bugün

(bkz: dramatize etmek)
nutuk'u yüceltirken kuran'ı aşağılayan eylemdir. bu şekilde ifade edilmemesi 2 taraf için de daha olumlu olacaktır.

(bkz: samimi dindarlar rahatsız)
(bkz: sap yiyip saman sıçan yazar)
tamamen doğru bir davranıştır. kur'an okuyan insan islam dinine mensuptur. nutuk okuyan insan kemalizm dinine mensuptur. haydi siz de kur'an okuyanlarla birlikte kur'an okuyun ki kurtuluşa erenlerden olasınız. ehehe.
(bkz: tuku da okurum kerimi de)
islamcı ağız hemencecik lafı kondurur;
(bkz: nutku tutuldu)

cevab veremedi gibi. anlamayana. *
(bkz: valla hakkımızda hayırlısı dedim ben de)
ıssız bir adaya düştüğünüzde yanınıza alacağınız tek kitap sorunsalı. la ikisini de okuyun, hatta ne bulursanız okuyun, ama önce kendinizi bi okuyun bakalım, önce kafanızı bi okuyun ne yazıyo, sonra herşeyi o kafayla okuyun.
mallıkta sınır tanımayan yavşakça bir entry daha.
zaten ya sınırsızca, hayasızca savunulan bir sözde kemalizm-ki ben iyi bir atatürkçüyüm-ile dinimize ve peygamberimize sövülüyor yada kurtarıcımız büyük atatürk'e düşmanca entryler giriliyor.
yazarların akıl yaşı mı çok küçük veya mallık katsayıları mı tepe noktada merak etmiyor değilim.
kutsal bir kitapla nutuk u karşılaştırmak saçmadır. nutuk'un zaten üniversitelerde ders olarak okutulduğu düşünüldüğünde doğru olan davranıştır.
tsk askeri ile pkk itlerini bir birine karıştırmak kadar saçma bir benzetme.

gerçi başlığı açan yazar için pkk lı itler daha degerlidir.
(bkz: kemalizmi din sanan yazar)
kuranı yaşam felsefesi yapıp, atatürke de saygı duyan ve onun cümlelerini okuyan birisi (belki krater'dir o kişi ve onun gibileri) aklından geçen bariz küfürleri kurandan öğrendiği edepten dolayı buraya yazmayacaktır. bre insan! sen hiç mi kitap okumazsın da bir şey öğrenmedin? bir gün 24 saatken ve boşa geçirdiğin onca vakit varken ne diye bir kitabı okurken diğerini okumazsın? hadi onu geçtim, hiç mi aklın basmadı böyle bir karşılaştırma yapmanın seni nasıl göstereceğine? (bkz: kim çıkarıyor bunları kim kim kim)
(bkz: allah ını seven üstüme toprak atsın)
bu şekilde davranışlarla dindar insanları atatürk'e düşman eden, kemalizmi din seviyesine çıkartan bir tutum.
eminim atatürk ün şuan kemikleri sızlıyordur.
Nutuk başka, kuranı kerim başka ayrımını bilmeyen insanın düşüncesidir.

Nutuk; Atatürk' ü okumak, milli düşünceleri, mantığı ilerletmektir.
Kuranı Kerim; Dini okumak, islam gücünü, bilgisini üst düzeye taşımaktır.

Hz. Muhammed(S.A.V) ve Atatürk' ün birbiriyle karşılaştıralamayacak kadar farklı olduğunu ne zaman öğrenecek bu vatandaş?

Hey sen!
Hz. muhammed' i Allah yolunda zikretmen gerekirken, Atatürk'le bir tutarsın?
Hey sen!
Atatürk' ü vatan yolunda anlatman gerekirken, Hz muhammed'le bir tutarsın?

Allah size akıl fikir versin gerizekalılar!

Hem laik hem de müslümanım Elhamdülillah.
Şaşırdın sanırım?

Evet gerçek şakirt sensin!

Birbiriyle alakasız iki varlığı denk tutacak kadar şakirtsin!
ikisi de durup okunmayı feyz alınmayı beklerken birinden birini seçmek zorunda hissedecek kadar dingil olmaktir.
önce kur'an-ı kerim'i okuyarak dünyaya nasıl ve ne badireler atlatarak geldiğini öğren. dininde neler var yok onları öğren. hz. Muhammed'i öğren. sonra da sana hala bu topraklar üzerinde söz sahibi olabilme yetkisini veren insanın ne şartlarla sana bu yetkiyi verdiğini öğren. giriş ve gelişmeyi belirttim umarım sonucu anlayanlardan olursun.
sandalye düz dururken ters çevirip oturan kişilerin düşüncesine denir.
nutuk da oku kuran da oku tabi insan vasıflarını taşıyorsan.
he yavrum sen nutukdan gayri kitap okuma. hayatında bir o olsun. cehaletin de zirve yapsın emi. gerçi açtığın başlıı ve altına girdiğin tanımı tekrar okuyunca anladım. cehaletinin zirvesindesin maşallah.
tercih meselesidir. lakin topluma en yararı olacak insan her ikisinide okuyup anlamış insandır.

not: ne müslümanım ne türküm.
bu başlıkları açan şahısların amacı farklı sanırım sol frame bunlarla dolu. nutukla kuran-ı kerım bir tutulamaz. ataturk tabı ki sevilir sayılır lakin putlaştırmamak gerek. ikisinide oku ikisininde yararı dokunur illa birini kötülemen gerekmez.
-3209 (trollll) mertebeli söylem. ne için yazılıp çizildiği belli önerme.

uzatmaya lüzum bile yok. zaten ikisini de okumak çok zor değil.
karşılaştırılmaları bile abes, bunun bir de tam ters versiyonları var "kuran dururken nutuk okumak" diyenleri yani, iki yaklaşım da saçma, ne istiyorsanız gidin onu okuyun kardeşim, ne derdiniz var kuranla nutukla cins misiniz nesiniz anlamadım.