bugün

entry'ler (270)

soner canözer

Almora ' yı bir an evvel canlandırması gereken müthiş besteci,yazar. Son yıllarda spotify, youtube, deezer gibi platformlar sayesinde Almora'yı yeni keşfeden büyük bir kitle var. izlenme ve dinlenme sayılarındaki artış dikkat çekici.

sözlük yazarlarının uyuyamama sebepleri

Yıllardır bu sözlükte bırak yazmayı, okumaya bile girmiyordum. Bir bakayım dedim. Ne boktan bir yer olmuş lan burası. Whatsapp grubu yazışması seviyesinde.bu sözlük bitmiş.

yabancı oyuncu sınırlaması

az once digiturk musteri hizmetlerini aradim ve yabanci siniri getirilirse uyeligimi iptal edecegimi soyledim. oyle yada boyle 28-30 yasinda kaliteli yabancilari izlemeye basladik ve ligin kalitesi nispeten artti. bein sport faktörü ile birlikte yurt disinda da yayinlanmaya baslandi. karakteri dusuk, biraz goze girince para, ego ve ilgiyle kendini kaybeden yerli futbolcular icin ayda 100 tl vermeyi dusunmuyorum. size de tavsiyem batuhan karadeniz leri, mehmet topuz lari , tarik camdal lari izlemek istemiyorsaniz arayin; yazin; bir sekilde simdiden bildirin.

olasılıksız

basımından bu yana 10 yılı aşkın süre geçmesine rağmen halen daha film uyarlaması yapılmamış sürükleyici kitap. filminin çekileceğine dair umutlarım azalıyor.

nouman ali khan

gençler takip edin bu adamı. dinledikten sonra düşüncelerine ve dediklerine katılırsın katılmazsın o senin bileceğin iş, ama kesinlikle ezber bozan bir anlatımı var. ilk defa bir dini sohbetten sıkılmadan art arda videolar izledim.

`https://www.youtube.com/p...D2JGWjQJ-u7oco-mQ6cK4o24F`

galatasaray

forvetsiz takim.

ersun yanal

hamza hamzaoglu'nun istifasi sonrasi galatasaray'in başına geçecek olan teknik direktör.

semih kaya

balonu sönmüştür.

americon

bütün mesele petrol diyen sağlam bir slayer şarkısı. helal olsun.

akp ye oy vermenin artık bir zaruret olması

(bkz: Haberin adresi a haber)

12 eylül 2015 fransa türkiye basketbol maçı

almanya, ispanya, fransa nba superstarlarini oynatiyorken hidayet beyin tribunde takildigi turnuvanin son maci. mehmet okur basketbola gore yasli sayilmayacak bir yaşta basketbolu birakir, hidayet milli takimi birakir; eldeki kadroyla anca bu kadar.

ihsan bayülken

(bkz: ihsan bayülken le şu anda)

islam ın bilim düşmanı olması

(bkz: oktay sinanoğlu)

islam ın bilim düşmanı olması

şu anda medeniyet diye nitelendirilen ülkelerin aile ve ahlak mefhumlarının günden güne çökmesiyle, nüfuslarının yaşlanması ve bilim yapan nitelikli insanlarının yok olacak olmasıyla, buna karşın islam ülkelerinin cehaletten kurtulup gerçek anlamda bu dünya ve ahiret için faydalı olmayı hedeflemesi ile tersinir olacak olan önermedir. 1800 lü yıllardan itibaren oluşan bir döneme göre islam dinini bu yönde değerlendirmek ve bilim yapan batının her şeyinin doğru olduğunu kabullenmek geniş ufuklu düşünememekten kaynaklanmaktadır. batıdaki medeniyet devriminden önce islam ülkelerinde bilim yapılıyordu( çok da araştırmıyorsanız örnekleri önceki entrylerden okuyun bari) ve ilerleyen dönemde de yapılacağını kestirmek, ümit etmek, bu uğurda hedef koymak çok mu abestir?

game of thrones

5 sezon boyunca tek ters köşe formülünün as karakterleri öldürmek olduğu ve tutkunlarına ölen bir karakterin dirilmesi beklentisi oluşturan harika görselleri olan masalsı dizi. bundan ötesi değildir.

türkiye de yaşamaktan nefret etme sebepleri

kanımca, tek maddeyle belirsizliktir..

eğitim, siyaset, ekonomi, ulaşım, adalet, sağlık. her anımız ve geleceğimiz bu başlıklarla ilgili belirsizliklerle dolu değil mi?

enes ünal

kendini harcamazsa ya da harcatmazsa türk milli takımının forvet ihtiyacını en az 10 yıl süresince kapatacak yetenekli futbolcu.

merve oflaz

bugünlerde adadaki psikolojisi 3. aşamaya gelen yarışmacı. birinci aşama; ilk haftalarda eski şampiyon olmanın verdiği özgüvenle kendinden emin tavırlar. iddiali açıklamalar. oyunlardaki başarısızlığını gördükçe yaşadığı hayal kırıklığı ve ''anlamıyorum ya'' eksenli ağlama nobetleri, kendiyle yüzleşmesi ikinci aşama. dibe vurduktan sonra da sahte dik duruş tavırlarlarıyla başarısızlığını kabul etmeme ve başarılı olanları da küçük düşürmeye çalışma şu anki son aşamasıdır. adada kalırsa daha başka kaçıncı seviyelere geçecek bakalım.

(bkz: level completed)

ahmet davutoğlu

hitabet dersi almış belli. ve sanırım rte nin hocasından. ona benzetmeye çalıştığı bir ses tonlamasıyla şiir okuma edasyla an itibariyle 1 saattir istanbul a selam veriyor. 1 saat de paralele giydirir, konuşma tamam.

ismail kartal

mimiksiz adam. yüzünde sürekli kızmaya yakın, gözlerini ayırmış bir ifade var. hep aynı.