bugün

habervaktim.com adresindeki haber yorumlarına bakılırsa çoğunluğun içindeki okuyucudur. öyle şeyler kusmuşlar ki bu aşağılık yobazlar kanı donuyor insanın.
ötekileştirmenin fitilini ateşlendiren insan topluluğudur.

olayları, bizim gibi düşünenleri koruyalım, düşünmeyenleri lanetleyelim şeklinde gören insanlardır.

şüphesiz ki dünyada müslüman olmayan insan nüfusu olanlardan kat be kat fazladır. bu insanlar yeni yılı göstere göstere kutlamışlardır.

peki ama, bu ötekileştirici zihniyete sahip insanların fikrine zıt bir şekilde, neden müslüman devletler mazlum statüsündedir?

bu durumda daha da acı bir düşünce gelmektedir akla. daha bir hafta önce gazze'de öldürülen insanlar için radikal islamcı basın, bu insanlar insan oldukları için değil, müslüman oldukları için feryat etmiştir.

bugünlerde tel aviv'de, gazze'de yapılan katliamı protesto eden yahudi israil vatandaşlarını görmek istemezler.

düşünmek isterlerse, görebilecekleri kendilerini ürküttüğü için düşünmekten kaçınan insan grubu da diyebiliriz bu insanlara bu bağlamda...
Hamd olsun da derler. Neden demesinler..

Yazar (n)otu: Ben size her şeye hamd etmeyin demiştim.
her şeyi allaha havale eden zihniyettir. Mensubu olduğu dinin insanlarının başına gelmeyen kalmadığını bile bile saçma sapan bir propoganda gütmeye devam ederler. Düzce ve kocaeli depremlerinden sonra da aynı tavrı takınmış zavallı mahlükatlardır.
gencler ciplakmis! (bkz: http://haberturk.com/habe...cat=200&dt=2009/01/03)
insanlıktan nasibini almamış insan olmadığını düşündüğüm okuyucudur.
öldürdüğü 7 vakit okuyucusuna acımayan sözlük yazarı olma sebebidir.
türkiye'deki insan kitlesinin çoğunluğunu oluşturan grup.

Gerçekler acıdır. Sokaktaki insandır o.
Kocaeli depremindede ölen binlerce kişiye acımayan, ölen yedi gence acımalarını hiç beklemediğim gereksiz kitle.
insanı şaşırtan okuyucu tipi.kuran kursunda ölen çocuklara, 14 yaşında tacize uğrayan sübyana acımayan bir zihniyetin, yıl başı kutlaması yaparken ölen gençlere acımasını bekleyen saf insanlarımızı ortaya çıkartıp, bu duruma şaşırmamızı sağlayan okuyucu tipi.

yahu uyanın, bu zihniyetin, kendisi gibi düşünmeyen hiç kimseye saygısı, hoşgörüsü yok, onlar gibi yaşamayan insanlar ha depremde ölmüş, ha trafik kazasında, ha herhengi bir faciada. şimdilik tüm kinlerini kelimelerle döken bu zihniyetin ellerine fırsat geçtiğinde neler yapabileceğini düşünün.

özellikle kendini gerçek müslüman diye nitelendirenler, sizler düşünün. bu zihniyet en büyük zararı islama vermektedir.
ölen 7 genç için ulusal yas günü ilan edilmesini veya heykellerinin dikilmesini isteyen hürriyet okuyucusuyla aynı mertebededir. gericidir. yobazdır.

en iyisi nötr olmaktır. dünyada hergün yüzbinlerce insan ölüyordur zira onlarda insandır.
sözlüğün ne hale geldiğini görmeyi sağlayan okuyucular. kimisi dindarlardan dem vuruyor kimisi akp den. biraz daha hoşgörülü olmayılıyız bence kendi insanımıza karşı. ben o okuyucuyu yada onun gibi olan okuyucuları koruyalım veya topluma kazandıralım demiyorum ancak burada bu şekilde konuşarak kutuplaşmaya doğru hızla gidiyoruz. bağnaz olan bağnaz, yobaz olan yobaz kalsın. biz kendimizi bilelim yeter.
(bkz: yeni başlayanlar için islami faşizm)
ölen 7 gencin üzerinden karalama siyaseti yapıp akp ye saldıracak kadar terbiye ve seviye yoksunu insanlar ile aynı kategoride olan insanlardır.
(bkz: yeter lan)
siktirin gidin irana dedirten kisilerdir.
kardesim nasil öldülerse öldüler sanki günahlarini siz cekiceniz amina koyim.
ahanda bu entry de eksi üstüne eksi yer, sonrada silinir gari.
allah akıl fikir versin denilen okuyucu kesimidir. bundan on sene önce bende akit abonesiydim ama asla kimseyi yaşantısından dolayı vahşice eleştirmedim.

