bugün

entry'ler (197)

gecenin şarkısı

https://youtu.be/yh_JZdrHRrI

haberin var mı?
terk etmedi sevdan beni
aç kaldım, susuz kaldım gecelerce...

nezarethane

son üç günümü bu ismi verdikleri yerde geçirdim. zaman mefhumu kayboluyor bi süre sonra. bilenler bilir ankara'nın yenidoğan mahallesini, yanıma 3-4 kişi gelip gitti bu süreçte, bu mahalleden. bazıları o kadar alışmış ki direkt gelip uykuya verdiler kendilerini. bir daha nezarethane, cezaevi gibi bir yerde bir saat geçirmek yerine ölümü tercih edebilirim.

apandisit

karnımdaki sancıların 8-9 saati bulması sonucu hastaneye gittim, alacağız dediler. iyi hoş aldılar fakat gülmek, hapşırmak, öksürmek insanı öldürüyor... hayatım boyunca gülmek için çabaladım, 3 gündür gülmemek için.

evleneceğiniz kişinin siyasi görüşü önemli mi

siyasi görüş adı altında teröristlik yapan birisiyle iki dakikadan fazla aynı ortamda durmam. önemli.

arif susam

leyla ile mecnun dizisinde, pardon bir dakika şarkısı çalan sahne çok güzeldi. orda tanımıştım arif susam’ı.

terk eden sevgili

nasıl olabilir böyle bir şey?

suçunu kabul etmeyen insan

uzak durulması gereken insan. sorumluluk sahibi bir insan bu tür insanların karşısında çok üzülür.

sözlükte bulunma nedenleri

ilgimi çeken konular hakkında başkalarının fikirlerini görmek, bildiğim konular hakkında fikirlerimi paylaşmak. ha bir de kimseye söyleyemediğim şeyleri buraya yazmak içün.

ağustostan eylüle geçmenin verdiği hüzün

aklıma “bir eylüldü başlayan içimde” satırıyla başlayan şiiri getiriyor bu ay, bundan bi hüznüm var.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

çok özledim ya. yaşadığımız her şey gözümün önünde, tenimde, hislerimde. keşke hiç seni tanımasaydım. aslında istemiyorum seninle olan hiçbir anıyı ama atamıyorum.

yazarların en büyük sorunları

aldanmak ya. her şeye aldanıyorum. ota çöpe kuşa.

çok kötü bir rüya gördüm, soluk soluğa uyandım. elim telefona gitti seni arayacakmışçasına... sesine yabancılaşmışım, yüzüne yabancılaşmışım. telefonumdaki videolarımızı izledim de anladım şimdi. nefesime değen nefesin çok yabancı, adımı söyleyen dudakların hiç tanıdık değil şimdi. ama şimdi ağlamak çok daha acı.

hangi ünlüye benzetiliyorsun

ozan tufan. üzüyor biraz.

aniden gelen recep tayyip erdoğan sevgisi

biraz önce kuzey marmara otoyolu üzerinden gelirken az kalsın cumhurbaşkanına övgüler yağdıran paylaşım yapacaktım, yol yapmışlar.

müzik

müzik, tanımlayan kişi sayısı kadar tanımı olan bir kavram. herkes için farklı bir manası olan kelimelerden biri.

biontech aşısı

iki doz oldum da ikisinde de kolum çok kötü olmuştu, iki gün süreyle.

gibi

son zamanlarda izlediğim en güzel yapımlardan. feyyaz’ın mizahını zaten seviyordum, bir de üstüne bu çok izlenilesi olmuş.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel
o an hissettiklerimle birebir örtüşüyordu.

son bir kere kıvrılayım yanına, sabahına alsınlar canımı. artık çekemiyorum bu bedeni.

anın görüntüsü

görsel
hava çok güzel.