bugün

bu adamın çapkın dizisindeki hallerini hatırlıyorum da resmen evrim geçirmiş.
Magazinsel olmayan oyuncu. Hakkında bu kadar az entry girilmesinin nedeni de bu kanımca. Onun dışında televizyon dünyasında gerçekten kaliteye sahip olup, bunu korumayı başarabilen ender insanlardan. Belki bu da magazinsel olmayışı ile ilgilidir. Ve tabi ki karizmatik, yakışıklı ve çok çok iyi bir oyuncu.
gerçekten yeteneklidir. serseri diye bi dizisi vardı orda iticiydi ama hatırla sevgiliden sonra kendini sevdirdi. umarız iyi projelerde yer alır zira muhteşem yüzyılda gidici gibi.
serseri dizisi ile tanıdığım sempatik oyuncu kişidir.
serseri dizisinde gördüydüm daha da görmedim. Cafcuflar falan vardı. O zamanlar erkan petekkaya ile gamze özçeliği paylaşamadıydılar. Aşiretimin gıraliçesi.
daha kaliteli, daha çok izlenen türk filmlerinde önemli rollerde görmek istediğimiz yetenekli oyuncu.
yıllar yıllar önce *, yılan hikayesi dizisinde genç komiser tayfun rolü ile tanıdığımız, geçen yıllar içerisinde serseri, çaylak, çapkın, hatırlı sevgili isimli dizilerde, ve son olarak da muhteşem yüzyıl dizisinde pargalı damat ibrahim paşa rolünde oynayan oyuncu. daha çok sinema filmlerinden tanıyoruz onu. 13 aralık 1978 balıkesir doğumlu oyuncu.
Oynadığı Her Yeni Yapımda oyunculuğunu bir kademe daha geliştiren yetenekli şahsiyet, en beğendiğim türk oyunculardan ve bu akşam ki muhteşem yüzyılda son bölümünü oynayacaktır. bildiğiniz seviyorum lan ben bu adamı, umarım en yakın zaman da yeni bir dizi veya filmle karşımıza tekrar çıkar.
pargalıyı filan siktir edelim, adam kral oyuncu. resmen 1500 lere götürüp, sarayda bir idam anında gibi hissettirdi.

adam oyunçu amk ya.
nam-ı diğer pargalı ibrahim. bugün yayınlanan bölümde canlandırdığı karakter ölünce diziden çıkan kişi.
ses tonu hoş olan adam.
türkiyenin en iyi oyuncularından biridir.pargalı rolünün hakkını vermiştir.o son gözyaşları yokmu be...
muhteşem yüzyıl'dan sonra hangi dizide oynayacağı merakla beklenmektedir.
seslendirme konusunda aşmış adam.

okan bayülgen, rutkay aziz gibi adamların ses tonu çok iyidir ama hep aynıdır. avea reklamlarında da, shrek'te de, domestos'ta da okan aynı okan, 1 saniye duysan repliğini ''ahanda okan bayülgen'' dersin. rutkay aziz için de aynısı geçerli.

bu yalabık abi ise cidden bu konuda farklı. misal kung fu panda'daki po(?) da bu adam, vodafone freezone reklamlarındaki de, pargalı ibrahim paşa da. 3'ü de birbirinden çok farklı.
av mevsimi, muhteşem yüzyıl, hatırla sevgili gibi başarılı yapımlarda başarılı işler çıkartan yakışıklı türk aktör.
dizide kudretli ibrahim paşa olarak izlerken, reklam arası girince "vodafon... aş kendini" diye çılgın genç kıvamındaki sesini duyduğumda ikilem yaşadığım aktör.
şimdi şöyle bir daha düşündüm de yaşı genç sayılabilecek türk aktörlerden sanırım en iyisi okan yalabık neden diye sorarsanız yakışıklılık desen var ses tonu desen var. ayrıca her tür rolleri başarıyla canlandırabiliyor olması da cabası. aklıma 35 yaş altı ondan iyi bir türk aktör gelmedi.
Yazları bazen Erdek'e gelen alçak gönüllü, sitedekilerle bol bol fotoğraf çektiren ve kayınconun meşhur olmadan beraber dolaştığı ünlü.
(bkz: bu yüce imparatorluğu ben yönetiyorum)
(bkz: muhteşem yüzyıl)
yala yala bıkılmaz bu adamdan. *
muhteşem yüzyıl dizisindeki pargali ibrahim paşa rolü ile kariyerinin zirvesine çıkan oyuncu.

hayranım ona. olmaz da, denk gelirsem direk boynuna atlayacağım *
Sempatik bir simaya sahip olan tecrübeli oyuncu.
pargalı ibrahim paşa ile çığır açmış kendi nirvanasını yakalamış adam. geçmiş bölümlere tekrar bakınca anlaşılıyor ki bu adam harbi iyi oynamış o rolü. başkasına yakışmazdı. evet.
bugüne kadar oynadığı hemen hemen her projesini az çok bildiğim, her türlü rolün altından kalkabilecek başarılı aktör. oynadığı tüm roller bir şekilde hafımızda yer etmeyi başarmıştır özellikle de aşırı izlenen muhteşem yüzyıl dizisindeki pargalı rolü. ama sanırım yıllar geçse de kendisi benim için 'pastacı necdet' olarak kalacak. öyle güzel, öyle içli oynadı ki necdeti.. sanki ömrünü kalbi başkasına ait ve onu hiç sevmeyecek bir kadın için feda edebilen adam kendisiymiş gibi hissettirdi hep.

bu sahneyi her izleyişimde aşkın tarifini onun mimiklerinden tekrar tekrar dinliyormuşum gibi gelir..

http://www.youtube.com/watch?v=g82_u1YxTzY
2014 yılında çekimlerine başlanacak yine bir tims projesi olan fedai adlı dizide sultan ikinci abdülhamid rolünde izleyeceğimiz aşırı derecede sevimli aktör.
güncel Önemli Başlıklar