kim ne yaparsa yapsın ister günah olsun ister sevap olsun kimseyi ilgilendirmez, hele de bir gazete okuyucusunu.
zihniyeti orospu,kendisi imanlı şeriatçı , annesi dindar kara çarşaflı , ablası hüseyin üzmez hayranı, babası kızını pazarlıyacak yazar arıyan okuyucunun ta kendisidir. ölmüşün ardından öyle konuşana halk dilinde böyle terbiye verilir .aynı zihniyet 17 Ağustos 1999'da yıkılan yerler için fuhuş yuvalarıydı camiler yıkıldı mı hiç? demekteydi.
sözde dinci geçinen ama içinde fesatlık,şeytanlık,iftira atma,haset,kötülük ve daha birsürü olumsuz düşünce barındıran sözüm ona dindar kesim.ölmüş insanların arkasından kötü konuşacak kadar dindarlar işte.
ölen 7 gencin evinde ders kitabı cıktı: okullara ve okumaya karşı görüş.
ölen 7 gencin üstünde kıyafetler vardı: kıyafet giymeye karşı görüş.
ölen 7 gencin evinde televizyon vardı: televizyon izlemeye karşı görüş.
ölen 7 gencin ayakkabıları ayakkabılıktaydı: ayakkabıyı çıkarmaya karşı görüş.
ölen 7 gencin evinde benim gıcık olduğum bir şey vardı: işte gıcığım bir şeye. ondan öldüler.
bu şekilde haber yapanlar ve bu haberi okuyup onlara destek olanların sevdiklerini de, doğalgazdan ölüm gibi acı bir son beklemektedirler.

kendi başlarına gelince anlarlar durumu, çok pişman olacaklar ama iş işten geçecek.

bu ülkede yılbaşı gecesi en az 50.000.000 kişi aynı şekilde kutladı yılbaşını, sadece 7 kişiye talihsizlik vurdu. diğer kalan 49.999.993 kişiye hiç birşey olmadı. 7 / 50.000.000 şanssızlık umartım birgün bu şekilde geri kafalı olan vakit gazetesi yazarlarını ve okuyucularını vurur...
hürriyet, milliyet,, zaman, taraf, posta, fanatik vs okuyucuları gibidir.

vakit okuyucusu acımıyor ama burda ölenler üzerinden birbirlerine ideolojileri nedeniyle saldırıp, laf atma çabasında olan insanlar çok mu acımış oluyor?

her gün binlerce insan açlıktan ölürken, yaşam mücadelesi verirken, terörle mücadele ederken ve teröre kurban giderken, gazze zulümlere göğüs gererken, bizim gündemi 7 gencin talihsiz ölümü oluşturmamalı.

evet kötü ve acı bir durum. allah ailelerine sabır versin ama ülke gündemi bu olmamalı. birilerine saldırma malzemesi olmamalı.

aman bizim başımıza gelmesin diye kombilerinizin borularını kontrol edersiniz, allah rahmet eylesin yazık olmuş der ve geçersiniz.

sanki siz bunun yasını tutmuşsunuz gibi bilmem ne gazetesi okuyana saldırmazsınız.
gazze halkını bombalayan yahudilerden bir farkı olmayanlardır.
burada hedef alınan kesim "gençlere 'acımamış' vakit okuyucusu" dur.

acıyan vakit okuyucularının da çelişik bir biçimde hemen ideolojiyi savunmaya geçmeleri de gülünçtür. eleştirdikleri konuma düşmeleri kendi açımdan tatmin edicidir.