bugün

aynı cinsin erkeği de çok miktarda mevcuttur.
yapılması gereken bu tip insanlara ruhlarına yakıştırılan sıfat gibi muamele etmektir.
bir kullanımlık.
genelde kadınlarda bulunan ruh halidir. bencilliktir belkide temelinde yatan hep kendisini düşünür ve bu yüzden olaylar karşısında tutarsız davranır ki bu yüzden öyle denilmiş olabilir. hayatta karşılaşmaktan korkulası insanlardır.
saman altından su yürüten ciğersiz insanlardır. onun ruhunu anlayana kadar o, atı alıp, üsküdar'ı geçer. orospu olmayan ruhları düzmekte üstlerine yoktur. günün birinde, orospu bir ruha denk gelir, ruhu duymaz. yavuz hırsız, ev sahibini bastırır.
arkadaslik, dostluk, en cok da ask kavramindan sogutan, bu gibi seylerden tamamen soyutlanmaniza neden olan insanlardir. hayatin her asamasinda illa ki karsiniza cikar; hayatinizda bir sekilde, bir sifatla yer edinirler. ne olduklarini -gec de olsa- anladiginizda kendinize lanet etmenize neden olurlar. nasil her seferinde bu kadar saf, hatta bu kadar aptal olabiliyorum diye kendi kendinize kizmaniza, her seyi sorgulamaniza neden olurlar.

hele bir de cok guvenen, cabuk baglanan bir yapiniz var ise hayatta cok kere göt olur, adeta sik gibi kalirsiniz bu gibi kisiliksizler nedeniyle. dost dediginiz insanlar igrendiginiz kisiler olur cikar. ve ask, husranla sonuclanmis iliskilerin ardindan "yok" olur, aska inanciniz yalan olur.

uzak durun yakinima. artik uzak durun.
"orospu"nun ta kendisidir. uzaklarda aramaya gerek yok. zaman içerisinde siz aramadığınız halde bir de bakmışsınız ki, karşınızda bitivermiş. değişen bir şey olmamış, koyduğunuz yerde otlamaya devam ediyor. insanın da yapacağı tek şey uygun olur bu konuda, o da; "orospu"nun istediğini "orospu"ya vermektir. arz-talep meselesi gibi. talep edildiğini anladığınız an'da arz etmeniz gerekir ki; "orospu"nun ruhu doyuma ulaşabilsin.
(bkz: eski sevgilisi çok olan sevgili)
Özellikle o... tabiri geçmişte kadınlar için söylenmiş bir hakaret sıfatı olsada günümüzde bu kavram her iki taraf içinde kullanılabiilir olmuş durumda. Özellikle iş o.... ruhlu insanlara gelince hem erkeği hem kadını bu işe yakıştırabiliriz. Zira bence o.... olan kadının yaptığı, o..... ruhlu bir insandan daha iyidir. En azından o.... kadının amacı para karşılığında sextir. Ancak o.... ruhlu bir insan bide okumuş ve entel dantel takılıyorsa değmeyin onun o.......öle bir orospudur ki karşısına kendi gibi biri çıktığında bile 'ben kayaları aşarım, bana kum tanesi gibi gelir'' der ve dercesine kendine özgüven sahibidir yada öle tribünlere oynamaktır. Efendim burada oro... ruhlu insanın durumu acı çektirmek mahfetmek gibi olsa da kısmen başarı şansı olmasına rağmen arkalarından söylenen ve onları anlatabilecek yegane söz o....dur... Cezası bir gün kendi gibi hem o...ya hemde ruhende o... ruhlu bir insana denk gelmesidir. Belki or.... ruhlu olmayanların değeri bu şekilde anlaşılacaktır..
insandırlar. hangi ruha sahip olursanız olun insansınız. didaktiklik sikiyor beni, uyumalıyım. öğretici şeylerler dolu aklım. peygamber olacağım sanırım.
tabi oldukça geniş bir kavram. ama bunu duyunca kadın olsun erkek olsun sevgilisi olduğu halde başka insanlarla sürekli görüşen mesajlaşan buluşan (arkadaş olarak değil tabiki) ama bunları yaparken sevgilisine aşkım onlar benim arkadaşlarım çok kıskançsın diyen sonra tabi diğerleri ile iş ilerleyince halihazırdaki sevgili ile gerizeaklı bir kavga çıkartıp ayrılan bir hafta sonra da önceden zaten hazırda beklettiği ile çıkmaya başlayan insanlar gelir.
gösteripte vermeyen genel olarak kendilerini bi bok sanan
kişilerdir sigara içmeyinder kendisi en pahalısını içer
iki yüzlüdür
satıcıdır
yalan söyler
gözü yüksekte dötü yerdedir.
(bkz: en tehlikeli insanlar)

bahane konusunda oldukça yaratıcılardır.
yeri gelir kendilerine bile orospuluk yapmaktan çekinmezler.
duruma göre çok iyi satıcı olurlar hiç bir faydaları yoktur piçlerin .
allah uzak tutsun bu kişilerden.

en tehlikeli insanlardır.