türklerin dünyadaki tek organizasyonunu bu insanlar temsil eder. türküm diyen, atatürçülük palavraları atan, sıkıştığında anıtkabiri show alanına çevirenler zavallılıklarıyla anılırlarken bu insanlar onuruyla şerefiyle yaşam mücadelelerini verirler.
suçlayanların adını bilmedikleri ülkelerde okullar açmış oralarda türk bayrağı dalgalandıran türkçe öğreten memleketlerinde rahat rahat yaşamak varken bir ideal uğruna bunca eziyete katlanan insanlardır. belirli dini ve siyasi görüşeri olabilir. siz bu görüşe karşı olabilirsiniz. ancak bu size onlara gerici deme veya çeşitli hakaretlerle saldırma hakkı vermez. bugun ellerine türk bayrağı alıp türbanı protesto eden bünyelerden çok daha fazla emekleri geçmiştür türkiye cumhuriyetine. siz de dünya üzerine bir çivi çakın ben bunu yaptım deyin sonra eleştirin. *
630 lu yıllarda sahebe efendilerimizin, tüm dünyaya dağılıp, islam güneşini tüm dünyaya yayma çabalarına, işte bunlar varya dünyayı bölecekler, bunlar varya gerici, bunlar varya çok kötüler tarzı iftira atan cenahın, şimdiki hedefi. tevaffuğa bakın ki hedeflerin işi hep aynı. yoksa bu saldıranların hedefinde islam mı var diye geliyor insanın aklına.
a.b.d vatandaşlığını t.c vatandaşlığına tercih edecek kimseler.
nur yüzlü insanlarımızın sıfatı. en nurtopu ve en nurluları fethullah gülen'dir.
ordan anlayın gari.

islam dinine verdikleri zarar için lütfen (bkz: risale i nur/@oh bebek).
nur alım sATımıyla uğraşan ve bunu bir ticaret haline dönüştüren kimse.
"Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki şeref ve kudret tamamen Allah'a âittir."
(Nisâ: 139)

anlayan zaten bu işi bırakır. ki anlamamaları çok normal, zira o evlerde risale, saidi kürdi ve fethullah gülen'in hikayelerinin anlatıldığı kitaplar dışında pek bir şey okunmaz. psikolojik telkin yolu ile bilnçaltına girilip korku, çaresizlik ve teslimiyet aşılanır ki, bunları yiyen bünyenin kendine gelmesi uzun sürer.
çok çalışırlar, doğru! her yerde adamları vardır, doğru! para ve siyasi güçleri vardır, bu da doğrudur! ama çok çalışmak, her yerde olmak, parasal ve siyasal güce sahip olmak doğru yolunda olmak anlamına gelmez.

edit: ben bunlardan ayrılmak istiyorum, ama korkuyorum diyenler beni özelden dürtsün.
yalancıdırlar.

"faizle işlemeyecek bir finans kurumu" diye cemaatlerine yalan söyleyip, cematten para toplayıp şirket kurarlar devletten aldıkları haksız kredilerin de yardımıyla (bkz: tansu çiller zamanı yolsuzlukları).

gün gelir faizin anası, bankası haline gelirler.

türkiye'nin en gelişmiş insanları da olsalar, türkiye'yi de temsil etseler, allah belalarını versin.

temsil ettikleri türkiye benim türkiye'm değil. benim türkiyeme laf söylemekse, hiçbir varlığın haddi değil.

dağılın.
pusuda bekleyen kurtlardır;
bütün kilit noktalarını ve polis güçlerini kısmen ele geçirmişlerdir.
hedefleri ordumuzdur.
sahte peygamberleri, servetine servet katarak amerikaya kaçmış, türkiye'de adım adım yaklaşılan islam devrimini beklemektedir.
"okul açtıklarından" bahsediliyor.

türkiye'de kız çocukların okullaşmasının yüzdesi halen fas'ın bile gerisinde,

adamlar papua yeni gine'de okul açmışlar,

ve bununla övünüyorlar!

