bugün

Mavi sarı renklerde imam hatip manzaralı anadolu lisesi.
hala bursa anadolu lisesinin ortalamasını geçememiş lise. tipleme hocalarıyla ünlüdürler. ve hayatımda en çok güvendiğim insanları yetiştiren okuldur.
o değil de kızları genellikle çok taş olur. *
karizmatik öğrencileri, kaliteli ve eğlenceli hocaları, hiç bir yerde bulunamayan ortamı ve ne kadar bursa anadolu'yu geçemese de kendine has havasıyla buranın tek geçilesi okuludur.
duyumlarıma göre yeni zil sesi "dedeler müziği" olan mezun olduğum okul. işin daha komik tarafı hocalarının bundan bihaber müziği çok rahatlatıcı bulduklarını söylemeleri...
2008 ylında mezun olduğum, tartışmasız türkiyenin en kaliteli okullarından biridir. bulvar cafe ve rafadan öğrencilerin değişmez mekanlarıdır.
şimdi gel de bu okuldan mezun olanlar memlekete yararlı birer ewlat olsun. öncelikle mezun oldukları sene, yazın, rehabilite edilmelidir öğrenciler.
2001 yılında mezun olduğum ve çok fazla güzel anımın olmadığı okul. Sonraları duydum ki bir çok olumlu değişiklik olmuş, ben gittikten sonra neye yarar.
(bkz: ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca)
üniversiteden mezun olduğum şu günlerde geriye dönüp baktığımda karakterimin şekillenmesine inanılmaz derecede olumlu katkılar yapmış olan güzel okulumdur.

not: ayrıca bursa milli piyango anadolu lisesi başlığıyla birleştirilmesi gereken başlıktır. doğrusu nilüfer milli piyango anadolu lisesi'dir.

not 2: bursa'nın en iyi okulu... hadi saldırın bal'lılar...**

not 3: kızlarının taş olduğu yalandır. genelde 6-7 tane ortalamanın çok üzerinde kız olur, geri kalanı pek de ahım şahım değildir. hatta öyle ki çoğu mpal'li erkeğe sorsanız size adres olarak turhan tayan anadolu lisesi veya bursa anadolu lisesi'ni gösterceklerdir.
adı kumara özendirdiği gerekçesiyle değiştirilen okul. mezunları, öğrencileri, öğretmenleriyle karşı çıkmaya çalışıyorlar bu duruma. twitter'da #mpalliokulunasahipcik hashtag'iyle yer alıyorlar.

yakında tüm mpal'lerin isimleri böylece değişmiş olacak...
öğrencileri çok şansızdır. manzara bomboş bir arazidir ve yanında imam hatip lisesi vardır.
hemen üst taraflarında bursa'nın tüm bar nüfusunun yer aldığı fsm bulunur. o yüzden öğrencileri çok şanslıdır...
--spoiler--
hemen üst taraflarında bursa'nın tüm bar nüfusunun yer aldığı fsm bulunur. o yüzden öğrencileri çok şanslıdır...
--spoiler--

öğrencileri mezun olunca konsomatris olarak mı çalışıyorlar. bar ne alaka diye düşüncelere sevk edendir.
(bkz: mpal)
barda konsomatris olduğunu sananları ortaya çıkarmış okuldur. adı değişti hala kimin ne olduğunu gösteriyor çok güzel...