bugün

entry'ler (508)

sevgiliye harcanacak aylık maksimum para

direk fiyat vermek yanlış olur. ussal davranan erkek sevgili gelirinin % 10 unundan fazlasını sevgiliye harcamamalıdır. bayan taraf ise ülkemizde sık görüldüğü üzre elini zaten cebine atmaz(genellikle).

türk kızlarının vajinalarının çok kötü kokması

rus vajinasını farklı zanneden bünyenin söylemi.

yusuf halaçoğlu

bu ülkenin yetiştirdiği önemli aydınlardandır.

bozkırın sırrı türk peygamber

kurtlar vadisi dizisi senaryo ekibinden ahmet turgut tarafından yazılmıştır. bu yüzden de söz konusu dizide polat alemdar karakterinin sık sık elinde gördüğümüz kitaptır. siyasi bir kitap değil, romandır.

3 yanlış 1 doğruyu götürüp ne yapıyor olabilir

güzel bir sorgulamadır. her 1 doğrusu 3 yanlışı tarafından götürülen er kişinin bunu sorgulaması gerekir.

götürüyor derken nereye götürüyor?

madem götürüyor neden geri getirmiyor?

ben evlenmeyeceğim cümlesine alınan tepkiler

-ben evlenmeyeceğim

* en güzeli, bir boğaza daha mı bakacaksın yahu! işine bak.

- harbiden lan

(bkz: evlenip balayına gideceğime, bekar kalıp alayına giderim)

kendine ait telefon numarasını hatırlayamamak

gerizekalılıktan da ötedir. (bkz: kendi numarasını bilmeyen her türlü numaraya maruz kalır). bu da ne alaka denebilecek yeni aforizmamdır.

hurdacının hurda karşılığı verdiği leğen

acaba neden leğen? yahut ilk hangi hurdacının aklına gelmiş diye düşündüğüm olay. belkide evlerde çok gerekli

birşeydir bu leğen.

kart kart kart

buda benden bir aforizmadır. napolyondan esinlenme vardır. o nasıl para para parademiş, bende ondan esinlenerek günümüze uyarlamaya çalıştım.
buradaki kart: kredi kartı( plastik para)

ankara üniversitesi 2010 bahar şenlikleri

gitmek istediğim fakat içeri sokabilecek adam aradığım şenliktir.

hız limitinin 90 dan 110 km ye çıkartılması

karayollarının genişletilmesi, asfaltların onarılması, olmayan yerlere asfaltın yapılması sonucu atılabilecek doğru bir adımdır. ulaşımı güvensiz hale getirmez daha hızlı ve güvenli ulaşım imkanı sunar, çünkü artık yollar buna elverişlidir. önemli olan kurallara uymak, alkolsüz araç kullanmak ve dikkat.

kerhaneden kadın kurtarmak

kadını mis gibi işinden alıkoymak birader. kadın olaya böylede bakıyor olabilir.

scarface school play

eğlenceli oyun çıkarmışlar taktir ettim.

orospu çocuğuyla aynı mauseyi kullanmak

sadece bir tesadüftür, takmamak lazım. benzer bir durum için orospu çocuğuyla aynı marka arabayı almak

ön koltukdaki yolcunun kafasına kusan çocuk

orospunun çocuğudur; ama bu onu suçlu yapmaz. o daha bir çocuktur, yol tutmuştur midesi bulanmış ve kusmuştur. suç

önlemi almayan anne ve babadadır.

bilgiyi paylaşmayan insan

bir başkası da faydalanmasın diye bildiğini saklayan insan. bu tip insanlar en yakın dostuna bile bu piçliği yaparlar. en doğrusu böyle insan modelleriyle sende bildiğin birşeyi paylaşmayacaksın.

ezel polat ı döver

ezel saf, polat onu çabuk kandırır.

her dizide illa ki olan olaylar

dizilerde bir bölümde zenginleşen karakterler

dizilerde bir bölümde zenginleşen karakterler

örneğin kenan imirzalioğlu' nun canlandırdığı karakterler.Bu adam her dizisinde fakir oluyor, sonra birden bire zengin oluyor. Her dizisi mi böyle olur be kardeşim? Ezel öyle mesela.elin adamı tuttu bu adamı köşe etti amk. elin adamı sonuçta, bu kadar basit mi! bir de o kadar zengin etti ki adam büyük bir otel yapmaya falan çalışıyordu. Sonra bakıyorum acı hayatulan orda da adam kaynak yapıyordu tersanede, bir bölüm sonra jeep e biniyor vay amk bu nasıl senaryo. Bakıyorum deli yürek farksız. O kadar kolay mı lan biz boşuna mı çalışıyoruz ?

ilk maaşla yapılabilecekler

iş hayatına yeni başlamış, para kazanmanın tadına henüz varmış kişinin 'ilk maaşımla kendim için neler satın

alabilirim?' diye düşünebileceğinden yola çıkılarak açılmış bir başlıktır.

güzel bir alışveriş, sevilen kitaplar...

edit: güzel bir alışveriş satın alınamaz, güzel kıyafetler satınalınabilir. güzel bir alışveriş derken

giyecek ihtiyacı kastedilmektedir, saygılar...