şeyimin kenarları... daha gösterişçi, daha şovcu bir davranış var mı şu dünyada?

yedikleri ot din faşizmi. başka bir şey değil.
gömünist ateistlerin hakkında atıp tuttuğu nur peteği.
nurculuk çağımızın kalorifer borusudur.
hakkında övücü entry girilmeyen ne yapıyorlarsa o girilen kişilerdir. biz burda yaptıklarını söylüyoruz demek ki kötü bir şey yapmamışlar ki size övgü gibi geliyor yazılanlar. ayrıca kızları türbanlarından dolayı yasak koyup okutmayıp ondan sonra da vay efendim neden türkiyede kızlar okumuyor demek ve de sanki türkiye de kızların okula gitmesi nurcuların sorumluluğundaymış gibi eleştirmek hayli ilginç olsa gerek.
türkiye'deki okullaşmayan kızların yalnızca %1'i türban'ı sebep olarak göstermekte.

atıp tutulmaması lazım o yüzden "türban yüzünden okutulmuyor kızlar" diye. nurcu dediğin adam kendisine kar ettirecek, yükselebilecek insanlara okul açar, onlara ücretsiz okuma hakkı verir. sanki bilinmiyor.

kısacası yedikleri her nane "altın" gibi gelir kimine. o kimileri bilmezler; ezberlerler. duymazlar; sağırdırlar.

aynen "hak" olanı göremeyen, gözlerine perde çekilmiş kafirler gibi...
ışıldak.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kimse.
bıyıklarımın bu kişilerin benimsediği resmi bıyık şeklini doğal olarak almasından ötürü bıyık bırakma sevdam hep yarım kalmıştır.
fanatizmi ağlayan fettullah gülen porterisini kaçak telefonlarının duvar kağıdı yapacak kadar abartmış, bağnazlığı "o diyorsa doğrudur, irdelemeye gerek yok" safhasına getirmiş süpermenler.*

peygamber mi lan bu adam "o diyorsa doğrudur, irdelemeyelim" diyorsunuz demek istiyorum ama peygamberin bile söyledikleri yorumlanmış da dünya kadar mezhep çıkmış; kaldı ki, neredeyiz lan biz?

ne diyem, mahmut mu diyem?
(bkz: seri eksi oy veren sözlük yazarı)

ehehe ilavesi; seri derken toplu halde çalışan insanlar topluluğu demek istedim. zaten ispatı da vardır.
nur topu gibi insanlardır.
çoğu neye inandığını bilmeyen insanlar. müslümanlıktan zerre kadar nasiplenmemişler. müslümanız diye geçirip ülke içinde kadrolaşırlar birbirlerini kollarlar kendilerinden olmayanları dışlarlar. yahudilere laf ederler ama onların yaptığı gibi kendilerinden olmayanları küçük görürler.(tek farkları yahudi olman için yahudi anneden doğacaksın, nurcu olmak için o evlerde sohbetlere katıl biraz yalakalık yap yeter.)
çoğunun evinde kur-an-ı ker-im nerdedir bilinmez görülmez ama saidi nursinin kitapları heryerdedir. öyle bağlanmışlar ki ona, değiştirilemeyeceği allah tarafından garanti altına alınmış kur-an-ı ker-im e değilde, kul yazısı olan isteyen herkesin istediği gibi değiştirip yayabileceği sadid nursinin kitaplarına inanırlar. içelerinden bazılarının bu kitapları kastederek :
-bu kitaplar bizim kitabımız bunları okuyun bu size yeterli başka birşeye gerek yok dediğini kulaklarımla duydum.(başka bişey derken de kur-an ı ve 4 büyük hadis kitabını kastediyor)
bide sadece inanç sisteminde rol oynamıyor bunlar. üniversite de okuyan müritlerinden bazılarını kandırıp okullarını bırakıp devlet işlerine sokturuyorlar, polis akademisi gibi.*
dünyada ki yeşil sermayenin % 40 kadarı elimizde diyebiliyorlar rahatça.
başka söze ne gerek var mı? adamlar başlı başına bir tehlike artık ve maalesef önüne geçmek bu saatten sonra çok zor. ama bu ülke bu millet çok zora düştü, sıkıntı çekti ve sonunda çok kahraman çıkardı. elbet yine bu insanlar uyanacak o zaman kaçacak yer arayacaklar.
hadi bakalım şimdi hepsinden seri oy bekliyorum.
allahın nurundan nasibini almamış varlıkların nurlanmak için kurdukları tarikat.
giydiğikleri pantolonun renginden, kumasının türünden evdeki yedikleri yemekten ve yüzlerindeki yalancı iyilik maskesiyle hemen tanınacak kişileri bünyesinde bulunduran amerikan emperyalizminin türkiyeye soktuğu gençlerin beyinlerini saçma dini istismarlarla boğan, yıkayan sistemin varolduğu bir tür oluşum.
nur alıp, nur satan kimse.
dünyayı değiştirecek olan adamlardır bunlar. korkan korkar. ben korkmam.
kula kulluk eden sözde müslüman.