bugün

yaklaşım konusunda son nokta

http://img102.imageshack....mg102/9201/ads305zqn6.jpg
(bkz: o rus bunun cocugu)
(bkz: o rus bu rus)
(bkz: bu it al yandan)
(bkz: serbest çağrışım)
bir zamanlar * vakit * gazetesi'nin o rus bu da çocuğu şeklinde manşete taşıdığı bir tırt idi. konu neydi, kim kime ne yapmıştı hiç bilmem. küçüktüm la o zaman.
bir zamanlar vakit yada akit (artik o zaman adı tam neyse işte) gazetesinin, rusya'nın eski lideri putin için kullandığı kelime oyunu. şöyle ki; putin'in geçmişi bir şekilde araştırılıyor ve anasının bir dönem fahişelik türü işlerle meşgul olduğu gibi bir skandal çıkıyor ortaya ve gazetenin** baş yazarı hasan karakaya tarafından böyle bir kullanım ortaya çıkıyor. Yamulmuyorsam kendisinden gördük ilk kez bu tabiri, güzelim dilimize katmakla ne iyi etmiş değil mi ?
cok güzel hareketlerde bir sketch'de insani gülmekten öldüren bi replik.
o rus bu çocuğu mutlu eder şeklinde kullanılıp, beni yerlere yatıran espridir.
çok güzel hareketler bunlar ı izlerken babamla karşılıklı gülmeme yol açan bi espri, bi kelime oyunu. (bkz: daha neler neler)
bir dizi de espri olarak kullanılmış ve Türkçe' nin esneklğini gözler önüne seren cümle.
"o rus, bak bu da cocugu" seklinde telaffuz edilirse daha az yanlis anlasilmaya sebep olacak cumle.*
türkçenin inceliklerini belgeleyen sözlerden bitanesi.
entry girer girmez simultane eksileyen ibnenin diger adidir.
edit: umarim bunu okuyup eksilemissindir. bak jest yaptim sana. oteki adinla seslendim. *
eğer günün birinde bir avrupa kupası maçında rus bir ekiple maç yaparken sahada kavga çıkarsa, rus polisi bizim oyuncuları tartaklarsa ertesi gün fotomaç ve fanatik ten beklenilen manşettir.*
ruslara aciklamaya calismamaniz gereken cumle, dayak yiyebilirsiniz. (bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: anneniz kim)

(bkz: pazarda anana s aldırdım)
bir nevi sansür işlevi gören cümlecik.
çok güzel hareketler bunlar isimli programda metin yıldız'ın klasik esprilerinden biri.
döver. cunku rus olan ivan.

tanim: bildigin kufurdur.
o rus bu çocuğu mutlu eder şeklinde metin yıldız tarafından kullanılan espiri.
Çok saçma bir espri.
(bkz: o kol mu böreği)
0 rus bu ingiliz diye tamamlanabilir.
türkçe'nin esnekliğinden kaynaklanmayan saçma sapan kelimecikler topluluğu. bir dili nereye çekerseniz, oraya gider. içimiz fesat yeminle.