırırlar,sarkıları gayet eglencelidir.
aslında çok ünlü bir grup değil ama nedense rashit'in hep ayrı bir yeri vardır. belki ilk punk grubu olmasından ve şarkılarının tamamen sokaklara daha doğrusu yaşadığımız ülkenin sokaklarına ait olmasındandır. türkiye'de son zamanlarda pek çok amatör punk grubu varsa bunda rashit'in çok az da olsa, bir katkısı vardır.

indiriniz: http://www.rashit.com/mp3...hanin_elias_bang_bang.mp3
ra-shit kelimesi yanlış hatırlamıyorsam metin üstündağ tarafından türetilmişti zamanında. rock n coke a katılmalarıyla da edindikleri muhalif kitle tarafından oldukça eleştirildiler...
küçük iskender kendilerine verdiği desteği geri çektiğini açıkladı. bu olaylardan sonra...
2007 rock n coke festivalinde "teoman vs rashit" gibi gereksiz bir koalisyona imza atacak punk rock grubumuz...
an itibari ile radar live'da ana sahnede idirler.
rock n coke 2007'de sahneyi Teoman ile paylaşarak çok ilginç bir konser sunacaklarının sinyalini kuvvetlice vermiş olan gruptur.

Türkiye'de en güçlü sahne performansına sahip birkaç solistinden biri olan Teoman'la birlikte, nasıl bir karmaşa yaratacakları tarafımdan çok merak edilmektedir.

Ulan, bir de Born to be Wild çalıyorlar mı ?
an itirabiyle kral tv' de yayınlanan konusarockprogramının konuklarıdır.