bugün

Beyin ölümü gerçekleşmiş de olabilir.

Kardeş afedersin ama kuşum sıçarak daha fazla net çıkarır.
(bkz: ygs sınavı)
(bkz: katagori)

nedense sonuç şaşırtmadı.
Otistik olabilir dediğim insandır. Disleksi de olabilir.
birşey okurken hayallere dalmakla başlayan ve dakikalar sonra aslında hiçbişey okumadığımı farkeden biri olarak girdiğim kategori.
senin suçun yok gardaş. 13 ün ibneliği.
Dikkat dağınıklığı olabilir zira bende bol miktarda var. Okumayı çok seven biri olarak kitapta geçen bir kelimeye takılıyorum laf lafı açıyor en son dış mihraklara kadar geliyor. Okumaya ayırdığım vakti de bu şekilde tüketiyorum. Diğer her şeyde de var aynı olay.
Belki kafası başka yerdedir. Bazen aynı sayfayı üç kere beş kere okumak zorunda kalıyordur bu yüzden. Bi de bu açıdan bakmak lazım.
bu ben oluyorum galiba o türkçe yanlışlarının bi sebebi olmalı..
genelde beynin çok dolu olmasıyla gerçekleşen ebleklik hali. bi ara başıma geldi. ne okuduğumu, ne seyrettiğimi anlamıyordum. tüm algılarınız kapanıyor. berbat birşey.
kitap okumayı o yüzden bıraktım. gerçekten artık gece gündüz çalıştığım için pişman oldum kitap okumayı bıraktığım için ama yapacak bir şey yok devir para devri ve çalışmam lazım.
Ülke olarak bu nedenden dolayı anlaşamıyoruz yoksa özünde çok yahşiyiz.
bir çok sebebi olabilir.

göz sağlığından başlayıp
dikkat eksikliğine kadar.

okunan konunun ilgiyi çekmesi de önemli.

sebebi bulunmalı.

okuduğunu anlayamamak tek başına değerlendirilmemeli

okunduğunda anlaşılmamaya yemin etmiş konular var ve anlaşılmaz yazmakta usta olmuş isimler var.
Okuyabilmek ile anlayabilmeyi aynı anda yapamayandır. Bazen akıldaki diğer düşüncelerden konsantre olunamıyordur. Bir bakmışsın paragraf bitmiş.
Az okuyan insandır.
Birinci sınıfta okuyamadığı için öğretmeninden azar işiten, ailesinden dayak yiyen insandır.
Çocuklara okumayı öğretmeyin, okumayı sevdirin.
Kafa başka yerde de olabilir. Aşıktır ya da dertlidir sayfa biter gider bir de bakar bir şey anlamamış.
2 kelimeyi ilkokul 1. Sınıfta öğrendiği harfler ile okuyup, okuduğu şeyin ne anlama geldiğini bilmeyen insanlara denir. ACI BiR durumdur.

Üniversite mezunu bile bulunabilir. Yadırgamayıp, yok saymak gerekir.
(bkz: geri zekalı)

Birde yazdığını okuyamayanlar var o ayrı kategori karıştırmayalım.

*t anın da eksi geldi olm pusuya mı yattın vicdansız..