bugün

antep' te pek meşhur olan, nohutun haşlandıktan sonra bir kaç değişik baharat ile harmanlanıp lavaş veya tırnaklı pide içinde sunumudur. çok lezzetli bir yiyecek olup, koskoca istanbul' da neden kimse bu işe girişmez diye merak ettirir. yok mu aklı başında bir müteşebbis?
Acılısının dudaklarınızı uyuşturacak kadar güzel olduğu, kalın lavaş ekmeğinin içine sarılan ve afiyetle yenen; Gaziantep'teki Dürümcü Recep Usta'da 1,75 liraya satılan, doyuruculuğu ve lezzeti fiyatıyla ters orantılı olan şahane yiyecektir.
(bkz: o da nesi)
merak ettiğim yiyecek. bir an önce istanbul'da da yapılmalı.
kimilerinin; 'ekmeğin içine nohutu dürüm yapıp da yemek mii bööğğğ' dediği ve sabah sabah gelen güzel kokusuna dayanamayıp tadacağı, akabinde tiryakisi olacağı, çok başarılı bir dürüm.

lezzetinin 2 önemli sırrı ise;

1- nohutun kaynatıldığı suyun, kemik suyu olması,
2- recep usta' nın yeri.

ben de merak etmişimdir neden diğer illere bunu taşımıyorlar diye. ilk 3 gün tanıtım amaçlı bedava dağıtılmalıdır, sonrasında da kapış kapış gidecek bir yiyecek oysaki. oldukça uygun fiyatta olması ise ayrı bir güzellik. çalışanların müşteriye olan saygısı, alakası vesairesi de süper. aferin çocuklar.
antepte her kösede bulunan dürümcülerin en cok sattigi ürün. bence sade olanini deneyin acisini kendiniz ayarlayin. biraz karin agritir ama oldukca doyurucu ve ucuzdur.
sadece antep'te değil, urfa'da da her fırında satılan, şöyle bol acılı, tuzlu ve yeşilliği bol lezziz yemek. *
görsel
yemesi şiddetle tavsiye edilen harika ötesi birşey. allahın kullarına sunmuş olduğu lezzet harikası. bir kere tadın, ne dediğimi anlayacaksınız.
entryleri okudukça beni meraklar içine sürükleyen bu yiyeceği mutlaka lüpleteceğim. (bkz: Nohut ye ye kokut)
bodybuilding yapanların abanması gerekir o kadar karbonhidrat vardır.
sabah kahvaltısı niyetine yenebilen güzeller güzeli, anadolu fast food u. bursa ellerinde hasret kaldığım şahane şey.
aslında en güzeli nizip'te yapılan lezzettir. zamanında en güzeli pazar yerinde adil usta tarafından yapılırdı sonra adil usta kurumlaşınca antep merkezde en güzelini yapma ünvanı recep usta'ya geçti. istanbul'da da aksaray iski binası civarında bir amca yapıyormuş daha yemek kısmet olmadı.
ekleme: arkadaşım böyle entriler neden eksilenir?
yemek isteyip bulamadığım, kötü yapıp adını kötülerim diye yapmaya da yanaşmadığım yemek.
gaziantep'in dünyaya kazandırdığı lezzetlerden bir tanesi. her öğünde yenilebilecek, süper ötesi yemek.
Antepte olmazsa olmaz sabah kahvaltısında bile yiyor adamlar çok acayip bi yemek kültürleri var.
Sanırım sadece antep te bulunan bir yiyecek, yöresel fast Food.
Antepli insanların öv öv bitiremediği yemek. Çok zorlama bişey değil mi yahu , karadeniz insanı olarak öyle yiyecek mi olur la diyorum. Adamlar kahvaltıda bile yiyormuş.
Falafele benziyor galiba tatmadım ama .
falafele benzemez. kemik suyunda salçalı soğanlı vs. pişirilen nohutlar bastırdığında ezilecek kıvamda pişirilir. pide ekmeği arasına salatayla beraber konulur yenir. dandik patates kızartmaları koyan yerler de vardır.

çok kuru olur. nohut zaten kutu birşey bide bunu ekmeğin arasına koyarlar, ketçap sıkılıp biraz yumuşatılabilinir ama tadı bozulur. az sıkmak en iyisi. öve öve anlatıldığı kadar yoktur ama yine de idare eder.
yıllarca yemesen aramazsın yani bildiğin nohut.
dünyanın en güzel tatlarındandır. diyet düşmanı, gaz yapıcı, zevkten dört köşe edici bir lezzet. gaziantep'te, memleketimde meşhurdur.
Bir arkadaşımın yıllardır her fırsatta övdüğü, dünyanın en güzel şeyi olarak gördüğü dürüm çeşidi. Yemek nasip olmadı ama ben onun yalancısıyım.
Sizin allahınız yok mu? Gurbetteki insanları hiç mi düşünmezsiniz. Üstüme nohut dürümü atın pls.

Tanım: Gaziantep'in incisi. Canı ciğeri
Memleketimin güzide tatlarından biridir. Yemeyen anlayamaz.

(bkz: anlayamazsınız)
Gaziantep' de yenirse tadı unutulmaz.
çok matah bir şey değil gibi duruyor fotoğraflara bakınca. ama yine de denemek lazım.
Tamam güzeldir ama abartmamak lazım. Nohut dürümü yerken nasıl zevkten dört köşe olunur anlamadım.insanların beklentilerini yükseltmeyin.